Kaspersky Endpoint Security for Windows hakkında

Kaspersky Endpoint Security for Windows (bundan sonra Kaspersky Endpoint Security olarak anılacaktır) çeşitli tehdit türleri ile ağ ve kimlik avı saldırılarına karşı kapsamlı bilgisayar koruması sağlar.

Her bir tehdit türü ayrı bir bileşen tarafından ele alınır. Bileşenler bağımsız olarak etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir ve ayarları yapılandırılabilir.

Aşağıdaki uygulama bileşenleri, denetim bileşenleridir:

Denetim bileşenlerinin çalışması aşağıdaki kurallara dayalıdır:

Aşağıdaki uygulama bileşenleri, koruma bileşenleridir:

Uygulama bileşenlerinin sağladığı gerçek zamanlı korumaya ek olarak, bilgisayarda düzenli şekilde virüs ve diğer tehditler için tarama yapmanızı öneririz. Bu, örneğin düşük güvenlik düzeyi nedeniyle koruma bileşenleri tarafından tespit edilmeyen zararlı yazılımların yayılma olasılığını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Bilgisayar korumasını güncel tutmak için uygulamanın kullandığı veritabanlarını ve modülleri güncellemelisiniz. Varsayılan olarak uygulama otomatik şekilde güncellenir ancak gerekirse veritabanları ve uygulama modüllerini elle güncelleyebilirsiniz.

Kaspersky Endpoint Security’de aşağıdaki görevler sağlanmaktadır:

Kaspersky Security Center vasıtasıyla uzaktan yönetim

Kaspersky Security Center, istemci bilgisayarda Kaspersky Endpoint Security'yi uzaktan başlatıp durdurmaya, görevleri yönetmeye, uygulama ayarlarını yapılandırmaya ve dosya şifreleme ile tam disk şifreleme işlemlerini gerçekleştirmeye imkan tanır.

Dosya şifreleme işlevi, yerel bilgisayar sürücülerinde depolanan dosya ve klasörleri şifrelemenize olanak tanır. Tam disk şifreleme işlevselliği, sabit sürücüleri ve çıkarılabilir sürücüleri şifrelemeye olanak tanır.

Uygulamanın hizmet işlevleri

Kaspersky Endpoint Security bir dizi hizmet işlevini içerir. Hizmet işlevleri; uygulamayı güncel tutmak, işlevselliğini genişletmek ve kullanıcının uygulamayı kullanımına yardımcı olmak için sağlanır.

Uygulama hata verirse veya işlem sırasında donarsa otomatik olarak yeniden başlatılabilir.

Uygulama çökmesine neden olan tekrarlanan hatalarla karşılaşırsa uygulama aşağıdaki işlemleri gerçekleştirir:

  1. Denetim ve koruma işlevlerini devre dışı bırakır (şifreleme işlevi etkin kalmaya devam eder).
  2. Kullanıcıya işlevlerin devre dışı bırakıldığını bildirir.
  3. Anti-virüs veritabanlarını güncelledikten veya uygulama modülü güncellemelerini uyguladıktan sonra uygulamayı işlevsel duruma geri getirmeye çalışır.

Uygulama, Kaspersky uzmanlarının geliştirdiği özel amaçlı algoritmaları kullanarak yinelenen çökmeye yol açan hatalar hakkında bilgileri alır. Bu bilgiler, uygulama kurtarma işlemi için gereklidir.

Yardım bölümünde

Dağıtım kiti

Donanım ve yazılım gereksinimleri

İşletim sistemi türüne göre kullanılabilir uygulama özellikleri karşılaştırması

Diğer Kaspersky uygulamalarıyla uyumluluk

Sayfanın başına git