Zadanie Pobierz aktualizacje do repozytorium Serwera administracyjnego Serwera administracyjnego jest automatycznie tworzone podczas działania Kreatora wstępnej konfiguracji Kaspersky Security Center. Możesz utworzyć tylko jedno zadanie Pobierz aktualizacje do repozytorium Serwera administracyjnego. Dlatego też zadanie Pobierz aktualizacje do repozytorium Serwera administracyjnego możesz utworzyć tylko wtedy, gdy takie zadanie zostało usunięte z listy zadań Serwera administracyjnego.
To zadanie jest wymagane do pobrania uaktualnień z serwera aktualizacji Kaspersky do repozytorium Serwera administracyjnego. Lista aktualizacji obejmuje:
Aktualizacje baz danych i modułów dla Serwera administracyjnego
Aktualizacje baz danych i modułów dla aplikacji zabezpieczających Kaspersky
Aktualizacje komponentów Kaspersky Security Center
Po pobraniu uaktualnień, mogą one zostać przesłane na zarządzane urządzenia.
Przed dystrybucją aktualizacji do urządzeń zarządzanych możesz uruchomić zadanie Weryfikacja uaktualnień. Pozwala to upewnić się, że serwer administracyjny prawidłowo zainstaluje pobrane aktualizacje, a poziom bezpieczeństwa nie zmniejszy się z powodu aktualizacji. Aby zweryfikować je przed dystrybucją, skonfiguruj opcję Uruchom weryfikację aktualizacji w ustawieniach zadania Pobierz aktualizacje do repozytorium Serwera administracyjnego.
W celu utworzenia zadania Pobierz aktualizacje do repozytorium Serwera administracyjnego:
W menu głównym przejdź do URZĄDZENIA → ZADANIA.
Kliknij Dodaj.
Zostanie uruchomiony Kreator dodawania zadań. Postępuj zgodnie z krokami kreatora.
Dla aplikacji Kaspersky Security Center wybierz typ zadania Pobierz aktualizacje do repozytorium Serwera administracyjnego.
Określ nazwę tworzonego zadania. Nazwa zadania nie może zawierać więcej niż 100 znaków oraz nie może zawierać żadnych znaków specjalnych ("*<>?\:|).
Jeśli chcesz zmodyfikować domyślne ustawienia zadania, włącz opcję Otwórz szczegóły zadania po jego utworzeniu na stronie Zakończ tworzenie zadania. Jeśli nie włączysz tej opcji, zadanie zostanie utworzone z domyślnymi ustawieniami. Możesz zmodyfikować domyślne ustawienia później w dowolnym momencie.
Kliknij przycisk Utwórz.
Zadanie zostanie utworzone i będzie wyświetlane na liście zadań.
Kliknij nazwę utworzonego zadania, aby otworzyć okno właściwości zadania.
W oknie właściwości zadania, na zakładce Ustawienia aplikacji określ następujące ustawienia:
Jako źródła uaktualnień dla Serwera administracyjnego można użyć następujących zasobów:
Serwery aktualizacji Kaspersky
Serwery HTTP(S) firmy Kaspersky, z których aplikacje Kaspersky pobierają uaktualnienia baz danych i modułów aplikacji. Domyślnie, Serwer administracyjny komunikuje się z serwerami aktualizacji Kaspersky i pobiera uaktualnienia, korzystając z protokołu HTTPS. Możesz skonfigurować Serwer administracyjny, aby używał protokołu HTTP zamiast HTTPS.
Ta opcja jest wybrana domyślnie.
Główny Serwer administracyjny
Ten zasób dotyczy zadań utworzonych dla podrzędnego lub wirtualnego Serwera administracyjnego.
Folder lokalny lub sieciowy
Folder lokalny lub sieciowy, który zawiera najnowsze uaktualnienia. Folderem sieciowym może być serwer FTP lub HTTP lub udział SMB. Jeśli folder sieciowy wymaga uwierzytelnienia, obsługiwany jest tylko protokół SMB. Podczas wyboru folderu lokalnego powinieneś określić folder na urządzeniu z zainstalowanym Serwerem administracyjnym.
Serwer FTP lub HTTP lub folder sieciowy używany przez źródło uaktualnień musi zawierać strukturę folderów (z uaktualnieniami), która odpowiada strukturze utworzonej podczas korzystania z serwerów aktualizacji Kaspersky.
Jeżeli włączysz opcję Nie używaj serwera proxy dla Serwery aktualizacji Kaspersky lub Folder lokalny lub sieciowy źródeł aktualizacji, serwer administracyjny nie będzie używał serwera proxy do pobierania aktualizacji.
Jeśli folder współdzielony zawierający aktualizacje jest chroniony hasłem, włącz opcję Określ konto, które posiada dostęp do udostępnionego folderu źródła aktualizacji (jeśli takie jest) i wprowadź dane konta wymagane do uzyskania dostępu.
Ścieżka do określonego folderu na potrzeby przechowywania zapisanych aktualizacji. Możesz skopiować ścieżkę do określonego folderu do schowka. Nie możesz zmienić ścieżki do określonego folderu w przypadku zadania grupowego.
Jeżeli ta opcja jest włączona, Serwer administracyjny uruchomi zadania aktualizacji na podrzędnych Serwerach administracyjnych zaraz po pobraniu nowych aktualizacji. Zadania aktualizacji są uruchamiane przy użyciu źródła aktualizacji skonfigurowanego we właściwościach zadania na podrzędnych Serwerach administracyjnych.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, zadania aktualizacji na podrzędnych Serwerach administracyjnych będą uruchamiane zgodnie ze swoimi terminarzami.
Po otrzymaniu przez Serwer administracyjny uaktualnień skopiuje on je do określonych folderów. Użyj tej opcji, jeśli chcesz ręcznie zarządzać dystrybucją uaktualnień w sieci.
Na przykład, chcesz użyć tej opcji w następującej sytuacji: sieć Twojej organizacji zawiera kilka niezależnych podsieci, a urządzenia z każdej podsieci nie mają dostępu do innych podsieci. Jednakże urządzenia we wszystkich podsieciach mają dostęp do wspólnego udziału sieciowego. W tym przypadku skonfiguruj Serwer administracyjny w jednej z podsieci tak, aby pobierał uaktualnienia z serwerów aktualizacji Kaspersky, włącz tę opcję, a następnie określ ten udział sieciowy. W zadaniach pobierania uaktualnień do repozytorium dla innych Serwerów administracyjnych określ ten sam udział sieciowy jako źródło uaktualnień.
Zadania pobierania aktualizacji na urządzenia klienckie i podrzędne Serwery administracyjne zostaną uruchomione dopiero po skopiowaniu aktualizacji z głównego folderu aktualizacji do dodatkowych folderów aktualizacji.
Ta opcja musi być włączona, jeśli urządzenia klienckie i podrzędne Serwery administracyjne pobierają aktualizacje z dodatkowych folderów sieciowych.
Począwszy od wersji 14, Kaspersky Security Center pobiera aktualizacje baz danych i modułów oprogramowania przy użyciu nowego schematu. Aby aplikacja pobierała aktualizacje przy użyciu nowego schematu, źródło aktualizacji musi zawierać pliki aktualizacji z metadanymi zgodnymi z nowym schematem. Jeśli źródło aktualizacji zawiera pliki aktualizacji z metadanymi zgodnymi tylko ze starym schematem, włącz opcję Pobierz aktualizacje za pomocą starego schematu. W przeciwnym razie zadanie pobierania aktualizacji zakończy się niepowodzeniem.
Na przykład musisz włączyć tę opcję, gdy folder lokalny lub sieciowy jest określony jako źródło aktualizacji, a pliki aktualizacji w tym folderze zostały pobrane przez jedną z następujących aplikacji:
To narzędzie pobiera aktualizacje przy użyciu starego schematu.
Kaspersky Security Center 13.2 lub wcześniejsza wersja
Na przykład Twój serwer administracyjny 1 nie ma połączenia z Internetem. W takim przypadku możesz pobrać aktualizacje za pomocą serwera administracyjnego 2, który ma połączenie z Internetem, a następnie umieścić je w folderze lokalnym lub sieciowym, aby użyć go jako źródła uaktualnień dla serwera administracyjnego 1. Jeżeli serwer administracyjny 2 ma wersję 13.2 lub wcześniejszą, włącz opcję Pobierz aktualizacje za pomocą starego schematu w zadaniu dla serwera administracyjnego 1.
Serwer administracyjny pobiera uaktualnienia ze źródła, zapisuje je w tymczasowym repozytorium i uruchamia zadanie określone w polu Zadanie weryfikacji uaktualnień. Jeśli zadanie zakończy się pomyślnie, uaktualnienia są kopiowane z tymczasowego repozytorium do folderu współdzielonego na Serwerze administracyjnym, a następnie są rozsyłane do wszystkich urządzeń, dla których Serwer administracyjny pełni rolę źródła uaktualnień (zadania są uruchamiane zgodnie z opcją terminarza - Po pobraniu nowych uaktualnień do repozytorium). Zadanie pobierania uaktualnień do repozytorium zostaje zakończone dopiero po zakończeniu zadania weryfikacji uaktualnień.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
W oknie właściwości zadania, na zakładce Terminarz utwórz terminarz uruchamiania zadania. Jeśli to konieczne, określ następujące ustawienia:
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określonych przedziałach czasu. Dodatkowo, możesz określić datę i godzinę pierwszego uruchomienia zadania. Te dodatkowe opcje staną się dostępne, jeśli są obsługiwane przez aplikację, dla której tworzysz zadanie.
Domyślnie, zadanie jest uruchamiane codziennie, począwszy od bieżącej daty i godziny systemowej.
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określonych przedziałach czasu. Ten terminarz nie obsługuje czasu letniego (DST). Oznacza to, że gdy zegar przeskoczy o jedną godzinę do przodu lub tyłu na początku lub końcu DST, aktualny czas uruchomienia zadania nie ulegnie zmianie.
Nie jest zalecane korzystanie z tego terminarza. Jest on potrzebny do wstecznej kompatybilności Kaspersky Security Center.
Domyślnie, zadanie jest uruchamiane codziennie o godzinie zgodnej z bieżącym czasem systemowym.
Zadanie jest uruchamiane po wystąpieniu zdarzenia Epidemia wirusa. Wybierz typy aplikacji, które będą monitorować epidemie wirusów. Dostępne są następujące typy aplikacji:
Ochrona antywirusowa stacji roboczych i serwerów plików
Ochrona antywirusowa bram internetowych
Ochrona antywirusowa serwerów pocztowych
Domyślnie, zaznaczone są wszystkie typy aplikacji.
Możesz chcieć uruchomić różne zadania w zależności od typu aplikacji antywirusowej, która zgłosiła epidemię wirusa. W tym przypadku, usuń wybór typów aplikacji, których nie potrzebujesz.
Bieżące zadanie jest uruchamiane po zakończeniu innego zadania. Możesz wybrać sposób zakończenia poprzedniego zadania (pomyślnie lub z błędem), aby wyzwolić uruchomienie bieżącego zadania. Na przykład możesz chcieć uruchomić zadanie Zarządzaj urządzeniami z opcją Włącz urządzenie i, po zakończeniu jego wykonywania, uruchomić zadanie Skanowanie antywirusowe. Parametr ten działa tylko wtedy, gdy oba zadania są przypisane do tych samych urządzeń.
Ta opcja określa zachowanie zadania, jeśli urządzenie klienckie nie jest widoczne w sieci, gdy zadanie ma zostać uruchomione.
Jeżeli ta opcja jest włączona, system podejmie próbę uruchomienia zadania podczas kolejnego uruchomienia aplikacji Kaspersky na urządzeniu klienckim. Jeśli terminarz uruchamiania zadania jest ustawiony na Ręcznie, Raz lub Natychmiast, zadanie jest uruchamiane, gdy urządzenie stanie się widoczne w sieci lub od razu po uwzględnieniu urządzenia w obszarze zadania.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, na urządzeniach klienckich będą uruchamiane tylko zaplanowane zadania. W przypadku harmonogramu Ręcznie, Raz i Natychmiast zadania są uruchamiane tylko na tych urządzeniach klienckich, które są widoczne w sieci. Na przykład, możesz chcieć wyłączyć tę opcję dla zadań zużywających duże ilości zasobów, które chcesz uruchamiać tylko poza godzinami pracy.
Jeśli ta opcja jest włączona, zadanie jest uruchamiane na urządzeniach klienckich losowo, w określonym przedziale czasu, czyli z rozproszonym uruchomieniem zadania. Opcja ta pozwala uniknąć dużej liczby równoczesnych żądań wysyłanych przez urządzenia klienckie do Serwera administracyjnego, gdy uruchomione jest zaplanowane zadanie.
Czas rozpoczęcia podjęcia próby uzyskania dostępu jest wyliczany automatycznie podczas tworzenia zadania, w zależności od liczby urządzeń klienckich, do których zadanie jest przypisane. Później zadanie będzie zawsze uruchamiane o wyliczonej godzinie uruchomienia. Jednakże, jeśli ustawienia zadania zostaną zmienione lub zadanie zostanie uruchomione ręcznie, zmieni się wyliczona wartość czasu uruchomienia zadania.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, zadanie jest uruchamiane na urządzeniach klienckich zgodnie z terminarzem.
Jeśli ta opcja jest włączona, zadanie jest uruchamiane na urządzeniach klienckich losowo, w określonym przedziale czasu. Opcja ta pozwala uniknąć dużej liczby równoczesnych żądań wysyłanych przez urządzenia klienckie do Serwera administracyjnego, gdy uruchomione jest zaplanowane zadanie.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, zadanie jest uruchamiane na urządzeniach klienckich zgodnie z terminarzem.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona. Domyślny przedział czasu wynosi 1 minutę.
Po minięciu określonego czasu, zadanie jest zatrzymywane automatycznie, niezależnie od tego, czy zostało zakończone.
Włącz tę opcję, jeśli chcesz przerwać (lub zatrzymać) zadania, których wykonanie zajmuje zbyt dużo czasu.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona. Domyślny czas wykonania zadania to 120 minut.
Kliknij przycisk Zapisz.
Zadanie zostało utworzone i skonfigurowane.
Podczas wykonywania zadania Pobierz aktualizacje do repozytorium Serwera administracyjnego uaktualnienia baz danych i modułów programu są pobierane ze źródła uaktualnień i przechowywane w folderze współdzielonym Serwera administracyjnego. Jeśli tworzysz to zadanie dla grupy administracyjnej, zostanie ono zastosowane tylko do Agentów sieciowych umieszczonych w określonej grupie administracyjnej.
Uaktualnienia są rozsyłane do urządzeń klienckich i podrzędnych Serwerów administracyjnych z folderu współdzielonego Serwera administracyjnego.