Przygotowanie urządzenia korzystającego z wersji OpenSSH 6.4 lub starszej do instalacji Agenta sieciowego

Przed zainstalowaniem Agenta sieciowego na urządzeniu, które korzysta z systemu OpenSSH w wersji 6.4 lub starszej należy wykonać dwie procedury przygotowawcze — procedurę opisaną w tym artykule oraz ogólne kroki przygotowawcze dla dowolnego urządzenia z systemem Linux.

Przed rozpoczęciem pobierz niezbędny plik instalacyjny Agenta sieciowego ze strony internetowej Kaspersky.

W wierszu poleceń uruchom polecenia podane w tej instrukcji na koncie z uprawnieniami administratora.

Aby przygotować urządzenie, które korzysta z systemu OpenSSH w wersji 6.4 lub starszej do instalacji Agenta sieciowego:

  1. Na urządzeniu z zainstalowanym Serwerem administracyjnym Kaspersky Security Center Linux wyłącz listę zezwolonych algorytmów szyfrowania dla połączeń SSH, aby móc zainstalować Agenta sieciowego na urządzeniu, które korzysta z systemu OpenSSH w wersji 6.4 lub starszej.

    Aby to zrobić, uruchom następujące polecenie w wierszu poleceń:

    klscflag -fset -pv ".core/.independent" -s "Transport" -n SSH_CLIENT_DISABLE_ALGS_PROTECT -t d -v 1

    Wyłączenie listy zezwolonych może mieć wpływ na bezpieczeństwo połączenia SSH.

  2. Na urządzeniu, które korzysta z systemu OpenSSH w wersji 6.4 lub starszej wykonaj kroki przygotowawcze typowe dla każdego urządzenia z systemem Linux.

Urządzenie jest gotowe. Możesz teraz przystąpić do instalacji Agenta sieciowego.

Przejdź do góry