Jak skonfigurować dwuetapową weryfikację?

Aby zwiększyć ochronę swojego konta, możesz skonfigurować weryfikację dwuetapową. Przy włączonej funkcji nikt nie będzie mógł zalogować się na Twoje konto, dopóki nie użyje Twojego hasła i jednorazowego kodu zabezpieczającego wysyłanego na Twój numer telefonu lub wygenerowanego w aplikacji uwierzytelniania.

Po skonfigurowaniu weryfikacji dwuetapowej pamiętaj, aby trzymać telefon w bezpiecznym miejscu i pilnować, aby nikt z niego nie korzystał. Jeśli stracisz dostęp do swojego numeru telefonu, nie będziesz mógł zalogować się na swoje konto na stronie My Kaspersky. Zalecane jest także skonfigurowanie aplikacji uwierzytelniania na urządzeniu innym niż Twój telefon komórkowy. Umożliwi to zalogowanie się na Twoje konto i używanie funkcji Anti-Theft, jeśli Twój telefon komórkowy został zagubiony lub skradziony.

Konfigurowanie weryfikacji dwuetapowej za pośrednictwem telefonu komórkowego

Konfigurowanie weryfikacji dwuetapowej za pośrednictwem aplikacji uwierzytelniania

Zmień numer telefonu

Po skonfigurowaniu weryfikacji dwuetapowej, funkcja pytania zabezpieczającego zostanie na stałe wyłączona.

Jeśli używasz starszej aplikacji Kaspersky, która nie obsługuje weryfikacji dwuetapowej, możesz nie mieć możliwości podłączenia jej do swojego konta. Zostaniesz poinformowany za pośrednictwem wiadomości elektronicznej, jeśli Twoja aplikacja nie będzie mogła zostać podłączona. Aby rozwiązać problemy z połączeniem, zaktualizuj swoje aplikacje do najnowszej wersji. Najnowsze wersje można pobrać w sekcji Pobierz.

Zobacz również

Informacje o konfigurowaniu weryfikacji dwuetapowej za pośrednictwem aplikacji uwierzytelniania

Konfigurowanie aplikacji uwierzytelniania na kilku urządzeniach

Przejdź do góry