Rozpoczęcie pracy

Aby program Kaspersky Anti-Virus w pełni obsługiwał przeglądarki internetowe, w przeglądarkach należy zainstalować i włączyć rozszerzenie Kaspersky Protection. Kaspersky Anti-Virus używa rozszerzenia Kaspersky Protection do wstrzykiwania skryptu do ruchu sieciowego. Aplikacja wykorzystuje ten skrypt do interakcji ze stroną internetową. Aplikacja chroni dane przesyłane przez skrypt przy użyciu podpisu cyfrowego. Kaspersky Anti-Virus może osadzać skrypt bez użycia rozszerzenia Kaspersky Protection.

Kaspersky Anti-Virus podpisuje dane przesyłane przez skrypt przy użyciu zainstalowanych antywirusowych baz danych i wysyła żądanie do Kaspersky Security Network. Aplikacja wysyła żądania do Kaspersky Security Network niezależnie od tego, czy zaakceptowałeś warunki Umowy Kaspersky Security Network.

Instalowanie rozszerzenia Kaspersky Protection w Microsoft Edge opartym na Chromium, Mozilla Firefox i Google Chrome

Rozszerzenie Kaspersky Protection nie jest automatycznie instalowane w Microsoft Edge opartym na Chromium, Mozilli Firefox i Google Chrome. Jeśli rozszerzenie Kaspersky Protection nie jest zainstalowane w przeglądarce, aplikacja wyświetli monit o przejście do strony pobierania rozszerzeń i ręczną instalację Kaspersky Protection po uruchomieniu przeglądarki.

Obsługa Yandex Browser

Jeśli korzystasz z przeglądarki Yandex Browser, działają następujące składniki aplikacji:

Przejdź do góry