W celu rozesłania klucza licencyjnego na urządzenia klienckie:
Z drzewa konsoli wybierz folder Licencje Kaspersky.
W obszarze roboczym listy kluczy licencyjnych kliknij przycisk Automatycznie roześlij klucz licencyjny do zarządzanych urządzeń.
Zostanie uruchomiony Kreator tworzenia zadania aktywacji aplikacji. Przejdź przez kroki kreatora, korzystając z przycisku Dalej.
Na liście aplikacji wybierz aplikację, dla której chcesz utworzyć zadanie.
W kroku Dodaj klucz kreatora dodaj klucz licencyjny, korzystając z jednej z następujących opcji:
Wybierz opcję Kod aktywacyjny, aby dodać kod aktywacyjny z repozytorium Kaspersky Security Center.
Kliknij Wybierz. W oknie, które zostanie otwarte, wybierz kod aktywacyjny, a następnie kliknij OK.
Wybierz opcję Plik klucza lub klucz, a następnie wykonaj następujące czynności:
Kliknij Wybierz.
W menu kontekstowym wybierz jedną z opcji:
Plik klucza z folderu.
W oknie, które zostanie otwarte, wybierz plik klucza ze swojego komputera i kliknij Otwórz.
Klucz bezpośrednio z repozytorium Kaspersky Security Center.
W otwartym oknie wybierz klucz z repozytorium Kaspersky Security Center, a następnie kliknij przycisk OK.
Jeśli chcesz zastąpić bieżący aktywny klucz licencyjny, odznacz domyślne pole wyboru Użyj jako klucza zapasowego.
Na przykład jest to konieczne w przypadku zmiany organizacji i urządzenie wymaga klucza innej organizacji; lub jeśli klucz został wydany ponownie, a nowa licencja wygasa wcześniej niż bieżąca. Aby uniknąć błędów, odznacz pole wyboru Użyj jako klucza zapasowego.
Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o problemach, które mogą wystąpić podczas dodawania klucza licencyjnego do Kaspersky Security Center Windows, oraz o sposobach ich rozwiązania, zapoznaj się z bazą wiedzy Kaspersky Security Center.
Sprawdź informacje o kluczu licencyjnym, a następnie kliknij Dalej.
W tym kroku kreatora wybierz urządzenia, do których chcesz przypisać zadanie dodawania klucza. Urządzenia można określić na jeden z następujących sposobów:
Wybierz urządzenia wykryte w sieci przez Serwer administracyjny. W tym przypadku zadanie jest przydzielane do określonych urządzeń. Określone urządzenia mogą obejmować urządzenia z grup administracyjnych oraz nieprzypisane urządzenia.
Określ adresy urządzeń ręcznie lub zaimportuj adresy z listy. Możesz określić nazwy NetBIOS, nazwy DNS, adresy IP oraz podsieci IP urządzeń, do których chcesz przydzielić zadanie.
Przypisz zadanie do wyboru urządzeń. W tym przypadku zadanie jest przypisywane do urządzeń znajdujących się we wcześniej utworzonym wyborze. Możesz określić domyślny wybór lub niestandardowy wybór, który utworzyłeś.
Przypisz zadanie do grupy administracyjnej. W tym przypadku zadanie jest przypisywane do urządzeń znajdujących się we wcześniej utworzonej grupie administracyjnej.
W kroku Konfiguruj terminarz zadania kreatora utwórz terminarz uruchomienia zadania:
Zadanie jest uruchamiane po pobraniu uaktualnień do repozytorium. Na przykład, możesz użyć tego terminarza dla zadania wyszukiwania luk i wymaganych aktualizacji.
Zadanie jest uruchamiane po wystąpieniu zdarzenia Epidemia wirusa. Wybierz typy aplikacji, które będą monitorować epidemie wirusów. Dostępne są następujące typy aplikacji:
Ochrona antywirusowa stacji roboczych i serwerów plików
Ochrona antywirusowa bram internetowych
Ochrona antywirusowa serwerów pocztowych
Domyślnie, zaznaczone są wszystkie typy aplikacji.
Możesz chcieć uruchomić różne zadania w zależności od typu aplikacji antywirusowej, która zgłosiła epidemię wirusa. W tym przypadku, usuń wybór typów aplikacji, których nie potrzebujesz.
Bieżące zadanie jest uruchamiane po zakończeniu innego zadania. Możesz wybrać sposób zakończenia poprzedniego zadania (pomyślnie lub z błędem), aby wyzwolić uruchomienie bieżącego zadania. Na przykład możesz chcieć uruchomić zadanie Zarządzaj urządzeniami z opcją Włącz urządzenie i, po zakończeniu jego wykonywania, uruchomić zadanie Skanowanie antywirusowe. Parametr ten działa tylko wtedy, gdy oba zadania są przypisane do tych samych urządzeń.
Ta opcja określa zachowanie zadania, jeśli urządzenie klienckie nie jest widoczne w sieci, gdy zadanie ma zostać uruchomione.
Jeżeli ta opcja jest włączona, system podejmie próbę uruchomienia zadania podczas kolejnego uruchomienia aplikacji Kaspersky na urządzeniu klienckim. Jeśli terminarz uruchamiania zadania jest ustawiony na Ręcznie, Raz lub Natychmiast, zadanie jest uruchamiane, gdy urządzenie stanie się widoczne w sieci lub od razu po uwzględnieniu urządzenia w obszarze zadania.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, na urządzeniach klienckich będą uruchamiane tylko zaplanowane zadania. W przypadku harmonogramu Ręcznie, Raz i Natychmiast zadania są uruchamiane tylko na tych urządzeniach klienckich, które są widoczne w sieci. Na przykład, możesz chcieć wyłączyć tę opcję dla zadań zużywających duże ilości zasobów, które chcesz uruchamiać tylko poza godzinami pracy.
Jeśli ta opcja jest włączona, zadanie jest uruchamiane na urządzeniach klienckich losowo, w określonym przedziale czasu, czyli z rozproszonym uruchomieniem zadania. Opcja ta pozwala uniknąć dużej liczby równoczesnych żądań wysyłanych przez urządzenia klienckie do Serwera administracyjnego, gdy uruchomione jest zaplanowane zadanie.
Czas rozpoczęcia podjęcia próby uzyskania dostępu jest wyliczany automatycznie podczas tworzenia zadania, w zależności od liczby urządzeń klienckich, do których zadanie jest przypisane. Później zadanie będzie zawsze uruchamiane o wyliczonej godzinie uruchomienia. Jednakże, jeśli ustawienia zadania zostaną zmienione lub zadanie zostanie uruchomione ręcznie, zmieni się wyliczona wartość czasu uruchomienia zadania.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, zadanie jest uruchamiane na urządzeniach klienckich zgodnie z terminarzem.
Jeśli ta opcja jest włączona, zadanie jest uruchamiane na urządzeniach klienckich losowo, w określonym przedziale czasu. Opcja ta pozwala uniknąć dużej liczby równoczesnych żądań wysyłanych przez urządzenia klienckie do Serwera administracyjnego, gdy uruchomione jest zaplanowane zadanie.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, zadanie jest uruchamiane na urządzeniach klienckich zgodnie z terminarzem.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona. Domyślny przedział czasu wynosi 1 minutę.
W kroku Określ nazwę zadania kreatora podaj nazwę zadania. Nazwa zadania nie może zawierać więcej niż 100 znaków oraz nie może zawierać żadnych znaków specjalnych ("*<>?\:|).
W kroku Zakończ tworzenie zadania kliknij przycisk Zakończ, aby zamknąć kreator.
Jeśli chcesz, żeby zadanie było uruchamiane zaraz po zakończeniu pracy kreatora, zaznacz pole Uruchom zadanie po zakończeniu działania kreatora.
Zostanie uruchomiony Kreator tworzenia zadania aktywacji aplikacji. Postępuj zgodnie z instrukcjami Kreatora.
Zadania utworzone przy pomocy Kreatora tworzenia zadania aktywacji aplikacji dla określonych urządzeń są przechowywane w folderze Zadania drzewa konsoli.
Możesz również utworzyć grupowe lub lokalne zadanie rozsyłania klucza licencyjnego przy pomocy Kreatora tworzenia zadania dla grupy administracyjnej i dla urządzenia klienckiego.