Uzyskiwanie dostępu do zablokowanego urządzenia

Podczas konfigurowania Kontroli urządzeń możesz przez przypadek zablokować dostęp do urządzenia, które jest potrzebne do pracy.

Jeśli Kaspersky Security Center nie jest zainstalowany w Twojej organizacji, możesz udzielić dostępu do urządzenia w ustawieniach Kaspersky Endpoint Security. Na przykład, możesz dodać urządzenie do listy zaufanych lub tymczasowo wyłączyć Kontrolę urządzeń.

Jeśli Kaspersky Security Center jest zainstalowany w Twojej organizacji, a profil został zastosowany do komputerów, możesz zapewnić dostęp do urządzenia w Konsoli administracyjnej.

Tryb online dla zezwalania na dostęp

Możesz zezwolić na dostęp do zablokowanego urządzenia w trybie online tylko wtedy, gdy Kaspersky Security Center jest zainstalowany w organizacji, a profil został zastosowany do komputera. Komputer musi mieć możliwość nawiązania połączenia z Serwerem administracyjnym.

Zezwalanie na dostęp w trybie online obejmuje następujące kroki:

 1. Użytkownik wysyła do administratora wiadomość zawierającą żądanie dostępu.
 2. Administrator dodaje urządzenie do listy zaufanych.

  Możesz dodać zaufane urządzenie w profilu dla grupy administracyjnej lub w lokalnych ustawieniach aplikacji dla pojedynczego komputera.

 3. Administrator aktualizuje ustawienia Kaspersky Endpoint Security na komputerze użytkownika.

  KES11_DC_Online_mode_algorithm

  Schemat zezwalania na dostęp do urządzenia w trybie online

Tryb offline dla zezwalania na dostęp

Możesz zezwolić na dostęp do zablokowanego urządzenia w trybie offline tylko wtedy, gdy Kaspersky Security Center jest zainstalowany w organizacji, a profil został zastosowany do komputera. W ustawieniach profilu, w sekcji Kontrola urządzeń, pole Zezwól na żądania dostępu tymczasowego musi zostać zaznaczone.

Jeśli konieczne jest zezwolenie na dostęp tymczasowy do zablokowanego urządzenia, ale nie możesz dodać urządzenia do listy zaufanych, możesz zezwolić na dostęp do urządzenia w trybie offline. W ten sposób możesz zezwolić na dostęp do zablokowanego urządzenia nawet wtedy, gdy komputer nie ma dostępu do sieci lub jeśli komputer znajduje się poza siecią firmową.

Zezwalanie na dostęp w trybie offline obejmuje następujące kroki:

 1. Użytkownik utworzy plik zawierający żądanie dostępu i wyśle go do administratora.
 2. Administrator utworzy klucz dostępu z pliku zawierającego żądanie dostępu i wyśle go do użytkownika.
 3. Użytkownik aktywuje klucz dostępu.

  KES11_DC_Offline_mode_algorithm

  Schemat zezwalania na dostęp do urządzenia w trybie offline

Przejdź do góry