Tworzenie zadania pobierania uaktualnień do repozytoriów punktów dystrybucji
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko
Zadanie Pobierania uaktualnień do repozytoriów punktów dystrybucji działa tylko na urządzeniach punktów dystrybucji działających pod kontrolą systemu operacyjnego Windows. Urządzenia punktów dystrybucji działające pod kontrolą systemu operacyjnego Linux lub macOS nie mogą pobierać uaktualnień z serwerów aktualizacji Kaspersky. Jeśli przynajmniej jedno urządzenie działające pod kontrolą systemu Linux lub macOS znajduje się w obszarze zadania, zadanie będzie posiadało stan Niepowodzenie. Nawet wtedy, gdy zadanie zakończyło się pomyślnie na wszystkich urządzeniach z systemem Windows, zwróci błąd na pozostałych urządzeniach.
Możesz utworzyć zadanie Pobierz uaktualnienia do repozytoriów punktów dystrybucji dla grupy administracyjnej. To zadanie będzie uruchamiane dla punktów dystrybucji znajdujących się w określonej grupie administracyjnej.
Możesz użyć tego zadania, na przykład, jeśli ruch sieciowy pomiędzy Serwerem administracyjnym a punktem(ami) dystrybucji jest droższy niż ruch sieciowy pomiędzy punktem(ami) dystrybucji a serwerami aktualizacji Kaspersky lub jeśli Twój Serwer administracyjny nie ma dostępu do internetu.
To zadanie jest wymagane do pobrania uaktualnień z serwerów aktualizacji Kaspersky do repozytoriów punktów dystrybucji. Lista aktualizacji obejmuje:
- Aktualizacje baz danych i modułów dla aplikacji zabezpieczających Kaspersky
- Aktualizacje komponentów Kaspersky Security Center
- Aktualizacje aplikacji zabezpieczających Kaspersky
Po pobraniu uaktualnień, mogą one zostać przesłane na zarządzane urządzenia.
W celu utworzenia zadania Pobierz aktualizacje do repozytoriów punktów dystrybucji dla wybranej grupy administracyjnej:
- W menu głównym przejdź do URZĄDZENIA → ZADANIA.
- Kliknij przycisk Dodaj.
Zostanie uruchomiony Kreator dodawania zadań. Postępuj zgodnie z krokami kreatora.
- Dla aplikacji Kaspersky Security Center, w polu Typ zadania wybierz Pobierz aktualizacje do repozytoriów punktów dystrybucji.
- Określ nazwę tworzonego zadania. Nazwa zadania nie może zawierać więcej niż 100 znaków oraz nie może zawierać żadnych znaków specjalnych ("*<>?\:|).
- Wybierz przycisk opcji do określenia grupy administracyjnej, wyboru urządzeń lub urządzeń, do których stosowane jest zadanie.
- W kroku Zakończ tworzenie zadania, jeśli chcesz zmienić domyślne ustawienia zadania, włącz opcję Otwórz szczegóły zadania po jego utworzeniu. Jeśli nie włączysz tej opcji, zadanie zostanie utworzone z domyślnymi ustawieniami. Możesz zmodyfikować domyślne ustawienia później w dowolnym momencie.
- Kliknij przycisk Utwórz.
Zadanie zostanie utworzone i będzie wyświetlane na liście zadań.
- Kliknij nazwę utworzonego zadania, aby otworzyć okno właściwości zadania.
- Na zakładce Ustawienia aplikacji okna właściwości zadania określ następujące ustawienia:
- Źródła uaktualnień
Jako źródła uaktualnień dla punktu dystrybucji można użyć następujących zasobów:
- Serwery aktualizacji Kaspersky.
Serwery HTTP(S) firmy Kaspersky, z których aplikacje Kaspersky pobierają uaktualnienia baz danych i modułów aplikacji.
Opcja ta jest wybrana domyślnie.
- Folder lokalny lub sieciowy, który zawiera najnowsze uaktualnienia. Folderem sieciowym może być serwer FTP lub HTTP lub udział SMB. Podczas wyboru folderu lokalnego powinieneś określić folder na urządzeniu z zainstalowanym Serwerem administracyjnym.
Serwer FTP lub HTTP lub folder sieciowy używany przez źródło uaktualnień musi zawierać strukturę folderów (z uaktualnieniami), która odpowiada strukturze utworzonej podczas korzystania z serwerów aktualizacji Kaspersky.
- Folder do przechowywania aktualizacji
Ścieżka do określonego folderu na potrzeby przechowywania zapisanych aktualizacji. Możesz skopiować ścieżkę do określonego folderu do schowka. Nie możesz zmienić ścieżki do określonego folderu w przypadku zadania grupowego.
- Zaktualizuj moduły Agenta sieciowego
Jeśli ta opcja jest włączona, uaktualnienia modułów aplikacji Agenta sieciowego są instalowane automatycznie po zakończeniu przez Serwer administracyjny zadania pobierania uaktualnień do repozytorium. W innej sytuacji, pobrane uaktualnienia modułów Agenta sieciowego można zainstalować ręcznie.
Ta opcja dotyczy tylko agentów sieciowych w wersjach wcześniejszych niż 10 z dodatkiem Service Pack 2. Począwszy od wersji 10 Service Pack 2, agenci sieciowi są aktualizowani automatycznie.
Domyślnie opcja ta jest włączona.
- Pobierz pliki diff
- Utwórz terminarz uruchamiania zadania. Jeśli to konieczne, określ następujące ustawienia:
- Zaplanowane uruchomienie
Wybierz terminarz, zgodnie z którym uruchamiane jest zadanie, i skonfiguruj wybrany terminarz.
- Ręcznie (zaznaczone domyślnie)
Zadanie nie jest uruchamiane automatycznie. Możesz je uruchomić tylko ręcznie.
Domyślnie opcja ta jest włączona.
- Co N minut
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określonych przedziałach czasu, począwszy od określonej godziny w dniu utworzenia zadania.
Domyślnie, zadanie jest uruchamiane co 30 minut, począwszy od bieżącego czasu systemowego.
- Co N godzin
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określonych przedziałach czasu, począwszy od określonego dnia i godziny.
Domyślnie, zadanie jest uruchamiane co sześć godzin, począwszy od bieżącej daty i godziny systemowej.
- Co N dni
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określonych przedziałach czasu. Dodatkowo, możesz określić datę i godzinę pierwszego uruchomienia zadania. Te dodatkowe opcje staną się dostępne, jeśli są obsługiwane przez aplikację, dla której tworzysz zadanie.
Domyślnie, zadanie jest uruchamiane codziennie, począwszy od bieżącej daty i godziny systemowej.
- Co N tygodni
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określonych przedziałach czasu, w określonym dniu tygodnia i o określonej godzinie.
Domyślnie, zadanie jest uruchamiane w każdy poniedziałek o godzinie zgodnej z bieżącym czasem systemowym.
- Codziennie (czas letni nie jest obsługiwany)
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określonych przedziałach czasu. Ten terminarz nie obsługuje czasu letniego (DST). Oznacza to, że gdy zegar przeskoczy o jedną godzinę do przodu lub tyłu na początku lub końcu DST, aktualny czas uruchomienia zadania nie ulegnie zmianie.
Nie jest zalecane korzystanie z tego terminarza. Jest on potrzebny do wstecznej kompatybilności Kaspersky Security Center.
Domyślnie, zadanie jest uruchamiane codziennie o godzinie zgodnej z bieżącym czasem systemowym.
- Co tydzień
Zadanie jest uruchamiane co tydzień, w określonym dniu i o określonej godzinie.
- Według dni tygodnia
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określone dni tygodnia i o określonej godzinie.
Domyślnie zadanie jest uruchamiane w każdy piątek o godzinie 18:00:00.
- Co miesiąc
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określonym dniu miesiąca i o określonej godzinie.
W miesiącach, w które nie ma określonego dnia, zadanie jest uruchamiane w ostatnim dniu.
Domyślnie, zadanie jest uruchamiane w pierwszym dniu każdego miesiąca, o godzinie zgodnej z bieżącym czasem systemowym.
- Co miesiąc, w określone dni wybranych tygodni
Zadanie jest uruchamiane regularnie, w określone dni każdego miesiąca i o określonej godzinie.
Domyślnie nie wybrano dni miesiąca; domyślny czas uruchomienia to 18:00:00.
- Po epidemii wirusa
Zadanie jest uruchamiane po wystąpieniu zdarzenia Epidemia wirusa. Wybierz typy aplikacji, które będą monitorować epidemie wirusów. Dostępne są następujące typy aplikacji:
- Ochrona antywirusowa stacji roboczych i serwerów plików
- Ochrona antywirusowa bram internetowych
- Ochrona antywirusowa serwerów pocztowych
Domyślnie, zaznaczone są wszystkie typy aplikacji.
Możesz chcieć uruchomić różne zadania w zależności od typu aplikacji antywirusowej, która zgłosiła epidemię wirusa. W tym przypadku, usuń wybór typów aplikacji, których nie potrzebujesz.
- Po zakończeniu wykonywania innego zadania
Bieżące zadanie jest uruchamiane po zakończeniu innego zadania. Możesz wybrać sposób zakończenia poprzedniego zadania (pomyślnie lub z błędem), aby wyzwolić uruchomienie bieżącego zadania. Na przykład możesz chcieć uruchomić zadanie Zarządzaj urządzeniami z opcją Włącz urządzenie i, po zakończeniu jego wykonywania, uruchomić zadanie Skanowanie antywirusowe.
- Uruchom pominięte zadania
Ta opcja określa zachowanie zadania, jeśli urządzenie klienckie nie jest widoczne w sieci, gdy zadanie ma zostać uruchomione.
Jeżeli ta opcja jest włączona, system podejmie próbę uruchomienia zadania podczas kolejnego uruchomienia aplikacji Kaspersky na urządzeniu klienckim. Jeśli terminarz uruchamiania zadania jest ustawiony na Ręcznie, Raz lub Natychmiast, zadanie jest uruchamiane, gdy urządzenie stanie się widoczne w sieci lub od razu po uwzględnieniu urządzenia w obszarze zadania.
Jeżeli ta opcja jest wyłączona, na urządzeniach klienckich będą uruchamiane tylko zaplanowane zadania, a dla trybu Ręcznie, Raz i Natychmiast zadania będą uruchamiane tylko na tych urządzeniach klienckich, które są widoczne w sieci. Na przykład, możesz chcieć wyłączyć tę opcję dla zadań zużywających duże ilości zasobów, które chcesz uruchamiać tylko poza godzinami pracy.
Domyślnie opcja ta jest włączona.
- Używaj automatycznie losowego opóźnienia dla uruchamiania zadań
Jeśli ta opcja jest włączona, zadanie jest uruchamiane na urządzeniach klienckich losowo, w określonym przedziale czasu, czyli z rozproszonym uruchomieniem zadania. Opcja ta pozwala uniknąć dużej liczby równoczesnych żądań wysyłanych przez urządzenia klienckie do Serwera administracyjnego, gdy uruchomione jest zaplanowane zadanie.
Czas rozpoczęcia podjęcia próby uzyskania dostępu jest wyliczany automatycznie podczas tworzenia zadania, w zależności od liczby urządzeń klienckich, do których zadanie jest przypisane. Później zadanie będzie zawsze uruchamiane o wyliczonej godzinie uruchomienia. Jednakże, jeśli ustawienia zadania zostaną zmienione lub zadanie zostanie uruchomione ręcznie, zmieni się wyliczona wartość czasu uruchomienia zadania.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, zadanie jest uruchamiane na urządzeniach klienckich zgodnie z terminarzem.
- Użyj losowego opóźnienia dla zadań uruchamianych w przedziale (min)
Jeśli ta opcja jest włączona, zadanie jest uruchamiane na urządzeniach klienckich losowo, w określonym przedziale czasu. Opcja ta pozwala uniknąć dużej liczby równoczesnych żądań wysyłanych przez urządzenia klienckie do Serwera administracyjnego, gdy uruchomione jest zaplanowane zadanie.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, zadanie jest uruchamiane na urządzeniach klienckich zgodnie z terminarzem.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona. Domyślny przedział czasu wynosi 1 minutę.
- Kliknij przycisk Zapisz.
Zadanie zostało utworzone i skonfigurowane.
Oprócz ustawień, które określasz podczas tworzenia zadania, możesz zmienić inne właściwości utworzonego zadania.
Po wykonaniu zadania Pobierz aktualizacje do repozytoriów punktów dystrybucji, aktualizacje baz danych i modułów aplikacji zostaną pobrane ze źródła uaktualnień i będą przechowywane w folderze współdzielonym. Pobrane uaktualnienia zostaną użyte tylko przez punkty dystrybucji, które znajdują się w określonej grupie administracyjnej i dla których nie ustawiono zadania pobierania uaktualnień.
W poprzednich wersjach aplikacji (Kaspersky Security Center 10 Service Pack 2 i wcześniejszej) możliwe było utworzenie zadania pobierania uaktualnień dla punktów dystrybucji tylko jako zadania lokalnego. Od wersji Kaspersky Security Center 10 Service Pack 3 to ograniczenie zostało zniesione, co przyczynia się do zmniejszenia ruchu sieciowego.
Przejdź do góry