Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko
Przed zainstalowaniem aktualizacji na zarządzanych urządzeniach, w pierwszej kolejności możesz sprawdzić aktualizacje pod kątem łatwości obsługi i błędów poprzez zadanie Weryfikacja uaktualnień. Zadanie Weryfikacja uaktualnień jest wykonywane automatycznie jako część zadania Pobierz aktualizacje do repozytorium Serwera administracyjnego. Serwer administracyjny pobierze uaktualnienia ze źródła, zapisze je w repozytorium tymczasowym i uruchomi zadanie weryfikacji uaktualnień. Jeżeli zadanie zakończy się powodzeniem, uaktualnienia zostaną skopiowane z repozytorium tymczasowego do folderu współdzielonego na serwerze administracyjnym. Zostaną one rozesłane do wszystkich urządzeń klienckich, dla których Serwer administracyjny jest źródłem uaktualnień.
Jeżeli zadanie weryfikacji uaktualnień wykaże niepoprawność uaktualnień znajdujących się w repozytorium tymczasowym lub podczas wykonywania tego zadania wystąpi błąd, uaktualnienia nie zostaną skopiowane do folderu współdzielonego. Serwer administracyjny zachowa poprzedni zestaw uaktualnień. Zaplanowane zadania wykonywane zgodnie z opcją terminarza Po pobraniu nowych aktualizacji do repozytorium również nie zostaną uruchomione. Te działania są wykonywane podczas następnego uruchomienia zadania Pobierz aktualizacje do repozytorium Serwera administracyjnego, jeśli skanowanie nowych uaktualnień przebiegło bez problemów.
Zestaw uaktualnień jest uważany za nieprawidłowy, jeżeli przynajmniej na jednym urządzeniu testującym jest spełniony jeden z następujących warunków:
Jeśli żaden z powyższych warunków nie wystąpił na żadnym urządzeniu testującym, zestaw uaktualnień jest uważany za poprawny, a zadanie weryfikacji uaktualnień uważa się za zakończone pomyślnie.
Zanim zaczniesz tworzyć zadanie Weryfikacja uaktualnień, zrealizuj wymagania wstępne:
Zaleca się korzystanie z urządzeń z najbardziej niezawodną ochroną i najpowszechniejszą konfiguracją aplikacji w całej sieci. Takie podejście zwiększa jakość i prawdopodobieństwo wykrycia wirusa podczas skanowania oraz minimalizuje ryzyko fałszywych alarmów. Jeśli na urządzeniach testujących zostaną wykryte wirusy, zadanie weryfikacji uaktualnień zakończy się niepowodzeniem.
Zadanie Weryfikacja uaktualnień uruchamia kolejno zadania Aktualizacja i Skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania na urządzeniach testowych, aby sprawdzić, czy wszystkie aktualizacje są prawidłowe. Ponadto podczas tworzenia zadania Weryfikacja uaktualnień musisz określić zadania Aktualizacja i Skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.
W celu skonfigurowania Kaspersky Security Center Linux do sprawdzania pobranych uaktualnień przed rozesłaniem ich na urządzenia klienckie:
Następnie pojawiają się następujące opcje. Zalecamy pozostawienie ich włączonych:
Automatyczna weryfikacja uaktualnień zostanie włączona. Teraz możesz uruchomić zadanie Pobierz aktualizacje do repozytorium Serwera administracyjnego, które rozpocznie się od weryfikacji aktualizacji.