Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko
W celu sprawdzenia ustawień zarządzanego urządzenia:
Zostanie wyświetlona lista zarządzanych urządzeń.
Zostanie wyświetlone okno właściwości wybranego urządzenia.
W górnej części okna właściwości wyświetlane są następujące zakładki reprezentujące główne grupy ustawień:
Ta zakładka zawiera następujące sekcje:
W tym polu możesz wyświetlić i zmodyfikować nazwę urządzenia klienckiego w grupie administracyjnej.
W tym polu możesz wprowadzić dodatkowy opis urządzenia klienckiego.
Stan urządzenia klienckiego przypisany w oparciu o kryteria zdefiniowane przez administratora dla stanu ochrony antywirusowej na urządzeniu i aktywności urządzenia w sieci.
Data ostatniej aktualizacji antywirusowych baz danych lub aplikacji na urządzeniu.
Data i godzina ostatniego połączenia Agenta sieciowego, zainstalowanego na urządzeniu klienckim, z Serwerem administracyjnym.
Data i godzina, gdy urządzenie było ostatnio widoczne w sieci.
Jeśli ta opcja jest włączona, utrzymywana jest ciągła łączność pomiędzy zarządzanym urządzeniem a Serwerem administracyjnym. Możesz użyć tej opcji, jeśli nie używasz serwerów push, które zapewniają taką łączność.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, a serwery push nie są używane, zarządzane urządzenie będzie nawiązywało połączenie z Serwerem administracyjnym jedynie w celu synchronizacji danych lub przesłania informacji.
Maksymalna całkowita liczba urządzeń z wybraną opcją Nie odłączaj od Serwera administracyjnego to 300.
Ta opcja jest wyłączona domyślnie na zarządzanych urządzeniach. Ta opcja jest włączona domyślnie na urządzeniu, na którym jest zainstalowany Serwer administracyjny i pozostaje włączona nawet w przypadku próby jej wyłączenia.
Adres IP urządzenia.
Domena lub grupa robocza Windows, która zawiera urządzenie.
Nazwa domeny DNS urządzenia klienckiego.
Nazwa urządzenia klienckiego w sieci Windows.
Stan urządzenia klienckiego przypisany w oparciu o kryteria zdefiniowane przez administratora dla stanu ochrony antywirusowej na urządzeniu i aktywności urządzenia w sieci.
To pole wyświetla bieżący stan ochrony urządzenia klienckiego w czasie rzeczywistym.
Jeśli stan zmieni się na urządzeniu, nowy stan zostanie wyświetlony w oknie właściwości urządzenia dopiero po zsynchronizowaniu urządzenia klienckiego z Serwerem administracyjnym.
Data i godzina ostatniego skanowania antywirusowego przeprowadzonego na urządzeniu klienckim.
Całkowita liczba zagrożeń wykrytych na urządzeniu klienckim od momentu zainstalowania aplikacji antywirusowej (pierwsze skanowanie) lub od momentu ostatniego zresetowania licznika zagrożeń.
Liczba nieprzetworzonych plików na urządzeniu klienckim.
To pole ignoruje liczbę nieprzetworzonych plików na urządzeniach mobilnych.
Bieżący stan szyfrowania plików na lokalnych dyskach urządzenia.
Ta zakładka zawiera listę wszystkich aplikacji firmy Kaspersky zainstalowanych na urządzeniu klienckim. Możesz kliknąć nazwę aplikacji, aby wyświetlić ogólne informacje o aplikacji, listę zdarzeń, które wystąpiły na urządzeniu oraz ustawienia aplikacji.
Ta karta zawiera listę zasad i profili zasad, które są aktualnie aktywne na zarządzanym urządzeniu.
W zakładce Zadania możesz zarządzać zadaniami urządzenia klienckiego: przeglądać listę istniejących zadań, tworzyć nowe zadania, usuwać, uruchamiać i zatrzymywać zadania, a także modyfikować ustawienia zadań i przeglądać wyniki ich wykonania. Lista zadań jest tworzona w oparciu o dane otrzymane w czasie ostatniej synchronizacji komputera klienckiego z Serwerem administracyjnym. Serwer administracyjny żąda od urządzenia klienckiego szczegółów dotyczących stanu zadania. Jeśli połączenie nie jest nawiązane, stan nie jest wyświetlany.
Zakładka Zdarzenia wyświetla zdarzenia zarejestrowane na Serwerze administracyjnym dla wybranego urządzenia klienckiego.
W zakładce Incydenty możesz przejrzeć, zmodyfikować i utworzyć zdarzenia dla urządzenia klienckiego. Zdarzenia mogą być tworzone automatycznie poprzez zarządzane aplikacje firmy Kaspersky zainstalowane na urządzeniu klienckim, a także ręcznie przez administratora. Na przykład, jeśli niektórzy użytkownicy regularnie przenoszą szkodliwe programy ze swoich nośników wymiennych na urządzenia, administrator może utworzyć zdarzenie. W treści zdarzenia administrator może dostarczyć krótki opis zdarzenia oraz zalecane działania (na przykład działania dyscyplinarne wobec użytkownika), a także dodać odsyłacz.
Zdarzenie, dla którego zostały wykonane wszystkie zalecane działania, nazywane jest przetworzonym. Obecność nieprzetworzonych zdarzeń może zostać wybrana jako warunek zmiany stanu urządzenia na Krytyczny lub Ostrzeżenie.
Ta sekcja zawiera listę zdarzeń, które zostały utworzone dla urządzenia. Zdarzenia są klasyfikowane według priorytetu i typu. Typ zdarzenia jest definiowany przez aplikację Kaspersky, która utworzyła zdarzenie. Możesz podświetlić przetworzone zdarzenia na liście, zaznaczając pole w kolumnie Przetworzone.
W zakładce Znaczniki możesz zarządzać listą słów kluczowych, które są używane podczas wyszukiwania urządzeń klienckich: przejrzeć listę istniejących znaczników, przypisać znaczniki z listy, skonfigurować reguły automatycznego oznaczania oraz dodać nowe znaczniki i zmienić nazwy starszych znaczników, a także usunąć znaczniki.
Ta zakładka zawiera następujące sekcje:
Informacje o zainstalowanych aplikacjach są dostępne, jeśli Agent sieciowy zainstalowany na urządzeniu klienckim prześle żądane informacje do Serwera administracyjnego. Możesz skonfigurować przesyłanie informacji do Serwera administracyjnego w oknie właściwości Agenta sieciowego lub jego zasady, w sekcji Repozytoria. Informacje o zainstalowanych aplikacjach są dostarczane tylko dla urządzeń działających pod kontrolą systemu Windows.
Agent sieciowy dostarcza informacje o aplikacjach w oparciu o dane pobrane z rejestru systemu.
Kliknięcie nazwy aplikacji powoduje otwarcie okna zawierającego szczegółowe informacje o aplikacji oraz listę pakietów aktualizacji zainstalowanych dla aplikacji.
Kliknij przycisk Eksportuj do pliku, aby zapisać do pliku listę punktów dystrybucji, z którymi urządzenie komunikuje się. Domyślnie aplikacja eksportuje listę urządzeń do pliku CSV.
Kliknij przycisk Właściwości, aby przejrzeć i skonfigurować punkt dystrybucji, z którym urządzenie komunikuje się.
Aby zapisać luki w pliku, zaznacz pola wyboru obok luk, które chcesz zapisać, a następnie kliknij przycisk Eksportuj wiersze do pliku CSV lub przycisk Eksportuj wiersze do pliku TXT.
Ta sekcja zawiera następujące ustawienia:
Jeśli ta opcja jest włączona, sekcja wyświetla luki, które można naprawić przy użyciu poprawki.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, sekcja wyświetla luki, które można wyeliminować przy użyciu poprawki, oraz luki, dla których nie opublikowano poprawki.
Domyślnie opcja ta jest włączona.
Na liście kliknij nazwę luki w oprogramowaniu, aby przejrzeć właściwości wybranej luki w oprogramowaniu w oddzielnym oknie. W oknie możesz wykonać następujące czynności:
Zobacz również: |