A Teljes lemeztitkosítással (FDE) védett számítógép operációs rendszerének frissítésekor számos dolgot figyelembe kell venni. Az operációs rendszer frissítése a következőképp zajlik: először frissítse az operációs rendszert az egyik számítógépen, majd a számítógépek egy részén, végül pedig a hálózat összes számítógépén.
Ha Kaspersky lemeztitkosítási technológiát használ, a Hitelesítési ügynök betöltődik az operációs rendszer indítása előtt. A Hitelesítési ügynök használatával a felhasználó bejelentkezhet a rendszerbe, és hozzáférhet a titkosított meghajtókhoz. Ezután az operációs rendszer megkezdi a betöltést.
Ha egy Kaspersky lemeztitkosítási technológiával védett számítógép operációs rendszerét frissíti, az operációs rendszer frissítésvarázslója eltávolítja a Hitelesítési ügynököt. Ennek eredményeképp a számítógép zárolható, mivel az operációs rendszer betöltő nem tudja elérni a titkosított meghajtót.
Az operációs rendszer biztonságos frissítéséhez lásd: Terméktámogatási tudásbázis.
Az operációs rendszer automatikus frissítése a következő feltételek esetén lehetséges:
Ha az összes feltétel teljesül, akkor az operációs rendszer a szokásos módon frissíthető.
Ha a Kaspersky lemeztitkosítás (FDE) technológiát használja és a Kaspersky Endpoint Security for Windows 11.1.0 vagy 11.1.1 verzió van telepítve a számítógépen, akkor nem kell visszafejteni a merevlemezeket a Windows 10 frissítéséhez.
Az operációs rendszer frissítéséhez a következőket kell tennie:
/ReflectDrivers
kapcsolóval, és határozza meg a mentett illesztőprogramokat tartalmazó mappát:setup.exe /ReflectDrivers C:\fde_drivers
Ha BitLocker meghajtótitkosítás technológiát használ, akkor a Windows 10 frissítéséhez nem kell visszafejtenie a merevlemezeket. A BitLocker működésének részleteiért lásd a Microsoft weboldalt.
Oldal tetejére