Zadanie Zainstaluj wymagane aktualizacje i napraw luki jest używane do aktualizacji i naprawy luk w oprogramowaniu firm trzecich zainstalowanym na zarządzanych urządzeniach. To zadanie umożliwia zainstalowanie kilku aktualizacji i naprawienie kilku luk zgodnie z regułami określonymi w ustawieniach zadania.
W celu zainstalowania aktualizacji lub wyeliminowania luk za pomocą zadania Zainstaluj wymagane aktualizacje i napraw luki, możesz wykonać jedną z następujących czynności:
Tworzenie zadania Zainstaluj wymagane aktualizacje i napraw luki:
W menu głównym przejdź do Zasoby (urządzenia) → Zadania.
Kliknij Dodaj.
Zostanie uruchomiony Kreator tworzenia nowego zadania. Przejdź przez kroki kreatora, korzystając z przycisku Dalej.
Z listy rozwijanej Aplikacja wybierz Kaspersky Security Center.
Na liście Typ zadania wybierz typ zadania Zainstaluj wymagane aktualizacje i napraw luki.
Jeśli zadanie nie jest wyświetlane, sprawdź, czy Twoje konto ma uprawnienia do Odczytu, Zapisu oraz wykonajuprawnienia dla obszaru funkcjonalnego Zarządzanie systemem: Zarządzanie lukami w zabezpieczeniach i poprawkami. Bez tych praw dostępu nie można utworzyć ani skonfigurować zadania Zainstaluj wymagane aktualizacje i napraw luki.
W polu Nazwa zadania podaj nazwę nowego zadania.
Nazwa zadania nie może zawierać więcej niż 100 znaków oraz nie może zawierać żadnych znaków specjalnych ("*<>?\:|).
Te reguły są stosowane do instalacji aktualizacji na urządzeniach klienckich. Jeśli reguły nie zostały określone, zadanie nie zostanie wykonane. Informacje dotyczące działań wykonywanych na regułach znajdziesz w sekcji Reguły instalacji aktualizacji.
Te reguły stosują się do instalacji aktualizacji na urządzeniach klienckich. Jeśli nie określisz żadnych reguł, zadanie nie ma nic do wykonania.
Jeśli ta opcja jest włączona, aktualizacje są instalowane po ponownym uruchomieniu lub zamknięciu urządzenia. W innym przypadku aktualizacje są instalowane zgodnie z terminarzem.
Użyj tej opcji, jeśli instalowanie aktualizacji może wpłynąć na działanie urządzenia.
Jeśli ta opcja jest włączona, przed zainstalowaniem aktualizacji aplikacja automatycznie instaluje wszystkie ogólne składniki systemu (wymagania wstępne), które są niezbędne do zainstalowania aktualizacji. Na przykład, tymi wymaganiami wstępnymi mogą być aktualizacje systemu operacyjnego.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, konieczne może być ręczne zainstalowanie wymagań wstępnych.
Jeśli ta opcja jest włączona, aktualizacje są dozwolone, gdy powodują zainstalowanie nowej wersji aplikacji.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, aplikacja nie zostanie zaktualizowana. W takiej sytuacji możesz ręcznie zainstalować nowe wersje aplikacji lub użyć w tym celu innego zadania. Na przykład, możesz użyć tej opcji, jeśli struktura Twojej firmy nie jest obsługiwana przez nową wersję aplikacji lub jeśli chcesz sprawdzić aktualizację w infrastrukturze testowej.
Domyślnie opcja ta jest włączona.
Aktualizowanie aplikacji może spowodować problemy z działaniem powiązanych aplikacji zainstalowanych na urządzeniach klienckich.
Jeśli ta opcja jest włączona, aplikacja pobierze uaktualnienia na urządzenie, ale nie zainstaluje ich automatycznie. Możesz ręcznie zainstalować pobrane aktualizacje.
Aktualizacje Microsoft są pobierane do folderu systemowego Windows. Aktualizacje aplikacji firm trzecich (aplikacje innych producentów niż Kaspersky i Microsoft) są pobierane do folderu określonego w polu Pobierz uaktualnienia do.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, aktualizacje są instalowane na urządzeniu automatycznie.
Jeśli ta funkcja jest włączona, Agent sieciowy zapisuje pliki śledzenia nawet wtedy, gdy śledzenie jest wyłączone dla Agenta sieciowego w Narzędziu zdalnej diagnostyki Kaspersky Security Center Linux. Śledzenie jest zapisywane do dwóch plików; całkowity rozmiar obu plików jest określany przez wartość Maksymalny rozmiar plików zaawansowanej diagnostyki, w MB. Jeśli oba pliki są pełne, Agent sieciowy ponownie uruchamia zapisywanie do tych plików. Pliki zawierające ślady są przechowywane w folderze %WINDIR%\Temp. Te pliki są dostępne w narzędziu do zdalnej diagnostyki – możesz je pobrać lub usunąć.
Jeśli ta funkcja jest wyłączona, Agent sieciowy zapisuje śledzenie zgodnie z ustawieniami Narzędzia zdalnej diagnostyki Kaspersky Security Center Linux. Nie są zapisywane żadne dodatkowe pliki śledzenia.
Jeśli tworzysz zadanie, nie musisz włączać zaawansowanej diagnostyki. Tej funkcji można użyć później, jeśli, na przykład, uruchomienie zadania nie powiedzie się na niektórych urządzeniach i chcesz uzyskać dodatkowe informacje podczas uruchamiania innego zadania.
Domyślna wartość to 100 MB, a dostępne wartości mieszczą się między 1 MB a 2048 MB. Specjalista z pomocy technicznej Kaspersky może poprosić o zmianę domyślnej wartości, jeśli informacje w plikach zaawansowanej diagnostyki, które wysłałeś, nie są wystarczające do rozwiązania problemu.
Przejdź do następnego kroku kreatora.
Określ ustawienia ponownego uruchamiania systemu operacyjnego:
Urządzenia klienckie nie są automatycznie uruchamiane ponownie po działaniu. Aby zakończyć działanie, należy uruchomić urządzenie ponownie (na przykład ręcznie lub przy użyciu zadania zarządzania urządzeniem). Informacje o wymaganym ponownym uruchomieniu zostaną zapisane w wynikach zadania oraz w statusie urządzenia. Opcja ta jest odpowiednia dla zadań na serwerach i innych urządzeniach, na których działanie ciągłe jest krytyczne.
Urządzenia klienckie są zawsze automatycznie uruchamiane ponownie, jeśli jest to wymagane do zakończenia działania. Opcja jest przydatna, gdy zadania są uruchamiane na urządzeniach, na których możliwe są regularne przerwy w działaniu (wyłączenie lub ponowne uruchomienie).
Na urządzeniu klienckim wyświetlane jest przypomnienie o ręcznym ponownym uruchomieniu urządzenia. Dla tej opcji można zdefiniować pewne ustawienia zaawansowane: treść wyświetlanego komunikatu, częstotliwość wyświetlania wiadomości oraz przedział czasu, po upływie którego ponowne uruchomienie zostanie wymuszone (bez potwierdzenia ze strony użytkownika). Ta opcja jest najodpowiedniejsza dla stacji roboczych, na których użytkownicy muszą mieć możliwość wyboru odpowiedniej godziny ponownego uruchomienia.
Wymuszone zamknięcie aplikacji ma miejsce, gdy urządzenie użytkownika jest zablokowane (automatycznie po określonym czasie nieaktywności lub ręcznie).
Jeśli ta opcja jest włączona, wymuszone zamknięcie aplikacji na zablokowanym urządzeniu odbywa się po minięciu czasu określonego w polu wejściowym.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, aplikacje nie będą zamykane na zablokowanym urządzeniu.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
W kroku Zakończ tworzenie zadania kreatora, włącz opcję Otwórz szczegóły zadania po jego utworzeniu, aby zmodyfikować domyślne ustawienia zadania.
Jeśli nie włączysz tej opcji, zadanie zostanie utworzone z domyślnymi ustawieniami. Możesz zmodyfikować domyślne ustawienia później.
Kliknij przycisk Zakończ.
Kreator tworzenia nowego zadania tworzy zadanie. Jeśli włączyłeś opcję Otwórz szczegóły zadania po jego utworzeniu, automatycznie zostanie otwarte okno właściwości zadania. W tym oknie możesz określić ogólne ustawienia zadania oraz w razie potrzeby zmienić ustawienia określone podczas tworzenia zadania.
Możesz także otworzyć okno właściwości zadania, klikając nazwę utworzonego zadania na liście zadań.
Zadanie zostanie utworzone, skonfigurowane i będzie wyświetlane na liście zadań.
Aby uruchomić zadanie, na liście zadań wybierz zadanie i kliknij przycisk Uruchom.
Możesz także ustawić harmonogram uruchamiania zadania na karcie Terminarz w oknie właściwości zadania.