Naprawianie luk w aplikacjach
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko
Jeśli w oknie Ustawienia zarządzania aktualizacjami Kreatora wstępnej konfiguracji wybrałeś Wyszukaj i zainstaluj wymagane aktualizacje, zadanie Zainstaluj wymagane aktualizacje i napraw luki zostanie utworzone automatycznie. Zadanie jest wyświetlane w obszarze roboczym folderu Zarządzane urządzenia, na zakładce Zadania.
Jeśli jest inaczej, możesz wykonać jedną z następujących czynności:
- Utwórz zadanie naprawy luk poprzez zainstalowanie dostępnych uaktualnień.
- Dodaj regułę dla naprawy luk do istniejącego zadania naprawy luk.
Interakcja użytkownika może być wymagana podczas aktualizacji aplikacji innej firmy lub naprawy luki w aplikacji innej firmy na zarządzanym urządzeniu. Na przykład, użytkownik może zostać poproszony o zamknięcie aplikacji innej firmy, jeśli jest ona aktualnie otwarta.
Naprawianie luk poprzez utworzenie zadania naprawy luk
Możesz wykonać jedną z następujących czynności:
- Utwórz zadanie naprawy kilku luk, które spełniają określone reguły.
- Wybierz lukę i utwórz zadanie naprawy tej luki i podobnych luk.
W celu naprawy luk, które spełniają określone reguły:
- W drzewie konsoli wybierz Serwer administracyjny na urządzeniach, których luki chcesz naprawić.
- W menu Widok okna głównego aplikacji wybierz Konfiguruj interfejs.
- W oknie, które zostanie otwarte, zaznacz pole wyboru Wyświetl zarządzanie lukami i poprawkami, a następnie kliknij przycisk OK.
- W oknie z wiadomością aplikacji kliknij OK.
- Uruchom ponownie Konsolę administracyjną, aby zmiany zostały zastosowane.
- W drzewie konsoli wybierz folder Zarządzane urządzenia.
- W obszarze roboczym wybierz zakładkę Zadania.
- Kliknij przycisk Utwórz zadanie, aby uruchomić Kreator dodawania zadań. Postępuj zgodnie z krokami kreatora.
- W oknie Wybierz typ zadania wybierz zadanie Zainstaluj wymagane aktualizacje i napraw luki.
Jeśli zadanie nie jest wyświetlane, sprawdź, czy Twoje konto ma uprawnienia Odczyt, Modyfikuj i Wykonaj dla obszaru funkcjonalnego Zarządzanie systemem: Zarządzanie lukami w zabezpieczeniach i poprawkami. Bez tych praw dostępu nie można utworzyć ani skonfigurować zadania Zainstaluj wymagane aktualizacje i napraw luki.
- W oknie Ustawienia określ ustawienia zadania w następujący sposób:
- Określ reguły instalacji aktualizacji
Te reguły są stosowane do instalacji aktualizacji na urządzeniach klienckich. Jeśli reguły nie zostały określone, zadanie nie zostanie wykonane. Informacje dotyczące działań wykonywanych na regułach znajdziesz w sekcji Reguły instalacji aktualizacji.
- Uruchom instalację podczas ponownego uruchamiania lub wyłączania urządzenia
Jeśli ta opcja jest włączona, aktualizacje są instalowane po ponownym uruchomieniu lub zamknięciu urządzenia. W innym przypadku aktualizacje są instalowane zgodnie z terminarzem.
Użyj tej opcji, jeśli instalowanie aktualizacji może wpłynąć na działanie urządzenia.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
- Zainstaluj wymagane ogólne składniki systemu
Jeśli ta opcja jest włączona, przed zainstalowaniem aktualizacji aplikacja automatycznie instaluje wszystkie ogólne składniki systemu (wymagania wstępne), które są niezbędne do zainstalowania aktualizacji. Na przykład, tymi wymaganiami wstępnymi mogą być aktualizacje systemu operacyjnego.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, konieczne może być ręczne zainstalowanie wymagań wstępnych.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
- Zezwól na instalację nowych wersji aplikacji podczas aktualizacji
Jeśli ta opcja jest włączona, aktualizacje są dozwolone, gdy powodują zainstalowanie nowej wersji aplikacji.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, aplikacja nie zostanie zaktualizowana. W takiej sytuacji możesz ręcznie zainstalować nowe wersje aplikacji lub użyć w tym celu innego zadania. Na przykład, możesz użyć tej opcji, jeśli struktura Twojej firmy nie jest obsługiwana przez nową wersję aplikacji lub jeśli chcesz sprawdzić aktualizację w infrastrukturze testowej.
Domyślnie opcja ta jest włączona.
Aktualizowanie aplikacji może spowodować problemy z działaniem powiązanych aplikacji zainstalowanych na urządzeniach klienckich.
- Pobierz aktualizacje na urządzenie, ale ich nie instaluj
Jeśli ta opcja jest włączona, aplikacja pobierze uaktualnienia na urządzenie, ale nie zainstaluje ich automatycznie. Możesz ręcznie zainstalować pobrane aktualizacje.
Aktualizacje Microsoft są pobierane do folderu systemowego Windows. Aktualizacje aplikacji firm trzecich (aplikacje innych producentów niż Kaspersky i Microsoft) są pobierane do folderu określonego w polu Folder do pobierania aktualizacji.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, aktualizacje są instalowane na urządzeniu automatycznie.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
- Włącz diagnostykę zaawansowaną
Jeśli ta funkcja jest włączona, Agent sieciowy zapisuje pliki śledzenia nawet wtedy, gdy śledzenie jest wyłączone dla Agenta sieciowego w Narzędziu zdalnej diagnostyki Kaspersky Security Center. Śledzenie jest zapisywane do dwóch plików; całkowity rozmiar obu plików jest określany przez wartość Maksymalny rozmiar plików zaawansowanej diagnostyki, w MB. Jeśli oba pliki są pełne, Agent sieciowy ponownie uruchamia zapisywanie do tych plików. Pliki zawierające ślady są przechowywane w folderze %WINDIR%\Temp. Te pliki są dostępne w narzędziu do zdalnej diagnostyki - możesz je pobrać lub usunąć.
Jeśli ta funkcja jest wyłączona, Agent sieciowy zapisuje śledzenie zgodnie z ustawieniami Narzędzia zdalnej diagnostyki Kaspersky Security Center. Nie są zapisywane żadne dodatkowe pliki śledzenia.
Jeśli tworzysz zadanie, nie musisz włączać zaawansowanej diagnostyki. Tej funkcji można użyć później, jeśli, na przykład, uruchomienie zadania nie powiedzie się na niektórych urządzeniach i chcesz uzyskać dodatkowe informacje podczas uruchamiania innego zadania.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
- Maksymalny rozmiar plików zaawansowanej diagnostyki, w MB
Domyślna wartość to 100 MB, a dostępne wartości mieszczą się między 1 MB a 2048 MB. Specjalista z pomocy technicznej Kaspersky może poprosić o zmianę domyślnej wartości, jeśli informacje w plikach zaawansowanej diagnostyki, które wysłałeś, nie są wystarczające do rozwiązania problemu.
- W oknie Wybieranie sposobu ponownego uruchomienia systemu operacyjnego wybierz działanie, jakie zostanie wykonane, gdy system operacyjny na urządzeniach klienckich musi zostać uruchomiony ponownie po działaniu:
- Nie uruchamiaj ponownie urządzenia
Urządzenia klienckie nie są automatycznie uruchamiane ponownie po działaniu. Aby zakończyć działanie, należy uruchomić urządzenie ponownie (na przykład ręcznie lub przy użyciu zadania zarządzania urządzeniem). Informacje o wymaganym ponownym uruchomieniu zostaną zapisane w wynikach zadania oraz w statusie urządzenia. Opcja ta jest odpowiednia dla zadań na serwerach i innych urządzeniach, na których działanie ciągłe jest krytyczne.
- Uruchom urządzenie ponownie
Urządzenia klienckie są zawsze automatycznie uruchamiane ponownie, jeśli jest to wymagane do zakończenia działania. Opcja jest przydatna, gdy zadania są uruchamiane na urządzeniach, na których możliwe są regularne przerwy w działaniu (wyłączenie lub ponowne uruchomienie).
- Pytaj użytkownika o akcję
Na urządzeniu klienckim wyświetlane jest przypomnienie o ręcznym ponownym uruchomieniu urządzenia. Dla tej opcji można zdefiniować pewne ustawienia zaawansowane: treść wyświetlanego komunikatu, częstotliwość wyświetlania wiadomości oraz przedział czasu, po upływie którego ponowne uruchomienie zostanie wymuszone (bez potwierdzenia ze strony użytkownika). Ta opcja jest najodpowiedniejsza dla stacji roboczych, na których użytkownicy muszą mieć możliwość wyboru odpowiedniej godziny ponownego uruchomienia.
Domyślnie opcja ta jest zaznaczona.
- Ponawiaj pytanie co (min)
Jeśli ta opcja jest włączona, aplikacja wyświetli pytanie o ponowne uruchomienie systemu operacyjnego z określoną częstotliwością.
Domyślnie opcja ta jest włączona. Domyślnie przedział czasu wynosi 5 minut. Dostępne wartości znajdują się w zakresie od 1 do 1440 minut.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, monit zostaje wyświetlony tylko raz.
- Uruchom ponownie po (min)
Po wyświetleniu monitu, aplikacja wymusza ponowne uruchomienie systemu operacyjnego po minięciu określonego przedziału czasu.
Domyślnie opcja ta jest włączona. Domyślne opóźnienie wynosi 30 minut. Dostępne wartości znajdują się w zakresie od 1 do 1440 minut.
- Wymuś zamknięcie aplikacji dla zablokowanych sesji
Uruchomione aplikacje mogą uniemożliwić ponowne uruchomienie urządzenia klienckiego. Na przykład, jeśli dokument jest edytowany w edytorze tekstu i nie zostanie zapisany.
Jeśli ta opcja jest włączona, zostaje wymuszone zamknięcie takich aplikacji na zablokowanym urządzeniu przed jego ponownym uruchomieniem. W wyniku tego działania użytkownicy mogą utracić niezapisane zmiany.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, zablokowane urządzenie nie zostanie uruchomione ponownie. Stan zadania na tym urządzeniu informuje, że wymagane jest ponowne uruchomienie urządzenia. Użytkownicy muszą ręcznie zamknąć wszystkie aplikacje uruchomione na zablokowanych urządzeniach i uruchomić ponownie te urządzenia.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
- W oknie Konfiguruj terminarz zadania możesz utworzyć terminarz uruchamiania zadania. Jeśli to konieczne, określ następujące ustawienia:
- Zaplanowane uruchomienie:
Wybierz terminarz, zgodnie z którym uruchamiane jest zadanie, i skonfiguruj wybrany terminarz.
- Co N godzin
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określonych przedziałach czasu, począwszy od określonego dnia i godziny.
Domyślnie, zadanie jest uruchamiane co sześć godzin, począwszy od bieżącej daty i godziny systemowej.
- Co N dni
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określonych przedziałach czasu. Dodatkowo, możesz określić datę i godzinę pierwszego uruchomienia zadania. Te dodatkowe opcje staną się dostępne, jeśli są obsługiwane przez aplikację, dla której tworzysz zadanie.
Domyślnie, zadanie jest uruchamiane codziennie, począwszy od bieżącej daty i godziny systemowej.
- Co N tygodni
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określonych przedziałach czasu, w określonym dniu tygodnia i o określonej godzinie.
Domyślnie, zadanie jest uruchamiane w każdy poniedziałek o godzinie zgodnej z bieżącym czasem systemowym.
- Co N minut
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określonych przedziałach czasu, począwszy od określonej godziny w dniu utworzenia zadania.
Domyślnie, zadanie jest uruchamiane co 30 minut, począwszy od bieżącego czasu systemowego.
- Codziennie (czas letni nie jest obsługiwany)
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określonych przedziałach czasu. Ten terminarz nie obsługuje czasu letniego (DST). Oznacza to, że gdy zegar przeskoczy o jedną godzinę do przodu lub tyłu na początku lub końcu DST, aktualny czas uruchomienia zadania nie ulegnie zmianie.
Nie jest zalecane korzystanie z tego terminarza. Jest on potrzebny do wstecznej kompatybilności Kaspersky Security Center.
Domyślnie, zadanie jest uruchamiane codziennie o godzinie zgodnej z bieżącym czasem systemowym.
- Co tydzień
Zadanie jest uruchamiane co tydzień, w określonym dniu i o określonej godzinie.
- Według dni tygodnia
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określone dni tygodnia i o określonej godzinie.
Domyślnie zadanie jest uruchamiane w każdy piątek o godzinie 18:00:00.
- Co miesiąc
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określonym dniu miesiąca i o określonej godzinie.
W miesiącach, w które nie ma określonego dnia, zadanie jest uruchamiane w ostatnim dniu.
Domyślnie, zadanie jest uruchamiane w pierwszym dniu każdego miesiąca, o godzinie zgodnej z bieżącym czasem systemowym.
- Ręcznie
Zadanie nie jest uruchamiane automatycznie. Możesz je uruchomić tylko ręcznie.
Domyślnie opcja ta jest włączona.
- Co miesiąc, w określone dni wybranych tygodni
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określone dni każdego miesiąca i o określonej godzinie.
Domyślnie nie wybrano dni miesiąca; domyślny czas uruchomienia to 18:00:00.
- Po epidemii wirusa
Zadanie jest uruchamiane po wystąpieniu zdarzenia Epidemia wirusa. Wybierz typy aplikacji, które będą monitorować epidemie wirusów. Dostępne są następujące typy aplikacji:
- Ochrona antywirusowa stacji roboczych i serwerów plików
- Ochrona antywirusowa bram internetowych
- Ochrona antywirusowa serwerów pocztowych
Domyślnie, zaznaczone są wszystkie typy aplikacji.
Możesz chcieć uruchomić różne zadania w zależności od typu aplikacji antywirusowej, która zgłosiła epidemię wirusa. W tym przypadku, usuń wybór typów aplikacji, których nie potrzebujesz.
- Po zakończeniu wykonywania innego zadania
Bieżące zadanie jest uruchamiane po zakończeniu innego zadania. Możesz wybrać sposób zakończenia poprzedniego zadania (pomyślnie lub z błędem), aby wyzwolić uruchomienie bieżącego zadania. Na przykład możesz chcieć uruchomić zadanie Zarządzaj urządzeniami z opcją Włącz urządzenie i, po zakończeniu jego wykonywania, uruchomić zadanie Skanowanie antywirusowe.
- Uruchom pominięte zadania
Ta opcja określa zachowanie zadania, jeśli urządzenie klienckie nie jest widoczne w sieci, gdy zadanie ma zostać uruchomione.
Jeżeli ta opcja jest włączona, system podejmie próbę uruchomienia zadania podczas kolejnego uruchomienia aplikacji Kaspersky na urządzeniu klienckim. Jeśli terminarz uruchamiania zadania jest ustawiony na Ręcznie, Raz lub Natychmiast, zadanie jest uruchamiane, gdy urządzenie stanie się widoczne w sieci lub od razu po uwzględnieniu urządzenia w obszarze zadania.
Jeżeli ta opcja jest wyłączona, na urządzeniach klienckich będą uruchamiane tylko zaplanowane zadania, a dla trybu Ręcznie, Raz i Natychmiast zadania będą uruchamiane tylko na tych urządzeniach klienckich, które są widoczne w sieci. Na przykład, możesz chcieć wyłączyć tę opcję dla zadań zużywających duże ilości zasobów, które chcesz uruchamiać tylko poza godzinami pracy.
Domyślnie opcja ta jest włączona.
- Używaj automatycznie losowego opóźnienia dla uruchamiania zadań
Jeśli ta opcja jest włączona, zadanie jest uruchamiane na urządzeniach klienckich losowo, w określonym przedziale czasu, czyli z rozproszonym uruchomieniem zadania. Opcja ta pozwala uniknąć dużej liczby równoczesnych żądań wysyłanych przez urządzenia klienckie do Serwera administracyjnego, gdy uruchomione jest zaplanowane zadanie.
Czas rozpoczęcia podjęcia próby uzyskania dostępu jest wyliczany automatycznie podczas tworzenia zadania, w zależności od liczby urządzeń klienckich, do których zadanie jest przypisane. Później zadanie będzie zawsze uruchamiane o wyliczonej godzinie uruchomienia. Jednakże, jeśli ustawienia zadania zostaną zmienione lub zadanie zostanie uruchomione ręcznie, zmieni się wyliczona wartość czasu uruchomienia zadania.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, zadanie jest uruchamiane na urządzeniach klienckich zgodnie z terminarzem.
- Użyj losowego opóźnienia dla zadań uruchamianych w przedziale (min)
Jeśli ta opcja jest włączona, zadanie jest uruchamiane na urządzeniach klienckich losowo, w określonym przedziale czasu. Opcja ta pozwala uniknąć dużej liczby równoczesnych żądań wysyłanych przez urządzenia klienckie do Serwera administracyjnego, gdy uruchomione jest zaplanowane zadanie.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, zadanie jest uruchamiane na urządzeniach klienckich zgodnie z terminarzem.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona. Domyślny przedział czasu wynosi 1 minutę.
- W oknie Określ nazwę zadania określ nazwę dla zadania, które tworzysz. Nazwa zadania nie może zawierać więcej niż 100 znaków oraz nie może zawierać żadnych znaków specjalnych ("*<>?\:|).
- W oknie Zakończ tworzenie zadania kliknij przycisk Zakończ, aby zamknąć kreator.
Jeśli chcesz, żeby zadanie było uruchamiane zaraz po zakończeniu pracy kreatora, zaznacz pole Uruchom zadanie po zakończeniu działania kreatora.
Po zakończeniu działania Kreatora, zadanie Zainstaluj wymagane aktualizacje i napraw luki jest tworzone i wyświetlane w folderze Zadania.
Oprócz ustawień, które określasz podczas tworzenia zadania, możesz zmienić inne właściwości utworzonego zadania.
Jeśli wyniki zadania zawierają błąd agenta usługi Windows Update 0x80240033 „Windows Update Agent error 80240033 ("License terms could not be downloaded.")” („pobranie warunków licencyjnych nie powiodło się”), możesz rozwiązać ten problem poprzez Rejestr systemu Windows.
W celu naprawy określonej luki i jej podobnych:
- W folderze Zaawansowane → Zarządzanie aplikacjami drzewa konsoli wybierz podfolder Luki w oprogramowaniu.
- Wybierz lukę, którą chcesz naprawić.
- Kliknij przycisk Uruchom kreatora naprawiania luk.
Zostanie uruchomiony Kreator naprawiania luk.
Funkcje Kreatora naprawiania luk są dostępne tylko dla licencji Zarządzanie lukami i poprawkami.
Postępuj zgodnie z krokami kreatora.
- W oknie Wyszukaj istniejące zadania naprawiania luk określ następujące parametry:
- Pokaż tylko zadania naprawiające tę lukę
Jeśli ta opcja jest wyłączona, Kreator naprawiania luk wyszukuje istniejące zadania, które naprawiają wybraną lukę.
Jeśli ta opcja jest wyłączona lub wyszukiwanie nie znajdzie stosowanych zadań, Kreator naprawiania luk wyświetli pytanie o utworzenie reguły lub zadania naprawy luki.
Domyślnie opcja ta jest włączona.
- Akceptuj aktualizacje, które naprawiają tę lukę
Instalacja aktualizacji, które naprawiają lukę, zostanie zaakceptowana. Włącz tę opcję, jeśli niektóre stosowane reguły instalacji aktualizacji zezwalają tylko na instalację zaakceptowanych aktualizacji.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
- Jeśli wybierzesz wyszukiwanie istniejących zadań naprawiania luk i wyszukiwanie znajdzie zadania, możesz przejrzeć właściwości tych zadań lub uruchomić je ręcznie. Dalsze działania nie są wymagane.
W przeciwnym razie kliknij przycisk Nowe zadanie naprawiania luk.
- Wybierz typ reguły naprawiania luki, która ma zostać dodana do nowego zadania, a następnie kliknij przycisk Zakończ.
- Dokonaj wyboru w wyświetlonym oknie z pytaniem o zainstalowanie wszystkich poprzednich aktualizacji aplikacji. Kliknij Tak, jeśli wyrażasz zgodę na instalację kolejnych wersji aplikacji, jeśli jest to wymagane do zainstalowania wybranych aktualizacji. Kliknij Nie, jeśli chcesz aktualizować aplikację w sposób prosty, bez instalowania kolejnych wersji. Jeśli zainstalowanie wybranych aktualizacji nie jest możliwe bez zainstalowania poprzednich wersji aplikacji, aktualizacja aplikacji nie powiedzie się.
Zostanie uruchomiony Kreator tworzenia zadania naprawy luk oraz instalacji aktualizacji. Postępuj zgodnie z krokami kreatora.
- W oknie Wybieranie sposobu ponownego uruchomienia systemu operacyjnego wybierz działanie, jakie zostanie wykonane, gdy system operacyjny na urządzeniach klienckich musi zostać uruchomiony ponownie po działaniu:
- Nie uruchamiaj ponownie urządzenia
Urządzenia klienckie nie są automatycznie uruchamiane ponownie po działaniu. Aby zakończyć działanie, należy uruchomić urządzenie ponownie (na przykład ręcznie lub przy użyciu zadania zarządzania urządzeniem). Informacje o wymaganym ponownym uruchomieniu zostaną zapisane w wynikach zadania oraz w statusie urządzenia. Opcja ta jest odpowiednia dla zadań na serwerach i innych urządzeniach, na których działanie ciągłe jest krytyczne.
- Uruchom urządzenie ponownie
Urządzenia klienckie są zawsze automatycznie uruchamiane ponownie, jeśli jest to wymagane do zakończenia działania. Opcja jest przydatna, gdy zadania są uruchamiane na urządzeniach, na których możliwe są regularne przerwy w działaniu (wyłączenie lub ponowne uruchomienie).
- Pytaj użytkownika o akcję
Na urządzeniu klienckim wyświetlane jest przypomnienie o ręcznym ponownym uruchomieniu urządzenia. Dla tej opcji można zdefiniować pewne ustawienia zaawansowane: treść wyświetlanego komunikatu, częstotliwość wyświetlania wiadomości oraz przedział czasu, po upływie którego ponowne uruchomienie zostanie wymuszone (bez potwierdzenia ze strony użytkownika). Ta opcja jest najodpowiedniejsza dla stacji roboczych, na których użytkownicy muszą mieć możliwość wyboru odpowiedniej godziny ponownego uruchomienia.
Domyślnie opcja ta jest zaznaczona.
- Ponawiaj pytanie co (min)
Jeśli ta opcja jest włączona, aplikacja wyświetli pytanie o ponowne uruchomienie systemu operacyjnego z określoną częstotliwością.
Domyślnie opcja ta jest włączona. Domyślnie przedział czasu wynosi 5 minut. Dostępne wartości znajdują się w zakresie od 1 do 1440 minut.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, monit zostaje wyświetlony tylko raz.
- Uruchom ponownie po (min)
Po wyświetleniu monitu, aplikacja wymusza ponowne uruchomienie systemu operacyjnego po minięciu określonego przedziału czasu.
Domyślnie opcja ta jest włączona. Domyślne opóźnienie wynosi 30 minut. Dostępne wartości znajdują się w zakresie od 1 do 1440 minut.
- Wymuś zamknięcie aplikacji dla zablokowanych sesji
Uruchomione aplikacje mogą uniemożliwić ponowne uruchomienie urządzenia klienckiego. Na przykład, jeśli dokument jest edytowany w edytorze tekstu i nie zostanie zapisany.
Jeśli ta opcja jest włączona, zostaje wymuszone zamknięcie takich aplikacji na zablokowanym urządzeniu przed jego ponownym uruchomieniem. W wyniku tego działania użytkownicy mogą utracić niezapisane zmiany.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, zablokowane urządzenie nie zostanie uruchomione ponownie. Stan zadania na tym urządzeniu informuje, że wymagane jest ponowne uruchomienie urządzenia. Użytkownicy muszą ręcznie zamknąć wszystkie aplikacje uruchomione na zablokowanych urządzeniach i uruchomić ponownie te urządzenia.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
- W oknie Wybierz urządzenia, do których zostanie przypisane zadanie wybierz jedną z następujących opcji:
- Wybierz urządzenia wykryte w sieci przez Serwer administracyjny
Zadanie jest przydzielane do określonych urządzeń. Określone urządzenia mogą obejmować urządzenia z grup administracyjnych oraz nieprzypisane urządzenia.
Na przykład, możesz chcieć użyć tej opcji w zadaniu instalowania Agenta sieciowego na nieprzypisanych urządzeniach.
- Określ adresy urządzeń ręcznie lub zaimportuj adresy z listy
Możesz określić nazwy NetBIOS, nazwy DNS, adresy IP oraz podsieci IP urządzeń, do których chcesz przydzielić zadanie.
Możesz użyć tej opcji do wykonania zadania dla określonej podsieci. Na przykład, możesz chcieć zainstalować pewną aplikację na urządzeniach księgowych lub przeskanować urządzenia w podsieci, która jest prawdopodobnie zainfekowana.
- Przypisz zadanie do wyboru urządzeń
Zadanie jest przypisywane do urządzeń znajdujących się w wyborze urządzeń. Możesz określić jeden z istniejących wyborów.
Na przykład, możesz chcieć użyć tej opcji do uruchomienia zadania na urządzeniach z określoną wersją systemu operacyjnego.
- Przypisz zadanie do grupy administracyjnej
Zadanie jest przypisywane do urządzeń znajdujących się w grupie administracyjnej. Możesz określić jedną z istniejących grup lub utworzyć nową grupę.
Na przykład, możesz chcieć użyć tej opcji do uruchomienia zadania wysyłania wiadomości do użytkowników, jeśli wiadomość jest specyficzna dla urządzeń znajdujących się w określonej grupie administracyjnej.
- W oknie Konfiguruj terminarz zadania możesz utworzyć terminarz uruchamiania zadania. Jeśli to konieczne, określ następujące ustawienia:
- Zaplanowane uruchomienie:
Wybierz terminarz, zgodnie z którym uruchamiane jest zadanie, i skonfiguruj wybrany terminarz.
- Co N godzin
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określonych przedziałach czasu, począwszy od określonego dnia i godziny.
Domyślnie, zadanie jest uruchamiane co sześć godzin, począwszy od bieżącej daty i godziny systemowej.
- Co N dni
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określonych przedziałach czasu. Dodatkowo, możesz określić datę i godzinę pierwszego uruchomienia zadania. Te dodatkowe opcje staną się dostępne, jeśli są obsługiwane przez aplikację, dla której tworzysz zadanie.
Domyślnie, zadanie jest uruchamiane codziennie, począwszy od bieżącej daty i godziny systemowej.
- Co N tygodni
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określonych przedziałach czasu, w określonym dniu tygodnia i o określonej godzinie.
Domyślnie, zadanie jest uruchamiane w każdy poniedziałek o godzinie zgodnej z bieżącym czasem systemowym.
- Co N minut
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określonych przedziałach czasu, począwszy od określonej godziny w dniu utworzenia zadania.
Domyślnie, zadanie jest uruchamiane co 30 minut, począwszy od bieżącego czasu systemowego.
- Codziennie (czas letni nie jest obsługiwany)
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określonych przedziałach czasu. Ten terminarz nie obsługuje czasu letniego (DST). Oznacza to, że gdy zegar przeskoczy o jedną godzinę do przodu lub tyłu na początku lub końcu DST, aktualny czas uruchomienia zadania nie ulegnie zmianie.
Nie jest zalecane korzystanie z tego terminarza. Jest on potrzebny do wstecznej kompatybilności Kaspersky Security Center.
Domyślnie, zadanie jest uruchamiane codziennie o godzinie zgodnej z bieżącym czasem systemowym.
- Co tydzień
Zadanie jest uruchamiane co tydzień, w określonym dniu i o określonej godzinie.
- Według dni tygodnia
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określone dni tygodnia i o określonej godzinie.
Domyślnie zadanie jest uruchamiane w każdy piątek o godzinie 18:00:00.
- Co miesiąc
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określonym dniu miesiąca i o określonej godzinie.
W miesiącach, w które nie ma określonego dnia, zadanie jest uruchamiane w ostatnim dniu.
Domyślnie, zadanie jest uruchamiane w pierwszym dniu każdego miesiąca, o godzinie zgodnej z bieżącym czasem systemowym.
- Ręcznie
Zadanie nie jest uruchamiane automatycznie. Możesz je uruchomić tylko ręcznie.
Domyślnie opcja ta jest włączona.
- Co miesiąc, w określone dni wybranych tygodni
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określone dni każdego miesiąca i o określonej godzinie.
Domyślnie nie wybrano dni miesiąca; domyślny czas uruchomienia to 18:00:00.
- Po epidemii wirusa
Zadanie jest uruchamiane po wystąpieniu zdarzenia Epidemia wirusa. Wybierz typy aplikacji, które będą monitorować epidemie wirusów. Dostępne są następujące typy aplikacji:
- Ochrona antywirusowa stacji roboczych i serwerów plików
- Ochrona antywirusowa bram internetowych
- Ochrona antywirusowa serwerów pocztowych
Domyślnie, zaznaczone są wszystkie typy aplikacji.
Możesz chcieć uruchomić różne zadania w zależności od typu aplikacji antywirusowej, która zgłosiła epidemię wirusa. W tym przypadku, usuń wybór typów aplikacji, których nie potrzebujesz.
- Po zakończeniu wykonywania innego zadania
Bieżące zadanie jest uruchamiane po zakończeniu innego zadania. Możesz wybrać sposób zakończenia poprzedniego zadania (pomyślnie lub z błędem), aby wyzwolić uruchomienie bieżącego zadania. Na przykład możesz chcieć uruchomić zadanie Zarządzaj urządzeniami z opcją Włącz urządzenie i, po zakończeniu jego wykonywania, uruchomić zadanie Skanowanie antywirusowe.
- Uruchom pominięte zadania
Ta opcja określa zachowanie zadania, jeśli urządzenie klienckie nie jest widoczne w sieci, gdy zadanie ma zostać uruchomione.
Jeżeli ta opcja jest włączona, system podejmie próbę uruchomienia zadania podczas kolejnego uruchomienia aplikacji Kaspersky na urządzeniu klienckim. Jeśli terminarz uruchamiania zadania jest ustawiony na Ręcznie, Raz lub Natychmiast, zadanie jest uruchamiane, gdy urządzenie stanie się widoczne w sieci lub od razu po uwzględnieniu urządzenia w obszarze zadania.
Jeżeli ta opcja jest wyłączona, na urządzeniach klienckich będą uruchamiane tylko zaplanowane zadania, a dla trybu Ręcznie, Raz i Natychmiast zadania będą uruchamiane tylko na tych urządzeniach klienckich, które są widoczne w sieci. Na przykład, możesz chcieć wyłączyć tę opcję dla zadań zużywających duże ilości zasobów, które chcesz uruchamiać tylko poza godzinami pracy.
Domyślnie opcja ta jest włączona.
- Używaj automatycznie losowego opóźnienia dla uruchamiania zadań
Jeśli ta opcja jest włączona, zadanie jest uruchamiane na urządzeniach klienckich losowo, w określonym przedziale czasu, czyli z rozproszonym uruchomieniem zadania. Opcja ta pozwala uniknąć dużej liczby równoczesnych żądań wysyłanych przez urządzenia klienckie do Serwera administracyjnego, gdy uruchomione jest zaplanowane zadanie.
Czas rozpoczęcia podjęcia próby uzyskania dostępu jest wyliczany automatycznie podczas tworzenia zadania, w zależności od liczby urządzeń klienckich, do których zadanie jest przypisane. Później zadanie będzie zawsze uruchamiane o wyliczonej godzinie uruchomienia. Jednakże, jeśli ustawienia zadania zostaną zmienione lub zadanie zostanie uruchomione ręcznie, zmieni się wyliczona wartość czasu uruchomienia zadania.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, zadanie jest uruchamiane na urządzeniach klienckich zgodnie z terminarzem.
- Użyj losowego opóźnienia dla zadań uruchamianych w przedziale (min)
Jeśli ta opcja jest włączona, zadanie jest uruchamiane na urządzeniach klienckich losowo, w określonym przedziale czasu. Opcja ta pozwala uniknąć dużej liczby równoczesnych żądań wysyłanych przez urządzenia klienckie do Serwera administracyjnego, gdy uruchomione jest zaplanowane zadanie.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, zadanie jest uruchamiane na urządzeniach klienckich zgodnie z terminarzem.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona. Domyślny przedział czasu wynosi 1 minutę.
- W oknie Określ nazwę zadania określ nazwę dla zadania, które tworzysz. Nazwa zadania nie może zawierać więcej niż 100 znaków oraz nie może zawierać żadnych znaków specjalnych ("*<>?\:|).
- W oknie Zakończ tworzenie zadania kliknij przycisk Zakończ, aby zamknąć kreator.
Jeśli chcesz, żeby zadanie było uruchamiane zaraz po zakończeniu pracy kreatora, zaznacz pole Uruchom zadanie po zakończeniu działania kreatora.
Po zakończeniu działania Kreatora, zadanie Zainstaluj wymagane aktualizacje i napraw luki jest tworzone i wyświetlane w folderze Zadania.
Oprócz ustawień, które określasz podczas tworzenia zadania, możesz zmienić inne właściwości utworzonego zadania.
Naprawianie luk poprzez dodanie reguły do istniejącego zadania naprawiania luk
W celu naprawienia luki poprzez dodanie reguły do istniejącego zadania naprawiania luk:
- W folderze Zaawansowane → Zarządzanie aplikacjami drzewa konsoli wybierz podfolder Luki w oprogramowaniu.
- Wybierz lukę, którą chcesz naprawić.
- Kliknij przycisk Uruchom kreatora naprawiania luk.
Zostanie uruchomiony Kreator naprawiania luk.
Funkcje Kreatora naprawiania luk są dostępne tylko dla licencji Zarządzanie lukami i poprawkami.
Postępuj zgodnie z krokami kreatora.
- W oknie Wyszukaj istniejące zadania naprawiania luk określ następujące parametry:
- Pokaż tylko zadania naprawiające tę lukę
Jeśli ta opcja jest wyłączona, Kreator naprawiania luk wyszukuje istniejące zadania, które naprawiają wybraną lukę.
Jeśli ta opcja jest wyłączona lub wyszukiwanie nie znajdzie stosowanych zadań, Kreator naprawiania luk wyświetli pytanie o utworzenie reguły lub zadania naprawy luki.
Domyślnie opcja ta jest włączona.
- Akceptuj aktualizacje, które naprawiają tę lukę
Instalacja aktualizacji, które naprawiają lukę, zostanie zaakceptowana. Włącz tę opcję, jeśli niektóre stosowane reguły instalacji aktualizacji zezwalają tylko na instalację zaakceptowanych aktualizacji.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
- Jeśli wybierzesz wyszukiwanie istniejących zadań naprawiania luk i wyszukiwanie znajdzie zadania, możesz przejrzeć właściwości tych zadań lub uruchomić je ręcznie. Dalsze działania nie są wymagane.
W innym przypadku kliknij przycisk Dodaj regułę naprawiania luk do istniejącego zadania.
- Wybierz zadanie, do którego chcesz dodać regułę, a następnie kliknij przycisk Dodaj regułę.
Możesz także przejrzeć właściwości istniejących zadań, uruchomić je ręcznie lub utworzyć nowe zadanie.
- Wybierz typ reguły, która zostanie dodana do wybranego zadania, a następnie kliknij przycisk Zakończ.
- Dokonaj wyboru w wyświetlonym oknie z pytaniem o zainstalowanie wszystkich poprzednich aktualizacji aplikacji. Kliknij Tak, jeśli wyrażasz zgodę na instalację kolejnych wersji aplikacji, jeśli jest to wymagane do zainstalowania wybranych aktualizacji. Kliknij Nie, jeśli chcesz aktualizować aplikację w sposób prosty, bez instalowania kolejnych wersji. Jeśli zainstalowanie wybranych aktualizacji nie jest możliwe bez zainstalowania poprzednich wersji aplikacji, aktualizacja aplikacji nie powiedzie się.
Nowa reguła naprawiania luk zostanie dodana do istniejącego zadania Instalacja wymaganych aktualizacji i naprawa luk.
Przejdź do góry