O ochraně finančních transakcí a nákupů online

K zajištění ochrany důvěrných dat, která zadáváte na webech bank a platebních systémů (například čísla platebních karet nebo hesla pro internetové bankovnictví), a pro předcházení krádežím financí při provádění elektronických plateb vás aplikace Kaspersky Internet Security vyzve k otevření takovýchto webů v chráněném prohlížeči.

Chráněný prohlížeč je speciální provozní režim prohlížeče, jehož cílem je ochrana vašich dat při používání bankovních webů a webů platebních systémů. Chráněný prohlížeč se spouští v izolovaném prostředí, a brání tak jiným aplikacím ve vkládání kódu do procesu chráněného prohlížeče. Aplikace Kaspersky Internet Security vytváří speciální profily pro prohlížeče Mozilla Firefox a Google Chrome, které eliminují dopad doplňků třetích stran na provoz chráněného prohlížeče. Aplikace nemá vliv na vaše data, která mohou prohlížeče uložit do pro ně vytvořených profilů.

Pokud používáte prohlížeče Microsoft Edge založený na projektu Chromium, Mozilla Firefox nebo Internet Explorer, chráněný prohlížeč se otevře v novém okně.

Aplikace používá rozšíření Ochrana Kaspersky k zajištění různých funkcí chráněného prohlížeče.

Prohlížeče, které nesplňují softwarové požadavky, nemohou běžet v režimu Chráněný prohlížeč. Místo těchto prohlížečů se v režimu Chráněný prohlížeč spustí prohlížeč Microsoft Edge založený na projektu Chromium nebo jiné prohlížeče konfigurované v nastaveních aplikace.

Chráněný prohlížeč nelze spustit za následujících podmínek:

Spuštění chráněného prohlížeče v prohlížeči Yandex Browser

Kaspersky Internet Security podporuje zabezpečení vašich finančních transakcí v prohlížeči Yandex Browser s určitými omezeními. Chcete-li spustit chráněný prohlížeč, aplikace vloží do webové stránky (a do přenosů) speciální skript. Rozšíření Ochrana Kaspersky není k dispozici. Součásti Soukromé procházení a Anti-Banner fungují, ale nelze je v prohlížeči Yandex Browser nakonfigurovat.

Funkce režimu Chráněný prohlížeč

V režimu chráněného prohlížeče aplikaci poskytuje ochranu před následujícími typy hrozeb:

Stav chráněného prohlížeče

Při otevření webu v chráněném prohlížeči se na okraji okna prohlížeče zobrazí rámeček. Barva rámečku označuje stav ochrany.

Rámeček okna prohlížeče může mít následující barvy:

O ochraně před snímky obrazovky

Na ochranu vašich dat při procházení chráněných webů brání aplikace Kaspersky Internet Security spywaru v pořizování neoprávněných snímků obrazovky. Ve výchozím nastavení je ochrana před snímky obrazovky povolená. Ochrana před snímky obrazovky je spuštěná, i když je hardwarová virtualizace zakázána.

O ochraně dat ve schránce

Aplikace Kaspersky Internet Security blokuje neoprávněný přístup aplikací ke schránce, když provádíte platby online, čímž předchází krádeži dat. Toto blokování je aktivní, pouze pokud se o získání autorizovaného přístupu do schránky pokusí nedůvěryhodná aplikace. Pokud data kopírujete ručně z okna jedné aplikace do okna jiné aplikace (například z aplikace Poznámkový blok do okna textového editoru), přístup ke schránce je povolen.

Ochrana schránky není spuštěná, pokud je v počítači zakázána hardwarová virtualizace.

Pokud spustíte součást Chráněný prohlížeč v operačním systému Microsoft Windows 10, aplikace Kaspersky Internet Security zablokuje interakce aplikací platformy Universal Windows se schránkou.

Horní okraj stránky