Podczas tworzenia zadania możesz określić następujące ustawienia. Niektóre z tych ustawień mogą także zostać zmodyfikowane we właściwościach utworzonego zadania.
Te reguły są stosowane do instalacji aktualizacji na urządzeniach klienckich. Jeśli reguły nie zostały określone, zadanie nie zostanie wykonane. Informacje dotyczące działań wykonywanych na regułach znajdziesz w sekcji Reguły instalacji aktualizacji.
Jeśli ta opcja jest włączona, aktualizacje są instalowane po ponownym uruchomieniu lub zamknięciu urządzenia. W innym przypadku aktualizacje są instalowane zgodnie z terminarzem.
Użyj tej opcji, jeśli instalowanie aktualizacji może wpłynąć na działanie urządzenia.
Jeśli ta opcja jest włączona, przed zainstalowaniem aktualizacji aplikacja automatycznie instaluje wszystkie ogólne składniki systemu (wymagania wstępne), które są niezbędne do zainstalowania aktualizacji. Na przykład, tymi wymaganiami wstępnymi mogą być aktualizacje systemu operacyjnego.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, konieczne może być ręczne zainstalowanie wymagań wstępnych.
Jeśli ta opcjajest włączona, aktualizacje są dozwolone, gdy powodują zainstalowanie nowej wersji aplikacji.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, aplikacja nie zostanie zaktualizowana. W takiej sytuacji możesz ręcznie zainstalować nowe wersje aplikacji lub użyć w tym celu innego zadania. Na przykład, możesz użyć tej opcji, jeśli struktura Twojej firmy nie jest obsługiwana przez nową wersję aplikacji lub jeśli chcesz sprawdzić aktualizację w infrastrukturze testowej.
Domyślnie opcja ta jest włączona.
Aktualizowanie aplikacji może spowodować problemy z działaniem powiązanych aplikacji zainstalowanych na urządzeniach klienckich.
Jeśli ta opcja jest włączona, aplikacja pobierze uaktualnienia na urządzenie, ale nie zainstaluje ich automatycznie. Możesz ręcznie zainstalować pobrane aktualizacje.
Aktualizacje Microsoft są pobierane do folderu systemowego Windows. Aktualizacje aplikacji firm trzecich (aplikacje innych producentów niż Kaspersky i Microsoft) są pobierane do folderu określonego w polu Folder do pobierania aktualizacji.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, aktualizacje są instalowane na urządzeniu automatycznie.
Jeśli ta funkcja jest włączona, Agent sieciowy zapisuje pliki śledzenia nawet wtedy, gdy śledzenie jest wyłączone dla Agenta sieciowego w Narzędziu zdalnej diagnostyki Kaspersky Security Center. Śledzenie jest zapisywane do dwóch plików; całkowity rozmiar obu plików jest określany przez wartość Maksymalny rozmiar plików zaawansowanej diagnostyki, w MB. Jeśli oba pliki są pełne, Agent sieciowy ponownie uruchamia zapisywanie do tych plików. Pliki zawierające ślady są przechowywane w folderze %WINDIR%\Temp. Te pliki są dostępne w narzędziu do zdalnej diagnostyki - możesz je pobrać lub usunąć.
Jeśli ta funkcja jest wyłączona, Agent sieciowy zapisuje śledzenie zgodnie z ustawieniami Narzędzia zdalnej diagnostyki Kaspersky Security Center. Nie są zapisywane żadne dodatkowe pliki śledzenia.
Jeśli tworzysz zadanie, nie musisz włączać zaawansowanej diagnostyki. Tej funkcji można użyć później, jeśli, na przykład, uruchomienie zadania nie powiedzie się na niektórych urządzeniach i chcesz uzyskać dodatkowe informacje podczas uruchamiania innego zadania.
Domyślna wartość to 100 MB, a dostępne wartości mieszczą się między 1 MB a 2048 MB. Specjalista z pomocy technicznej Kaspersky może poprosić o zmianę domyślnej wartości, jeśli informacje w plikach zaawansowanej diagnostyki, które wysłałeś, nie są wystarczające do rozwiązania problemu.
Ustawienia określone po utworzeniu zadania
Ustawienia w sekcjach wymienionych poniżej można określić dopiero po utworzeniu zadania. Aby uzyskać pełny opis ustawień zadania, zobacz Ogólne ustawienia zadania.
Ogólne. W tej sekcji wyświetlane są ogólne informacje o zadaniu. Możesz także określić, czy zadanie Zainstaluj wymagane aktualizacje i napraw luki powinno dotyczyć dodatkowych i wirtualnych Serwerów administracyjnych:
Gdy ta opcja jest włączona, zadanie działające na podstawowym serwerze administracyjnym jest również stosowane na pomocniczych (drugorzędnych) serwerach administracyjnych (w tym wirtualnych). Jeżeli zadanie tego samego typu już istnieje na pomocniczym serwerze administracyjnym, oba zadania są stosowane na pomocniczym serwerze administracyjnym — istniejące i odziedziczone z podstawowego serwera administracyjnego.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
Aktualizacje do zainstalowania
W sekcji Aktualizacje do zainstalowania możesz przejrzeć listę aktualizacji instalowanych przez zadanie. Wyświetlane są tylko aktualizacje, które odpowiadają zastosowanych ustawieniom zadania.
Testowa instalacja aktualizacji:
Nie skanuj. Wybierz tę opcję, jeśli nie chcesz przeprowadzać testowej instalacji aktualizacji.
Uruchom skanowanie na wybranych urządzeniach. Wybierz tę opcję, jeśli chcesz przetestować instalację aktualizacji na wybranych urządzeniach. Kliknij przycisk Dodaj i wybierz urządzenia, na których chcesz przeprowadzić testową instalację aktualizacji.
Uruchom skanowanie na urządzeniach w określonej grupie. Wybierz tę opcję, jeśli chcesz przetestować instalację aktualizacji na grupach urządzeń. W polu Określ grupę testową określ grupę urządzeń, na których chcesz przeprowadzić instalację testową.
Uruchom skanowanie na określonym procencie urządzeń. Wybierz tę opcję, jeśli chcesz przetestować instalację aktualizacji na określonej liczbie urządzeń. W polu Procentowy udział urządzeń testowych z wszystkich urządzeń docelowych określ procentową ilość urządzeń, na których chcesz przeprowadzić testową instalację aktualizacji.