Ochrona WWW

Za każdym razem, gdy korzystasz z internetu, Twój komputer narażony jest na ryzyko zainfekowania przez wirusy i inne zagrożenia bezpieczeństwa komputera. Zagrożenia bezpieczeństwa komputera mogą przeniknąć do komputera podczas pobierania darmowych aplikacji lub przeglądania stron internetowych, które zostały zaatakowane przez hakerów. Robaki sieciowe mogą także przeniknąć do komputera po nawiązaniu połączenia z internetem, nawet przed otwarciem strony internetowej lub pobraniem pliku.

Kaspersky Internet Security chroni informacje przesyłane i odbierane przez komputer po protokołach HTTP i HTTPS w przeglądarkach: Safari, Chrome i Firefox.

Uwaga: Kaspersky Internet Security monitoruje ruch sieciowy na portach najczęściej używanych do wysyłania i odbierania danych za pośrednictwem HTTP i HTTPS. Kaspersky Internet Security skanuje połączenia szyfrowane (HTTPS) tylko wtedy, gdy pole Sprawdzaj bezpieczne połączenia (HTTPS) dla <nazwy komponentów> jest zaznaczone w sekcji Ogólne, na zakładce Ochrona.

Włącz/wyłącz moduł Ochrona WWW

Ważne: W przypadku wyłączenia modułu Ochrona WWW, nie zostanie on włączony automatycznie po ponownym uruchomieniu programu Kaspersky Internet Security lub systemu operacyjnego. Należy ręcznie włączyć moduł Ochrona WWW.

Ochrona WWW skanuje ruch internetowy przy użyciu zestawu preferencji zalecanych przez ekspertów z Kaspersky. Rozpoznanie szkodliwych obiektów odbywa się z wykorzystaniem analizy przy użyciu sygnatur, analizy heurystycznej i danych z Kaspersky Security Network.

Sprawdzanie odnośników na stronach internetowych w poszukiwaniu phishingu i szkodliwych adresów internetowych pozwala unikać ataków phishingowych. Ataki phishingowe zwykle mają postać wiadomości e-mail wysyłanych przez oszustów w imieniu instytucji finansowych (takich jak banki) z odsyłaczami do fałszywych stron. W takich wiadomościach cyberprzestępcy nakłaniają odbiorcę do odwiedzenia phishingowej strony internetowej i wprowadzenia poufnych danych (takich jak numer karty płatniczej lub nazwa i hasło do internetowego konta bankowego). W ataku phishingowym mogą być wykorzystywane, na przykład, wiadomości rzekomo wysłane z banku i zawierające odnośnik do oficjalnej strony internetowej, który w rzeczywistości prowadzi do dokładnej kopii oficjalnej strony banku, utworzonej przez oszustów.

Ochrona WWW monitoruje ruch sieciowy w celu wykrycia prób odwiedzenia stron phishingowych i w przypadku wykrycia takiej próby blokuje dostęp do tego typu stron internetowych. Aby sprawdzać odnośniki na stronach internetowych w poszukiwaniu phishingu i szkodliwych adresów internetowych, Kaspersky Internet Security używa baz danych, analizy heurystycznej oraz danych z Kaspersky Security Network.

Algorytm skanowania ruchu internetowego

Każda strona internetowa lub plik, do którego użytkownik lub program uzyskał dostęp za pośrednictwem protokołu HTTP lub HTTPS, jest przechwytywany i skanowany przez Ochronę WWW w poszukiwaniu szkodliwego kodu:

Informacje o działaniu modułu Ochrona WWW i wszystkich wykrytych niebezpiecznych obiektach ruchu internetowego zapisywane są w raporcie.

Uwaga: Jeśli działanie modułu Ochrona WWW zostanie zakończone błędem, sprawdź raport i spróbuj ponownie uruchomić moduł. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, możesz skontaktować się z pomocą techniczną firmy Kaspersky.

Wyświetl raport Ochrony WWW

Przejdź do góry