Dlaczego Kaspersky Secure Connection jest potrzebny?

Publiczne sieci Wi-Fi mogą nie być bezpieczne, na przykład, gdy sieć Wi-Fi używa protokołu szyfrowania zawierającego luki słabego hasła. Jeśli dokonujesz zakupów w internecie, korzystając z niechronionych sieci Wi-Fi, Twoje hasła i inne poufne dane zostają przesłane w postaci niezaszyfrowanej. Cyberprzestępcy mogą przechwycić takie dane, na przykład numer Twojej karty płatniczej, a także uzyskać dostęp do Twoich pieniędzy.

W momencie łączenia się z siecią Wi-Fi program Kaspersky Secure Connection sprawdza bezpieczeństwo sieci. Jeśli sieć Wi-Fi będzie niezabezpieczona, Kaspersky Secure Connection wyświetli pytanie o włączenie bezpiecznego połączenia poprzez specjalnie przydzielony do tego celu serwer znajdujący się w regionie, który określiłeś. Po włączeniu bezpiecznego połączenia, dane ze strony internetowej zostaną najpierw odebrane przez ten serwer. Następnie Kaspersky Secure Connection wyśle dane na Twoje urządzenie poprzez bezpieczne połączenie szyfrowane.

Kaspersky Secure Connection oferuje następujące korzyści:

Program Kaspersky Secure Connection może być także używany dla innych typów połączeń sieciowych, na przykład lokalnego połączenia internetowego lub połączenia przez modem USB.

Domyślnie Kaspersky Secure Connection nie wyświetla pytania o włączenie bezpiecznego połączenia, jeśli do łączenia ze stroną internetową używany jest protokół HTTPS.

Zmiana wirtualnego regionu podczas odwiedzania stron banków, sklepów internetowych, sieci społecznościowych, czatów i serwisów pocztowych może prowadzić do włączenia systemów antyoszustowych. Systemy antyoszustowe są przeznaczone do analizy transakcji finansowych online pod kątem oznak typowych dla oszukańczych działań.

Korzystanie z Kaspersky Secure Connection jest regulowane przez prawo obowiązujące w danym regionie. Możesz korzystać z aplikacji tylko zgodnie z jej przeznaczeniem, nie naruszając przepisów prawa obowiązującego w danym regionie.

Przejdź do góry