Teljes lemeztitkosítás megkezdése előtt célszerű meggyőződni arról, hogy a számítógép nem fertőzött. Ehhez indítsa el a Teljes vizsgálat vagy a Kritikus területek vizsgálata feladatot. Ha rootkittel fertőzött számítógépen teljes lemeztitkosítást végez, akkor a számítógép működésképtelenné válhat.
Teljes lemeztitkosítás végzése a Kaspersky lemeztitkosítás technológiával:
A Kaspersky lemeztitkosítási technológia nem használható, ha a számítógépen BitLocker segítségével titkosított merevlemezek találhatók.
Ha a számítógépen több operációs rendszer van telepítve, akkor az összes merevlemez titkosítása után csak az az operációs rendszer tölthető be, amelyeken az alkalmazás telepítve van.
Ha a titkosításból ki szeretne zárni néhány merevlemezt, készítsen listát ezekről a merevlemezekről.
Ha már használatban lévő meghajtón alkalmaz titkosítást, akkor javasolt az egész meghajtót titkosítani. Ez gondoskodik az összes adat védelméről – még a korábban törölt, de esetleg visszanyerhető információt hordozó adatokéról is. A Csak a használt lemezterület titkosítása funkció új, korábban nem használt meghajtók esetén javasolt.
Ha egy eszköz titkosítására korábban már sor került a Csak a használt lemezterület titkosítása funkcióval, akkor Összes merevlemez titkosítása módú rendszabály alkalmazását követően a fájlok által el nem foglalt szektorok továbbra sem lesznek titkosítva.
A Legacy USB Support olyan BIOS/UEFI-funkció, amely lehetővé teszi USB-eszközök (például biztonsági token) használatát a számítógép rendszerindítási fázisában, az operációs rendszer elindítása előtt (BIOS-mód). A Legacy USB Support nem befolyásolja az USB-eszközök támogatását az operációs rendszer indulását követően.
Ha a Legacy USB Support funkció engedélyezve van, a Hitelesítési ügynök BIOS-módban nem támogatja a tokenekkel való működést USB-kapcsolaton keresztül. Ezt a lehetőséget csak akkor ajánlott alkalmazni, ha hardverkompatibilitási probléma áll fenn, és csak azokon a számítógépeken, amelyeken fennáll a probléma.