Ustawienia zasady Agenta sieciowego
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko
W celu skonfigurowania zasady Agenta sieciowego:
- Przejdź do URZĄDZENIA → ZASADY I PROFILE.
- Kliknij nazwę zasady Agenta sieciowego.
Zostanie otwarte okno właściwości zasady Agenta sieciowego.
Ogólne
Na tej zakładce możesz zmodyfikować stan zasady oraz określić dziedziczenie ustawień zasady:
- W sekcji Stan zasady możesz wybrać jeden z trybów zasady:
- Aktywny
Jeśli wybrano tę opcję, zasada jest aktywna.
Domyślnie opcja ta jest zaznaczona.
- Nieaktywny
Jeśli ta opcja jest zaznaczona, zasada stanie się nieaktywna, ale wciąż będzie przechowywana w folderze Zasady. Jeśli jest to wymagane, zasadę można aktywować.
- W grupie ustawień Dziedziczenie ustawień możesz skonfigurować dziedziczenie zasady:
- Dziedzicz ustawienia z zasady nadrzędnej
Jeśli ta opcja jest włączona, wartości ustawień zasady są dziedziczone z zasady grupy najwyższego poziomu, są więc zablokowane.
Domyślnie opcja ta jest włączona.
- Wymuś dziedziczenie ustawień w zasadach podrzędnych
Jeśli ta opcja jest włączona, po zastosowaniu zmian w zasadzie zostaną wykonane następujące czynności:
- Wartości ustawień zasady zostaną rozesłane do zasad podgrup administracyjnych, czyli do zasad podrzędnych.
- Opcja Dziedzicz ustawienia z zasady nadrzędnej będzie automatycznie włączona w podsekcji Dziedziczenie ustawień sekcji Ogólne okna właściwości każdej zasady podrzędnej.
Jeśli ta opcja jest włączona, ustawienia zasad podrzędnych są zablokowane.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
Konfiguracja zdarzenia
Ta zakładka umożliwia skonfigurowanie rejestrowania zdarzeń oraz powiadamiania o zdarzeniach. Zdarzenia są rozsyłane zgodnie z priorytetem w następujących sekcjach na zakładce Konfiguracja zdarzenia:
- Błąd funkcjonalny
- Ostrzeżenie
- Informacja
W każdej sekcji, lista typów zdarzeń wyświetla typy zdarzeń oraz domyślny czas przechowywania zdarzeń na Serwerze administracyjnym (w dniach). Kliknięcie przycisku Właściwości umożliwia określenie ustawień zapisywania zdarzeń oraz powiadomień o zdarzeniach wybranych z listy. Domyślnie, podstawowe ustawienia powiadamiania, określone dla całego Serwera administracyjnego, są używane dla wszystkich typów zdarzeń. Jednakże możesz zmienić określone ustawienia dla żądanych typów zdarzeń.
Na przykład, w sekcji Ostrzeżenie możesz skonfigurować typ zdarzenia Wystąpił incydent. Takie zdarzenia mogą mieć miejsce, na przykład, gdy wolne miejsce na dysku punktu dystrybucji jest mniejsze niż 2 GB (co najmniej 4 GB są wymagane do zdalnego instalowania aplikacji i pobierania aktualizacji). Aby skonfigurować zdarzenie Wystąpił incydent, kliknij je i określ, gdzie mają być przechowywane zdarzenia i jak powiadamiać o nich.
Jeśli Agent sieciowy wykrył incydent, możesz nim zarządzać za pomocą ustawień zarządzanego urządzenia.
Ustawienia aplikacji
Ustawienia
W sekcji Ustawienia możesz skonfigurować zasadę Agenta sieciowego:
- Rozsyłaj pliki tylko poprzez punkty dystrybucji
Jeśli ta opcja jest włączona, Agenty sieciowe na zarządzanych urządzeniach pobierają uaktualnienia tylko z punktów dystrybucji.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, Agenty sieciowe na zarządzanych urządzeniach pobierają uaktualnienia z punktów dystrybucji lub z Serwera administracyjnego.
Należy pamiętać, że aplikacje zabezpieczające na zarządzanych urządzeniach pobierają uaktualnienia ze źródła ustawionego w zadaniu aktualizacji dla każdej aplikacji zabezpieczającej. Jeśli włączysz opcję Rozsyłaj pliki tylko poprzez punkty dystrybucji, upewnij się, że Kaspersky Security Center jest ustawiony jako źródło uaktualnień w zadaniach aktualizacji.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
- Włącz NAP
Ta opcja jest przestarzała. Nie zalecamy jej używać.
Jeśli to pole jest zaznaczone, Kaspersky Security Center SHV (SHV) jest używany do sprawdzania stanu kondycji systemu na urządzeniu klienckim. To pole jest dostępne, jeśli Kaspersky Security Center SHV jest zainstalowany na urządzeniu.
Domyślnie pole to nie jest zaznaczone.
- Maksymalny rozmiar kolejki zdarzeń, w MB
W tym polu możesz określić maksymalny rozmiar przestrzeni dyskowej zajmowanej przez kolejkę zdarzenia.
Domyślna wartość to 2 megabajty (MB).
- Aplikacja może pobierać rozszerzone dane zasad na urządzenie
Agent sieciowy zainstalowany na zarządzanym urządzeniu przesyła informacje o zastosowanej zasadzie aplikacji zabezpieczającej (na przykład, Kaspersky Endpoint Security for Windows). Przesłane informacje możesz przejrzeć w interfejsie aplikacji zabezpieczającej.
Agent sieciowy przesyła następujące informacje:
- Chroń usługę Agenta sieciowego przed nieuprawnionym usuwaniem, zatrzymywaniem i zmianami ustawień
Po zainstalowaniu Agenta sieciowego na zarządzanym urządzeniu, komponent nie może zostać usunięty ani ponownie skonfigurowany bez żądanych uprawnień. Usługa Agenta sieciowego nie może zostać zatrzymana.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
- Użyj hasła dezinstalacyjnego
Jeśli ta opcja jest włączona, klikając przycisk Modyfikuj, można określić hasło do zdalnej dezinstalacji Agenta sieciowego.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
Repozytoria
W sekcji Repozytoria możesz wybrać typy obiektów, których szczegóły zostaną wysłane z Agenta sieciowego na Serwer administracyjny. Jeśli modyfikacja niektórych ustawień w tej sekcji jest zablokowana przez zasadę Agenta sieciowego, nie można ich modyfikować. Ustawienia w sekcji Repozytoria są dostępne tylko na urządzeniach działających pod kontrolą systemu Windows:
- Szczegóły zainstalowanych aplikacji
- Dołącz informacje o poprawkach
Informacje o poprawkach aplikacji zainstalowanych na urządzeniach klienckich są wysyłane do Serwera administracyjnego. Włączenie tej opcji może zwiększyć obciążenie na Serwerze administracyjnym oraz DBMS, a także spowodować zwiększenie rozmiaru bazy danych.
Domyślnie opcja ta jest włączona. Jest dostępny tylko dla systemu Windows.
- Szczegóły aktualizacji Windows Update
Jeśli ta opcja jest włączona, informacje o aktualizacjach Microsoft Windows Update, które powinny zostać zainstalowane na urządzeniach klienckich, są przesyłane do Serwera administracyjnego.
Czasami, nawet wtedy, gdy opcja jest wyłączona, aktualizacje są wyświetlanie we właściwościach urządzenia w sekcji Dostępne aktualizacje. To może mieć miejsce, gdy, na przykład, urządzenia w organizacji zawierają luki, które mogłyby zostać wyeliminowane przez te aktualizacje.
Domyślnie opcja ta jest włączona. Jest dostępny tylko dla systemu Windows.
- Szczegóły luk w oprogramowaniu oraz odpowiednich aktualizacji
Jeśli ta opcja jest włączona, informacje o lukach w oprogramowaniu innej firmy (w tym oprogramowaniu firmy Microsoft), wykrytych na zarządzanych urządzeniach, oraz o aktualizacjach oprogramowania, które eliminują luki innych firm (nie dotyczy oprogramowania firmy Microsoft) są wysyłane do Serwera administracyjnego.
Wybranie tej opcji (Szczegóły luk w oprogramowaniu oraz odpowiednich aktualizacji) zwiększy obciążenie sieci, obciążenie dysku Serwera administracyjnego oraz zużycie zasobów Agenta sieciowego.
Domyślnie opcja ta jest włączona. Jest dostępny tylko dla systemu Windows.
Aby zarządzać aktualizacjami oprogramowania firmy Microsoft, użyj opcji Szczegóły aktualizacji Windows Update.
- Szczegóły rejestru sprzętu
Aktualizacje oprogramowania i luki
W sekcji Aktualizacje oprogramowania i luki możesz skonfigurować wyszukiwanie i rozsyłanie aktualizacji systemu Windows, a także włączyć skanowanie plików wykonywalnych w poszukiwaniu luk. Ustawienia w sekcji Aktualizacje oprogramowania i luki są dostępne tylko na urządzeniach działających pod kontrolą systemu Windows:
- Możesz ograniczyć aktualizacje systemu Windows, które użytkownicy mogą zainstalować na swoich urządzeniach ręcznie, korzystając z Windows Update.
Na urządzeniach działających pod kontrolą systemu Windows 10, jeśli usługa Windows Update już wykryła aktualizacje dla urządzenia, nowa opcja, którą wybierzesz w sekcji Zezwalaj użytkownikom na zarządzanie instalowaniem aktualizacji Windows Update, zostaną zastosowane dopiero po zainstalowaniu wykrytych aktualizacji.
Wybierz element z listy rozwijalnej:
- Zezwalaj użytkownikom na instalację wszystkich dostępnych aktualizacji Windows Update
Użytkownicy mogą zainstalować wszystkie aktualizacje Microsoft Windows Update, które są stosowane na ich urządzeniach.
Wybierz tę opcję, jeśli nie chcesz uczestniczyć w instalacji aktualizacji.
Jeśli użytkownik ręcznie instaluje aktualizacje Microsoft Windows Update, aktualizacje mogą zostać pobrane z serwerów firmy Microsoft, a nie z Serwera administracyjnego. Jest to możliwe, jeśli Serwer administracyjny jeszcze nie pobrał tych aktualizacji. Pobieranie aktualizacji z serwerów Microsoft generuje dodatkowy ruch sieciowy.
- Zezwalaj użytkownikom na instalację wszystkich zatwierdzonych aktualizacji Windows Update
Użytkownicy mogą zainstalować wszystkie aktualizacje Microsoft Windows Update, które są stosowane na ich urządzeniach i które zostały zatwierdzone przez Ciebie.
Na przykład, możesz chcieć najpierw sprawdzić instalację aktualizacji w środowisku testowym i upewnić się, że nie wpływają negatywnie na działanie urządzeń, a następnie zezwolić na instalację tylko tych zatwierdzonych aktualizacji.
Jeśli użytkownik ręcznie instaluje aktualizacje Microsoft Windows Update, aktualizacje mogą zostać pobrane z serwerów firmy Microsoft, a nie z Serwera administracyjnego. Jest to możliwe, jeśli Serwer administracyjny jeszcze nie pobrał tych aktualizacji. Pobieranie aktualizacji z serwerów Microsoft generuje dodatkowy ruch sieciowy.
- Nie zezwalaj użytkownikom na instalowanie aktualizacji Windows Update
Użytkownicy nie mogą ręcznie zainstalować aktualizacji Microsoft Windows Update na swoich urządzeniach. Wszystkie stosowane aktualizacje są instalowane w sposób skonfigurowany przez Ciebie.
Wybierz tę opcję, jeśli chcesz zarządzać instalacją aktualizacji w sposób scentralizowany.
Na przykład, możesz chcieć zoptymalizować terminarz aktualizacji, aby sieć nie została przeciążona. Możesz skonfigurować terminarz aktualizacji po godzinach, aby nie przeszkadzały w pracy użytkowników.
- W grupie ustawień Tryb wyszukiwania aktualizacji systemu Windows możesz wybrać tryb wyszukiwania aktualizacji:
- Aktywny
Jeśli ta opcja jest zaznaczona, Serwer administracyjny z pomocą Agenta sieciowego przesyła żądanie z Agenta Windows Update na urządzeniu klienckim do źródła uaktualnień: Serwery Windows Update lub WSUS. Następnie Agent sieciowy przesyła informacje z usługi Windows Update Agent do Serwera administracyjnego.
Opcja zaczyna działać tylko wtedy, gdy zaznaczona jest opcja Połącz z serwerem aktualizacji, aby zaktualizować dane zadania Wyszukiwanie luk i wymaganych aktualizacji.
Domyślnie opcja ta jest zaznaczona.
- Pasywny
Jeżeli ta opcja jest zaznaczona, Agent sieciowy co jakiś czas przesyła informacje od Serwera administracyjnego dotyczące aktualizacji pobranych przy ostatniej synchronizacji agenta usługi Windows Update ze źródłem uaktualnień. Jeśli nie zostanie przeprowadzona synchronizacja agenta usługi Windows Update ze źródłem uaktualnień, informacje o aktualizacjach Serwera administracyjnego będą przestarzałe.
Wybierz tę opcję, jeśli chcesz uzyskać aktualizacje z pamięci podręcznej źródła uaktualnień.
- Wyłączone
Jeśli ta opcja jest zaznaczona, Serwer administracyjny nie żąda informacji dotyczących aktualizacji.
Wybierz tę opcję, gdy, na przykład, chcesz najpierw przetestować aktualizacje na swoim lokalnym urządzeniu.
- Skanuj pliki wykonywalne w poszukiwaniu luk podczas ich uruchamiania
Jeśli ta opcja jest włączona, pliki wykonywalne są skanowane w poszukiwaniu luk podczas ich uruchamiania.
Domyślnie opcja ta jest włączona.
Zarządzanie ponownym uruchamianiem
W sekcji Zarządzanie ponownym uruchamianiem możesz określić działanie, jakie zostanie wykonane, jeśli system operacyjny musi być uruchomiony ponownie, gdy korzystasz, instalujesz lub dezinstalujesz aplikację. Ustawienia w sekcji Zarządzanie ponownym uruchamianiem są dostępne tylko na urządzeniach działających pod kontrolą systemu Windows:
- Nie uruchamiaj ponownie systemu operacyjnego
Urządzenia klienckie nie są automatycznie uruchamiane ponownie po działaniu. Aby zakończyć działanie, należy uruchomić urządzenie ponownie (na przykład ręcznie lub przy użyciu zadania zarządzania urządzeniem). Informacje o wymaganym ponownym uruchomieniu zostaną zapisane w wynikach zadania oraz w statusie urządzenia. Opcja ta jest odpowiednia dla zadań na serwerach i innych urządzeniach, na których działanie ciągłe jest krytyczne.
- Jeżeli będzie to wymagane, automatycznie uruchom ponownie system operacyjny
Urządzenia klienckie są zawsze automatycznie uruchamiane ponownie, jeśli jest to wymagane do zakończenia działania. Opcja jest przydatna, gdy zadania są uruchamiane na urządzeniach, na których możliwe są regularne przerwy w działaniu (wyłączenie lub ponowne uruchomienie).
- Pytaj użytkownika o akcję
Na urządzeniu klienckim wyświetlane jest przypomnienie o ręcznym ponownym uruchomieniu urządzenia. Dla tej opcji można zdefiniować pewne ustawienia zaawansowane: treść wyświetlanego komunikatu, częstotliwość wyświetlania wiadomości oraz przedział czasu, po upływie którego ponowne uruchomienie zostanie wymuszone (bez potwierdzenia ze strony użytkownika). Ta opcja jest najodpowiedniejsza dla stacji roboczych, na których użytkownicy muszą mieć możliwość wyboru odpowiedniej godziny ponownego uruchomienia.
Domyślnie opcja ta jest zaznaczona.
- Ponawiaj pytanie co (min)
Jeśli ta opcja jest włączona, aplikacja wyświetli pytanie o ponowne uruchomienie systemu operacyjnego z określoną częstotliwością.
Domyślnie opcja ta jest włączona. Domyślnie przedział czasu wynosi 5 minut. Dostępne wartości znajdują się w zakresie od 1 do 1440 minut.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, monit zostaje wyświetlony tylko raz.
- Wymuś restart po (min)
Po wyświetleniu monitu, aplikacja wymusza ponowne uruchomienie systemu operacyjnego po minięciu określonego przedziału czasu.
Domyślnie opcja ta jest włączona. Domyślne opóźnienie wynosi 30 minut. Dostępne wartości znajdują się w zakresie od 1 do 1440 minut.
- Wymuś zamknięcie aplikacji dla zablokowanych sesji
Uruchomione aplikacje mogą uniemożliwić ponowne uruchomienie urządzenia klienckiego. Na przykład, jeśli dokument jest edytowany w edytorze tekstu i nie zostanie zapisany.
Jeśli ta opcja jest włączona, zostaje wymuszone zamknięcie takich aplikacji na zablokowanym urządzeniu przed jego ponownym uruchomieniem. W wyniku tego działania użytkownicy mogą utracić niezapisane zmiany.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, zablokowane urządzenie nie zostanie uruchomione ponownie. Stan zadania na tym urządzeniu informuje, że wymagane jest ponowne uruchomienie urządzenia. Użytkownicy muszą ręcznie zamknąć wszystkie aplikacje uruchomione na zablokowanych urządzeniach i uruchomić ponownie te urządzenia.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
Udostępnianie pulpitu Windows
W sekcji Udostępnianie pulpitu Windows możesz włączyć i skonfigurować audyt działań administratora wykonywanych na zdalnym urządzeniu podczas współdzielenia dostępu do pulpitu. Ustawienia w sekcji Udostępnianie pulpitu Windows są dostępne tylko na urządzeniach działających pod kontrolą systemu Windows:
- Włącz audyt
Jeśli ta opcja jest włączona, audyt działań administratora na zdalnym urządzeniu jest włączony. Wpisy dotyczące działań administratora na zdalnym urządzeniu są zapisywane w:
- Raporcie zdarzeń na zdalnym urządzeniu
- W pliku z rozszerzeniem syslog, znajdującym się w folderze instalacyjnym Agenta sieciowego na zdalnym urządzeniu
- W bazie danych zdarzeń programu Kaspersky Security Center
Audyt działań administratora jest dostępny, gdy są spełnione następujące warunki:
- Licencja Zarządzanie lukami i poprawkami jest w użyciu
- Administrator posiada uprawnienie do włączania współdzielonego dostępu do pulpitu zdalnego urządzenia
Jeśli ta opcja jest wyłączona, audyt działań administratora na zdalnym urządzeniu jest wyłączony.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
- Maski plików, które będą monitorowane podczas odczytu
Lista zawiera maski plików. Jeśli audyt jest włączony, aplikacja monitoruje odczytywanie plików przez administratora, które odpowiadają maskom, i zapisuje informacje o odczycie plików. Lista jest dostępna, jeśli pole Włącz audyt jest zaznaczone. Możesz zmodyfikować maski plików i dodać nowe do listy. Każda nowa maska pliku powinna być określona na liście w nowym wierszu.
Domyślnie określone są następujące maski plików:*.txt, *.rtf, *.doc, *.xls, *.docx, *.xlsx, *.odt, *.pdf.
- Maski plików, które będą monitorowane podczas modyfikacji
Lista zawiera maski plików na zdalnym urządzeniu. Jeśli audyt jest włączony, aplikacja monitoruje zmiany wprowadzone przez administratora w plikach, które odpowiadają maskom, i zapisuje informacje o tych modyfikacjach. Lista jest dostępna, jeśli pole Włącz audyt jest zaznaczone. Możesz zmodyfikować maski plików i dodać nowe do listy. Każda nowa maska pliku powinna być określona na liście w nowym wierszu.
Domyślnie określone są następujące maski plików:*.txt, *.rtf, *.doc, *.xls, *.docx, *.xlsx, *.odt, *.pdf.
Zarządzaj poprawkami i aktualizacjami
W sekcji Zarządzaj poprawkami i aktualizacjami możesz skonfigurować pobieranie i dystrybucję uaktualnień oraz instalację poprawek na zarządzanych urządzeniach:
- Automatycznie instaluj możliwe do zainstalowania aktualizacje i poprawki dla składników ze stanem Niezdefiniowany
Jeśli ta opcja jest włączona, poprawki Kaspersky ze stanem zatwierdzenia Niezdefiniowane będą automatycznie instalowane na zarządzanych urządzeniach natychmiast po pobraniu z serwerów aktualizacji. Automatyczna instalacja poprawek ze stanem Niezdefiniowane jest dostępna dla Kaspersky Security Center 10 Service Pack 2 i nowszych wersji.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, poprawki Kaspersky, które zostały pobrane i oznaczone jako Niezdefiniowane, zostaną zainstalowane dopiero po zmianie ich stanu na Zatwierdzone.
Domyślnie opcja ta jest włączona.
- Pobierz aktualizacje i antywirusowe bazy danych z Serwera administracyjnego z wyprzedzeniem (zalecane)
Jeśli ta opcja jest włączona, tryb offline pobierania uaktualnień jest używany. Jeśli Serwer administracyjny pobierze uaktualnienia, powiadomi Agenta sieciowego (na urządzeniach, na których jest zainstalowany) o uaktualnieniach, które będą wymagane dla zarządzanych aplikacji. Jeśli Agent sieciowy otrzyma informacje o tych uaktualnieniach, pobierze odpowiednie pliki z Serwera administracyjnego z wyprzedzeniem. Przy pierwszym nawiązaniu połączenia z Agentem sieciowym, Serwer administracyjny inicjuje pobranie uaktualnień. Jeśli Agent sieciowy pobierze wszystkie uaktualnienia na urządzenie klienckie, staną się one dostępne dla aplikacji na tym urządzeniu.
Jeśli zarządzana aplikacja na urządzeniu klienckim spróbuje uzyskać dostęp do Agenta sieciowego w celu uzyskania uaktualnień, Agent sieciowy sprawdzi, czy posiada wszystkie wymagane uaktualnienia. Jeśli uaktualnienia zostały pobrane z Serwera administracyjnego nie więcej niż 25 godzin przed zażądaniem ich przez zarządzaną aplikację, Agent sieciowy nie nawiąże połączenia z Serwerem administracyjnym, ale dostarczy zarządzanej aplikacji uaktualnienia z lokalnej pamięci podręcznej. Połączenie z Serwerem administracyjnym może nie zostać nawiązane, gdy Agent sieciowy dostarcza uaktualnienia aplikacji na urządzeniach klienckich, ale połączenie nie jest wymagane w celu przeprowadzenia aktualizacji.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, tryb offline pobierania uaktualnień nie jest używany. Uaktualnienia są rozsyłane zgodnie z terminarzem zadania pobierania uaktualnień.
Domyślnie opcja ta jest włączona.
Sieć
Sekcja Sieć zawiera trzy podsekcje:
- Łączność
- Profile połączenia (tylko dla systemu Windows)
- Terminarz połączeń
W podsekcji Łączność możesz skonfigurować połączenie z Serwerem administracyjnym, włączyć korzystanie z portu UDP oraz określić numer UDP.
W grupie ustawień Profile połączenia, do listy Profile połączeń Serwera administracyjnego nie mogą być dodawane żadne nowe elementy, więc przycisk Dodaj jest nieaktywny. Predefiniowane profile połączeń także nie mogą być modyfikowane.
- W grupie ustawień Połącz z Serwerem administracyjnym możesz skonfigurować połączenie z Serwerem administracyjnym oraz określić przedziału czasu dla synchronizacji pomiędzy urządzeniami klienckimi a Serwerem administracyjnym:
- Okres synchronizacji (min)
Agent sieciowy synchronizuje zarządzane urządzenie z Serwerem administracyjnym. Zalecane jest ustawienie okresu synchronizacji (zwanego także puls) na 15 minut dla 10 000 zarządzanych urządzeń.
Jeśli okres synchronizacji wynosi mniej niż 15 minut, synchronizacja odbywa się co każde 15 minut. Jeśli okres synchronizacji jest ustawiony na 15 minut lub więcej, synchronizacja odbywa się w określonym przedziale synchronizacji.
- Kompresuj ruch sieciowy
Jeżeli ta opcja jest włączona, prędkość transferu danych przez Agenta sieciowego zostaje zwiększona poprzez zmniejszenie ilości przesyłanych informacji i tym samym zmniejszenie obciążenia Serwera administracyjnego.
Obciążenie procesora komputera klienckiego może się zwiększyć.
Domyślnie pole to jest zaznaczone.
- Otwórz porty dla Agenta sieciowego w Zaporze systemu Windows
Jeżeli ta opcja jest włączona, port UDP, niezbędny do pracy Agenta sieciowego, zostanie dodany do listy wykluczeń Zapory systemu Microsoft Windows.
Domyślnie opcja ta jest włączona.
- Użyj bramy połączenia na punkcie dystrybucji (jeśli jest dostępny) w domyślnych ustawieniach połączenia
Jeśli ta opcja jest włączona, brama połączenia na punkcie dystrybucji jest używana z ustawieniami określonymi we właściwościach grupy administracyjnej.
Domyślnie opcja ta jest włączona.
- Użyj portu UDP
Jeśli chcesz, żeby zarządzane urządzenia nawiązywały połączenie z serwerem KSN proxy poprzez port UDP, włącz opcję Użyj portu UDP i określ numer portu UDP. Domyślnie opcja ta jest włączona. Domyślny port UDP do nawiązywania połączenia z serwerem KSN Proxy to 15111.
- Numer portu UDP
W tym polu możesz wprowadzić numer portu UDP. Domyślny numer portu to 15000.
Używany jest system dziesiętny.
Jeżeli na urządzeniu klienckim zainstalowany jest system Windows XP Service Pack 2, wówczas wbudowana zapora sieciowa będzie blokowała port UDP o numerze 15000. Port ten należy otworzyć ręcznie.
- Użyj punktu dystrybucji do wymuszenia nawiązania połączenia z Serwerem administracyjnym
Wybierz tę opcję, jeśli w oknie ustawień punktu dystrybucji zaznaczyłeś opcję Użyj tego punktu dystrybucji jako serwera push. W przeciwnym razie punkt dystrybucji nie będzie działał jako serwer push.
W podsekcji Profile połączenia sekcji Sieć możesz określić ustawienia lokalizacji sieciowej i włączyć tryb użytkownika mobilnego, gdy Serwer administracyjny nie jest dostępny. Ustawienia w sekcji Profile połączenia są dostępne tylko na urządzeniach działających pod kontrolą systemu Windows:
- Ustawienia lokalizacji sieciowej
Ustawienia lokalizacji sieciowej definiują cechy sieci, do której podłączone jest urządzenie klienckie, i określają reguły przełączania Agenta sieciowego z jednego profilu połączenia Serwera administracyjnego do innego, gdy te cechy sieci zostaną zmienione.
- Profile połączeń Serwera administracyjnego
W tej sekcji możesz dodawać i wyświetlać profile połączenia Agenta sieciowego z Serwerem administracyjnym. W tej sekcji możesz także utworzyć reguły przełączania Agenta sieciowego na inne Serwery administracyjne, gdy wystąpią następujące zdarzenia:
- Gdy urządzenie klienckie zostanie podłączone do innej sieci lokalnej
- Gdy zostanie zerwane połączenie między urządzeniem a siecią lokalną organizacji
- Gdy adres bramy połączenia zostanie zmieniony lub adres serwera DNS zostanie zmodyfikowany
Profile połączenia są obsługiwane tylko dla urządzeń działających pod kontrolą systemu Windows i macOS.
- Włącz tryb użytkownika mobilnego, gdy Serwer administracyjny nie jest dostępny
Jeśli ta opcja jest włączona, w przypadku połączenia przez ten profil, aplikacje zainstalowane na urządzeniu klienckim będą używać profili zasad dla urządzeń w trybie użytkownika mobilnego, a także zasad użytkownika mobilnego. Jeżeli dla aplikacji nie określono zasady użytkownika mobilnego, zostanie użyta zasada aktywna.
Jeżeli ta opcja jest wyłączona, aplikacje będą używać zasad aktywnych.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
W podsekcji Terminarz połączeń możesz określić przedziały czasu, w trakcie których Agent sieciowy wysyła dane do Serwera administracyjnego:
- Połącz, gdy jest to konieczne
Jeśli ta opcja jest zaznaczona, połączenie jest nawiązywane, gdy Agent sieciowy musi wysłać dane na Serwer administracyjny.
Domyślnie opcja ta jest zaznaczona.
- Połącz w określonych przedziałach czasu
Jeśli ta opcja jest zaznaczona, Agent sieciowy łączy się z Serwerem administracyjnym w określonym czasie. Możesz dodać kilka przedziałów czasu.
Przeszukiwanie sieci według punktów dystrybucji
W sekcji Przeszukiwanie sieci według punktów dystrybucji możesz skonfigurować automatyczne przeszukiwanie sieci. Ustawienia przeszukiwania są dostępne tylko na urządzeniach działających pod kontrolą systemu Windows. W celu włączenia przeszukiwania sieci i skonfigurowania jego częstotliwości możesz użyć następujących opcji:
- Sieć Windows
Jeśli ta opcja jest włączona, Serwer administracyjny automatycznie przeszuka sieć zgodnie z terminarzem skonfigurowanym po kliknięciu odnośników Ustaw terminarz szybkiego przeszukiwania i Ustaw terminarz pełnego przeszukiwania.
Jeżeli ta opcja jest wyłączona, Serwer administracyjny przeszukuje sieć z częstotliwością określoną w polu Częstotliwość przeszukiwania sieci (min).
Interwał wykrywania urządzeń dla Agenta sieciowego w wersjach przed 10.2 może zostać skonfigurowany w polach Częstotliwość pobierania informacji z domen Windows (min) (w przypadku szybkiego przeszukiwania sieci z domen Windows) i Częstotliwość przeszukiwania sieci (min) (w przypadku pełnego przeszukiwania sieci z domen Windows).
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
- Zakresy IP
Jeśli opcja jest włączona, Serwer administracyjny automatycznie przeszuka zakresy IP zgodnie z terminarzem skonfigurowanym po kliknięciu odnośnika Ustaw terminarz przeszukiwania.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, Serwer administracyjny nie będzie przeszukiwał zakresów IP.
Częstotliwość przeszukiwania zakresu IP dla Agenta sieciowego w wersjach poprzedzających 10.2 może być skonfigurowana w polu Interwał przeszukiwania (min). Pole jest dostępne, jeśli opcja jest włączona.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
- Active Directory
Jeśli ta opcja jest włączona, Serwer administracyjny automatycznie przeszuka Active Directory zgodnie z terminarzem skonfigurowanym po kliknięciu odnośnika Ustaw terminarz przeszukiwania.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, Serwer administracyjny nie będzie przeszukiwał Active Directory.
Częstotliwość przeszukiwania Active Directory dla Agenta sieciowego w wersjach poprzedzających 10.2 może być skonfigurowana w polu Interwał przeszukiwania (min). Pole jest dostępne, jeśli ta opcja jest włączona.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
Ustawienia sieci dla punktów dystrybucji
W sekcji Ustawienia sieci dla punktów dystrybucji możesz określić ustawienia dostępu do internetu:
- Użyj serwera proxy
- Adres
- Numer portu
- Pomiń serwer proxy dla adresów lokalnych
Jeśli ta opcja jest włączona, żaden serwer proxy nie będzie używany do nawiązywania połączenia z urządzeniami w sieci lokalnej.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
- Uwierzytelnianie na serwerze proxy
Jeśli to pole jest włączone, w polach wejściowych możesz określić dane uwierzytelniające do autoryzacji na serwerze proxy.
Domyślnie, pole to jest wyłączone.
- Nazwa użytkownika
- Hasło
KSN Proxy (punkty dystrybucji)
W sekcji KSN Proxy (punkty dystrybucji) możesz skonfigurować aplikację, aby używała punktu dystrybucji do przesyłania żądań KSN z zarządzanych urządzeń:
- Włącz KSN Proxy po stronie punktu dystrybucji
Usługa KSN proxy jest uruchamiana na urządzeniu, które jest używane jako punkt dystrybucji. Użyj tej funkcji do redystrybucji i optymalizacji ruchu w sieci.
Punkt dystrybucji wysyła statystyki KSN, które zostały wymienione w Oświadczeniu Kaspersky Security Network, do Kaspersky. Domyślnie, Oświadczenie KSN znajduje się w %ProgramFiles%\Kaspersky Lab\Kaspersky Security Center\ksneula.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona. Włączenie tej opcji działa, jeśli opcje Użyj Serwera administracyjnego jako serwera proxy jako serwera proxy i Zgadzam się na korzystanie z Kaspersky Security Network zostały włączone w oknie właściwości Serwera administracyjnego.
Możesz przypisać węzeł klastra aktywny-pasywny do punktu dystrybucji i włączyć serwer KSN proxy na tym węźle.
- Przesyłaj żądania KSN do Serwera administracyjnego
Punkt dystrybucji przesyła żądania KSN z zarządzanych urządzeń do Serwera administracyjnego.
Domyślnie opcja ta jest włączona.
- Dostęp do KSN Cloud / Private KSN bezpośrednio przez internet
Punkt dystrybucji przesyła żądania KSN z zarządzanych urządzeń do chmury KSN lub Private KSN. Żądania KSN wygenerowane na samym punkcie dystrybucji są także wysyłane bezpośrednio do chmury KSN lub Private KSN.
Punkty dystrybucji, na których jest zainstalowany Agent sieciowy w wersji 11 (lub wcześniejszej), nie może uzyskać bezpośredniego dostępu do Private KSN. Jeśli chcesz ponownie skonfigurować punkty dystrybucji do wysyłania żądań KSN do prywatnej sieci KSN, włącz opcję Przesyłaj żądania KSN do Serwera administracyjnego dla każdego punktu dystrybucji.
Punkty dystrybucji, na których jest zainstalowany Agent sieciowy w wersji 12 (lub późniejszej), może uzyskać bezpośredni dostęp do Private KSN.
- Port
Numer portu TCP, którego zarządzane urządzenia będą używały do nawiązywania połączenia z serwerem KSN proxy. Domyślny numer portu to 13111.
- Port UDP
Jeśli chcesz, żeby zarządzane urządzenia nawiązywały połączenie z serwerem KSN proxy poprzez port UDP, włącz opcję Użyj portu UDP i określ numer portu UDP. Domyślnie opcja ta jest włączona. Domyślny port UDP do nawiązywania połączenia z serwerem KSN Proxy to 15111.
Historia rewizji
Zakładka Historia rewizji umożliwia przeglądanie listy rewizji profilu i wycofanie zmian wprowadzonych do profilu (jeśli to konieczne).
Ustawienia zasady Agenta sieciowego dostępne dla określonego systemu operacyjnego zostały podane w tabeli poniżej.
Ustawienia zasady Agenta sieciowego
Sekcja Zasada
|
Windows
|
Mac
|
Linux
|
Ogólne
|
|
|
|
Konfiguracja zdarzenia
|
|
|
|
Ustawienia
|
|
(za wyjątkiem pola Użyj hasła dezinstalacyjnego)
|
(za wyjątkiem pola
Użyj hasła dezinstalacyjnego)
|
Repozytoria
|
|
|
|
Zarządzanie ponownym uruchamianiem
|
|
|
|
Zarządzaj poprawkami i aktualizacjami
|
|
|
|
Sieć → Łączność
|
|
(za wyjątkiem pola Otwórz porty dla Agenta sieciowego w Zaporze systemu Windows)
|
(za wyjątkiem pola Otwórz porty dla Agenta sieciowego w Zaporze systemu Windows)
|
Sieć → Profile połączenia
|
|
|
|
Sieć → Terminarz połączeń
|
|
|
|
Przeszukiwanie sieci według punktów dystrybucji
|
|
|
|
Ustawienia sieci dla punktów dystrybucji
|
|
|
|
KSN Proxy (punkty dystrybucji)
|
|
|
|
Historia rewizji
|
|
|
|
Przejdź do góry