Kaspersky Internet Security није могуће инсталирати на Microsoft Windows 7 и Miсrosoft Windows Server 2008 R2 уколико следећа ажурирања нису инсталирана:
Грешка у инсталацији се догађа као последица тога што је Microsoft ажурирао алгоритам потписа за модуле и управљачке програме других произвођача. Сада модули и управљачки програми других произвођача (међу њима и Kaspersky) се потписују SHA256 алгоритмом хеширања. Потребно је да инсталирате ажурирање за KB4490628 и KB4474419, тако да Kaspersky Internet Security модули и управљачки програми могу да се потписују помоћу SHA256 алгоритам хеширања.
Ажурирања инсталирајте на један од следећих начина.
Ажурирање инсталације помоћу Windows Update
Уколико није омогућена аутоматска инсталација ажурирања на вашем рачунару:
Отвара се прозор Windows Update.
Сва потребна ажурирања аутоматски ће се преузети и инсталирати на ваш рачунар.
Ручно инсталирајте сервисни пакет 1 уколико већ није инсталиран
Уколико ваш рачунар покреће Windows 7 сервисни пакет 0 или Windows Server 2008 R2 сервисни пакет 0, потребно је да инсталирате сервисни пакет 1 (KB976932).
Да бисте инсталирали ажурирање сервисног пакета 1:
Ручна инсталација KB4490628
Да бисте ручно инсталирали KB4490628:
Ручна инсталација KB4474419
Да бисте ручно инсталирали KB4474419:
Након што се ажурирање инсталира, поново покрените рачунар и поново инсталирајте Kaspersky Internet Security апликацију.
Врх стране