Jak Kaspersky Password Manager chroni dane użytkownika?

Kaspersky Password Manager szyfruje dane z użyciem algorytmu klucza symetrycznego opartego na standardzie Advanced Encryption Standard (AES). Klucz jest uzyskiwany na podstawie hasła głównego przy użyciu funkcji Password-BasedKey Derivation Function 2 (PBKDF2).

Algorytm AES jest stosowany na całym świecie w celu ochrony danych poufnych. Algorytm odznacza się niskim zużyciem pamięci RAM, co oznacza, że dane są szyfrowane i deszyfrowane w ciągu kilku sekund.

Hasło główne

Hasło główne to hasło, którego aplikacja Kaspersky Password Manager używa do ochrony danych, w tym innych haseł. Hasło główne tworzysz podczas wstępnej konfiguracji aplikacji Kaspersky Password Manager. Za każdym razem, gdy chcesz uzyskać dostęp do magazynu, aplikacja Kaspersky Password Manager prosi o podanie hasła głównego. Jeżeli urządzenie obsługuje funkcje Touch ID/Face ID i są one włączone w ustawieniach aplikacji, można ich używać do odblokowywania magazynu zamiast wprowadzania hasła głównego.

Zalecane jest ustawienie hasła głównego zawierającego przynajmniej osiem znaków, w tym duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne.

Ze względów bezpieczeństwa aplikacja Kaspersky Password Manager nie przechowuje głównego hasła na żadnym urządzeniu ani w magazynie w chmurze. Zalecamy zapamiętanie hasła głównego lub zapisanie go i przechowywanie w bezpiecznym miejscu, ponieważ nie można go przywrócić lub odzyskać, gdy zostanie zapomniane.

Jeśli zapomnisz swoje hasło główne, dostęp do danych nie będzie możliwy. W takim przypadku będzie trzeba utworzyć nowy magazyn i zabezpieczyć go nowym hasłem głównym. Wtedy możliwe będzie dodanie nowych danych do magazynu.

Przejdź do góry