Over Accountcontrole

De meeste gebruikers maken accounts op verschillende websites voor hun werk of om te winkelen of te communiceren. Het risico bestaat dat aanvallers de site hacken en toegang tot gegevens van de gebruikers krijgen. Als u hetzelfde e-mailadres en wachtwoord op verschillende sites gebruikt, is het waarschijnlijker dat uw gegevens uitgelekt zijn.

Met Kaspersky Security Cloud kunt u uw gebruikersaccounts controleren op mogelijke lekken. Als de controle aantoont dat uw gegevens voor iedereen toegankelijk zijn, toont het programma een melding en geeft het een lijst met sites waar mogelijk gegevens zijn gelekt, de datum van het mogelijke lek en de categorie van gegevens die mogelijk voor iedereen toegankelijk zijn.

Gebruikersaccounts worden gecontroleerd met de periodiek bijgewerkte database op www.haveibeenpwned.com. Tijdens de controle van de gebruikersaccounts haalt Kaspersky geen gegevens zonder opmaak op. Kaspersky gebruikt de gegevens alleen om de controle uit te voeren zonder ze op te slaan. Wanneer een lek wordt gevonden, krijgt Kaspersky Security Cloud geen toegang tot de gebruikersgegevens zelf maar geeft het alleen informatie over de categorieën van gegevens die mogelijk voor iedereen toegankelijk zijn.

Kaspersky Security Cloud kan u op de hoogte brengen van een mogelijk lek voor de volgende categorieën van gegevens:

Standaard probeert Kaspersky Security Cloud uw gebruikersaccounts te controleren wanneer uw identiteit wordt gecontroleerd op een bepaalde website. Tijdens de identiteitscontrole wordt uw e-mailadres waarmee u zich aanmeldt versleuteld en doorgestuurd naar de KSN Cloud om te controleren of die voorkomt in de database van www.haveibeenpwned.com. Als de controle aantoont dat uw gegevens mogelijk voor iedereen toegankelijk zijn, ontvangt u een melding hierover. U kunt Accountcontrole in de instellingen uitschakelen.

U kunt tot wel 50 accounts toevoegen die u automatisch wilt laten controleren. Lijsten met accounts in Kaspersky Security Cloud worden niet tussen apparaten gesynchroniseerd. De toegevoegde accounts worden eenmaal per dag gecontroleerd.

Mogelijk kunt u in uw regio geen accounts aan de lijst toevoegen om ze automatisch te laten controleren.

Kaspersky Security Cloud controleert periodiek het of e-mailadres dat is gekoppeld aan uw My Kaspersky-account voorkomt in de database van www.haveibeenpwned.com. De eerste dergelijke controle vindt 48 uur na de installatie van het programma plaats. Daarna vindt elke 24 uur een controle plaats.

Naar boven