Rapporter

Du kan vise en rapport for Kaspersky Security Cloud, som viser alle oppdagede objekter. I tillegg opprettes det en separat detaljert rapport for hver av følgende programkomponenter: Fil-Antivirus, Web-Antivirus, Nettverkangrepsblokkering, Sporing av nettsteder samt oppgaver for virusskann og oppdatering.

Åpne vinduet Rapporter

Kaspersky Security Cloud kan lagre rapporter i tekstformat. Dette kan være nyttig hvis programkomponenter eller -oppgaver resulterer i en feil som du ikke klarer å løse selv, og du trenger hjelp fra Kasperskys tekniske støtte. I dette tilfellet sender du en tekstrapport til Kasperskys tekniske støtte slik at ekspertene våre kan studere problemet og løse det så raskt som mulig.

Eksporter en rapport om en komponent i Kaspersky Security Cloud eller en oppgave til en tekstfil

Som standard logger ikke Kaspersky Security Cloud informasjonshendelser i rapporten. Du kan tillate logging av informasjonshendelser.

Tillate logging av informasjonshendelser i rapporter

Rapportfiler kan inneholde personlige data som hentes inn av beskyttelseskomponenter, f.eks. Fil-Antivirus, Web-Antivirus og Sporing av nettsteder, som følger:

Rapportfiler lagres lokalt på datamaskinen. Rapportfiler slettes 30 dager etter at de loggføres. Fil størrelsen til en rapport kan ikke være over 1 MB. Banen til rapportfiler er ~/Library/Application Support/Kaspersky Lab/KAV/Data/Report.

Til toppen