Jak Kaspersky Password Manager chroni dane użytkownika?

Kaspersky Password Manager szyfruje dane z użyciem algorytmu klucza symetrycznego opartego na standardzie Advanced Encryption Standard (AES). Klucz jest uzyskiwany z hasła głównego z użyciem funkcji Password-BasedKey Derivation Function 2 (PBKDF2).

Algorytm AES jest stosowany na całym świecie w celu ochrony danych poufnych. Algorytm odznacza się niskim zużyciem pamięci RAM, co oznacza, że dane są szyfrowane i deszyfrowane w ciągu kilku sekund.

Hasło główne

Hasło główne to hasło, którego Kaspersky Password Manager używa do ochrony danych, w tym innych haseł. Hasło główne tworzysz podczas wstępnej konfiguracji Kaspersky Password Manager. Za każdym razem, gdy chcesz uzyskać dostęp do magazynu, Kaspersky Password Manager prosi o podanie hasła głównego. Jeśli Twoje urządzenie obsługuje Touch ID / Face ID, które jest włączone w ustawieniach aplikacji, do odblokowania magazynu możesz użyć tej opcji zamiast wprowadzenia hasła głównego.

Zalecane jest ustawienie hasła głównego zawierającego przynajmniej osiem znaków, w tym duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne.

Ze względów bezpieczeństwa Kaspersky Password Manager nie przechowuje głównego hasła na żadnym urządzeniu ani w magazynie online. Zalecamy zapamiętanie hasła głównego lub zapisanie go i przechowywanie w bezpiecznym miejscu, ponieważ nie można go przywrócić lub odzyskać, gdy zostanie zapomniane.

Jeśli zapomnisz swoje hasło główne, dostęp do danych nie będzie możliwy. W takim przypadku będzie trzeba utworzyć nowy magazyn i zabezpieczyć go nowym hasłem głównym. Wtedy możliwe będzie dodanie nowych danych do magazynu.

Przejdź do góry