Uygulama Yöneticisi ayarlarını yapılandırma

Uygulama Yöneticisi ayarlarının yapılandırmak için:

 1. Ana uygulama penceresini açın.
 2. Pencerenin alt kısmında Ayarlar düğmesi düğmesine tıklayın.

  Ayarlar penceresi açılır.

 3. Ayarlar penceresinin sol kısmında Koruma bölümünü seçin.
 4. Uygulama Yöneticisi ayarları penceresini açmak için Uygulama Yöneticisi bağlantısına tıklayın.
 5. Değişiklikleri uygulamak ve Uygulama Yöneticisi koruma bileşenini etkinleştirmek için Uygulama Yöneticisi geçiş düğmesini çevirin.
 6. Uygulamanın işletim sistemi, tarayıcı ve ağ ayarlarında yapılacak değişiklikleri kontrol etmesi için Sistem Değişikliği Denetimi ayarları grubunda, İşletim sisteminde, tarayıcıda ve ağ ayarlarında yapılan değişiklikleri denetle seçeneğini belirleyin.
 7. Kaspersky Total Security'nin denetlenen tüm işletim sistemi ayarlarına yapılan değişiklikleri bir bildirim göstermeksizin otomatik olarak engellemesine izin vermek için Değişiklikleri otomatik olarak engelle onay kutusunu seçin.
 8. Yeni uygulamaların yüklenmesi sırasında ek yazılımların yüklenmesini engellemek için Yükleme Yardımcısı ayarları grubunda, Uygulamaların yüklenmesi sırasında, ek yazılım yükleme onay kutularının işaretini otomatik olarak kaldır onay kutusunu işaretleyin.

  Uygulamaların yüklenmesi sırasında, ek yazılım yükleme onay kutularının işaretini otomatik olarak kaldır onay kutusunun işareti siz belirli bir uygulamayı yüklemeye başladıktan sonra kaldırılırsa, Yükleme Yardımcısı geçerli yüklemenin süresi boyunca çalışmaya devam eder. Ek yükleme için sunulan uygulamaların karşısındaki onay kutularının işareti kaldırılır ve ek uygulamalar yüklenmez. Bu işlev, sonraki yükleme sırasında devre dışı bırakılacaktır. Ana uygulamayla birlikte ek uygulamalar yüklenecektir.

  Yükleme Yardımcısı işlevleri, Microsoft Windows XP (x64) işletim sistemlerinde kısıtlıdır. Yükleme Yardımcısı işlevi, bazı yükleme programları için kullanılamayabilir.

 9. Bilgisayara yeni bir yazılım yüklerken, reklam içeren yükleme adımlarını engellemek için Ek programları yüklemeye yönelik reklam ve teklifler içerebilecek yükleme adımlarını görüntüleme onay kutusunu işaretleyin.
Sayfanın başına git