Korzystanie z narzędzi do zdalnej instalacji aplikacji z Kaspersky Security Center do uruchamiania odpowiednich plików wykonywalnych na zarządzanych urządzeniach

Korzystając z Kreatora tworzenia nowego pakietu, możesz wybrać dowolny plik wykonywalny i zdefiniować dla niego ustawienia wiersza poleceń. W tym celu należy dodać do pakietu instalacyjnego sam wybrany plik lub cały folder, w którym ten plik się znajduje. Następnie konieczne jest utworzenie zadania zdalnej instalacji i wybranie utworzonego pakietu instalacyjnego.

Podczas wykonywania zadania, na urządzeniach docelowych zostanie uruchomiony określony plik wykonywalny ze zdefiniowanymi ustawieniami wiersza poleceń.

Jeśli używasz instalatorów w formacie Microsoft Windows Installer (MSI), Kaspersky Security Center przeanalizuje wyniki instalacji przy użyciu standardowych narzędzi.

Jeśli dostępna jest licencja Zarządzania lukami i poprawkami, Kaspersky Security Center (podczas tworzenia pakietu instalacyjnego dla dowolnej obsługiwanej aplikacji w środowisku korporacyjnym) użyje także reguł do zainstalowania i przeanalizowania wyników instalacji, które znajdują się w jego aktualizowanej bazie danych.

W innym przypadku domyślne zadanie dla plików wykonywalnych poczeka na zakończenie uruchomionych procesów i wszystkich jego procesów podrzędnych. Po zakończeniu wszystkich uruchomionych procesów, zadanie zostanie zakończone pomyślnie niezależnie od kodu zwrotnego procesu instalacji. Aby zmienić takie zachowanie tego zadania, przed utworzeniem zadania należy ręcznie zmodyfikować pliki .kpd, które zostały wygenerowane przez Kaspersky Security Center w folderze nowo utworzonego pakietu instalacyjnego i jego podfolderach.

Aby zadanie nie czekało na zakończenie uruchomionych procesów, w sekcji [SetupProcessResult] ustaw wartość ustawienia Wait na 0:

Na przykład:

[SetupProcessResult]

Wait=0

Aby zadanie czekało tylko na zakończenie uruchomionych procesów w systemie Windows, a nie na zakończenie procesów podrzędnych, w sekcji [SetupProcessResult] ustaw wartość ustawienia WaitJob na 0, na przykład:

Na przykład:

[SetupProcessResult]

WaitJob=0

Aby zadanie zakończyło się pomyślnie lub zwróciło kod błędu w zależności od kodu zwrotnego uruchomionego procesu, w sekcji [SetupProcessResult_SuccessCodes] umieść listę pomyślnych kodów zwrotnych, na przykład:

Na przykład:

[SetupProcessResult_SuccessCodes]

0=

3010=

W tym przypadku każdy kod inny niż te znajdujące się na liście będzie zwracany jako błąd.

W celu wyświetlenia wiersza z komentarzem na temat pomyślnego zakończenia zadania lub błędu w wynikach zadania, w sekcji [SetupProcessResult_SuccessCodes] i [SetupProcessResult_ErrorCodes] wpisz krótki opis błędów odpowiadających kodom zwrotnym procesu, na przykład:

Na przykład:

[SetupProcessResult_SuccessCodes]

0= Instalacja zakończona pomyślnie

3010=Do zakończenia instalacji wymagane jest ponowne uruchomienie

[SetupProcessResult_ErrorCodes]

1602=Instalacja anulowana przez użytkownika

1603=Fatalny błąd podczas instalacji

W celu użycia narzędzi Kaspersky Security Center do zarządzania ponownym uruchomieniem urządzenia (jeśli ponowne uruchomienie jest wymagane do zakończenia działania), w sekcji [SetupProcessResult_NeedReboot] umieść listę kodów zwrotnych procesu, które wskazują na konieczność ponownego uruchomienia komputera:

Na przykład:

[SetupProcessResult_NeedReboot]

3010=

Przejdź do góry