OneDrive bulut depolama alanındaki dosyaları tarama

Kaspersky Internet Security, Windows 10 RS3 veya sonrasında, OneDrive bulut depolama alanındaki dosyaları taramaz. Uygulama tarama sırasında bu tür dosyalar tespit ederse bulut depolama alanındaki dosyaların taranmadığını belirten bir bildirim gösterir.

Aşağıdaki bileşenler OneDrive bulut depolama alanındaki dosyaları taramaz:

Kaspersky Internet Security işlemleri ile ilgili rapor, OneDrive bulut depolama alanındaki tarama sırasında atlanan dosyaların bir listesini içerir.

OneDrive bulut depolama alanından yerel bir bilgisayara indirilen dosyalar gerçek zamanlı koruma bileşenleri tarafından taranır. Bir dosyanın taranması ertelendiyse ve bu dosya tarama başlatılmadan OneDrive bulut depolama alanına tekrar yüklendiyse tarama yapılırken söz konusu dosya atlanabilir.

Uygulamalar ve komut dizileri çalıştırdığınızda, Uygulama Denetimi ve Sistem İzleyici bileşenleri, taramak için OneDrive bulut depolamasından yerel bilgisayara uygulamalar indirir.

OneDrive dosyalarının Gezgin'de görüntülendiğinden emin olmak için OneDrive isteğe bağlı dosyalar özelliğini açın. İnternete bağlıysanız, bunları bilgisayarınızdaki diğer dosyalar gibi kullanabilirsiniz.

Sayfanın başına git