Ta sekcja zawiera informacje na temat zdalnej instalacji aplikacji na grupie administracyjnej, urządzeniach o określonych adresach IP lub wybranych zarządzanych urządzeniach.
W celu zainstalowania aplikacji na określonych urządzeniach:
W menu głównym przejdź do Zasoby (urządzenia) → Zadania.
Kliknij Dodaj.
Zostanie uruchomiony Kreator tworzenia nowego zadania.
W polu Typ zadania wybierz Zdalna instalacja aplikacji.
Zadanie jest przypisywane do urządzeń znajdujących się w grupie administracyjnej. Możesz określić jedną z istniejących grup lub utworzyć nową grupę.
Na przykład, możesz chcieć użyć tej opcji do uruchomienia zadania wysyłania wiadomości do użytkowników, jeśli wiadomość jest specyficzna dla urządzeń znajdujących się w określonej grupie administracyjnej.
Jeśli zadanie jest przypisane do grupy administracyjnej, zakładka Zabezpieczenia nie jest wyświetlana w oknie właściwości zadania, ponieważ zadania grupowe podlegają ustawieniom zabezpieczeń grup, do których się odnoszą.
Możesz określić nazwy NetBIOS, nazwy DNS, adresy IP oraz podsieci IP urządzeń, do których chcesz przydzielić zadanie.
Możesz użyć tej opcji do wykonania zadania dla określonej podsieci. Na przykład, możesz chcieć zainstalować pewną aplikację na urządzeniach księgowych lub przeskanować urządzenia w podsieci, która jest prawdopodobnie zainfekowana.
Zadanie jest przypisywane do urządzeń znajdujących się w wyborze urządzeń. Możesz określić jeden z istniejących wyborów.
Na przykład, możesz chcieć użyć tej opcji do uruchomienia zadania na urządzeniach z określoną wersją systemu operacyjnego.
Zadanie Zdalna instalacja aplikacji jest tworzone dla określonych urządzeń. Jeśli wybrano opcję Przypisz zadanie do grupy administracyjnej, zadanie jest zadaniem grupowym.
W kroku Zakres zadania określ grupę administracyjną, urządzenia o określonych adresach lub wybór urządzeń.
Dostępne ustawienia zależą od opcji wybranej w poprzednim kroku.
W kroku Pakiety instalacyjne określ następujące ustawienia:
W polu Wybierz pakiet instalacyjny wskaż pakiet instalacyjny aplikacji, którą chcesz zainstalować.
W grupie ustawień Wymuś pobranie pakietu instalacyjnego określ sposób rozsyłania na urządzenia klienckie plików, które są niezbędne do zainstalowania aplikacji:
Jeśli ta opcja jest włączona, pakiety instalacyjne są dostarczane na urządzenia klienckie przez Agenta sieciowego zainstalowanego na tych urządzeniach klienckich.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, pakiety instalacyjne są dostarczane przy użyciu narzędzi systemu operacyjnego urządzeń klienckich.
Zalecane jest włączenie tej opcji, jeśli zadanie zostało przypisane do urządzeń z zainstalowanymi Agentami sieciowymi.
Jeśli ta opcja jest włączona, pakiety instalacyjne są przesyłane na urządzenia klienckie przy użyciu narzędzi systemu operacyjnego za pośrednictwem punktów dystrybucyjnych. Możesz wybrać tę opcję, jeżeli w sieci jest przynajmniej jeden punkt dystrybucyjny.
Jeśli opcja Przy użyciu Agenta sieciowego jest włączona, pliki będą dostarczane przy użyciu narzędzi systemu operacyjnego, jeśli narzędzia Agenta sieciowego są niedostępne.
Domyślnie ta opcja jest włączona dla zadań zdalnej instalacji utworzonych na wirtualnym Serwerze administracyjnym.
Jeśli ta opcja jest włączona, pliki są przesyłane do urządzeń klienckich przy użyciu narzędzi systemu operacyjnego urządzeń klienckich za pośrednictwem Serwera administracyjnego. Możesz włączyć tę opcję, jeśli na urządzeniu klienckim nie ma zainstalowanego Agenta sieciowego, ale urządzenie klienckie jest w tej samej sieci co Serwer administracyjny.
Domyślnie opcja ta jest włączona.
W polu Maksymalna liczba dla jednoczesnego pobierania określ maksymalną dozwoloną liczbę urządzeń klienckich, do których Serwer administracyjny może jednocześnie przesyłać pliki.
W polu Maksymalna liczba prób instalacji określ maksymalną dozwoloną liczbę uruchomień instalatora.
Jeśli liczba prób określona w parametrze zostanie przekroczona, Kaspersky Security Center nie uruchomi już instalatora na urządzeniu. Aby ponownie uruchomić zadanie Zainstaluj aplikację zdalnie, zwiększ wartość parametru Maksymalna liczba prób instalacji i uruchom zadanie. W razie czego możesz utworzyć nowe zadanie Install application remotely.
Jeśli przeprowadzasz migrację z jednej aplikacji Kaspersky do drugiej, a bieżąca aplikacja jest chroniona hasłem, wprowadź hasło w polu Hasło do odinstalowania bieżącej aplikacji Kaspersky. Pamiętaj, że podczas migracji bieżąca aplikacja Kaspersky zostanie odinstalowana.
Pole Hasło do odinstalowania bieżącej aplikacji Kaspersky jest dostępne tylko wtedy, gdy w grupie ustawień Przy użyciu Agenta sieciowego została wybrana opcja Wymuś pobranie pakietu instalacyjnego.
Hasła dezinstalacji możesz użyć tylko w przypadku scenariusza migracji Kaspersky Security for Windows Server do Kaspersky Endpoint Security for Windows podczas instalacji Kaspersky Endpoint Security for Windows przy użyciu zadania Zdalna instalacja aplikacji. Użycie hasła dezinstalacyjnego podczas instalowania innych komponentów może spowodować błędy instalacji.
Aby pomyślnie zakończyć scenariusz migracji, upewnij się, że spełnione są następujące wymagania wstępne:
Używasz Agenta sieciowego Kaspersky Security Center 14.2 dla Windows lub nowszej wersji.
Instalujesz aplikację na urządzeniach z systemem Windows.
Przed przesłaniem plików na urządzenia klienckie program Kaspersky Security Center sprawdza, czy ustawienia narzędzia do instalacji są stosowane do systemu operacyjnego urządzenia klienckiego. Jeśli ustawienia nie są stosowane, Kaspersky Security Center nie przesyła plików i nie próbuje zainstalować aplikacji. Na przykład, aby zainstalować aplikację na urządzenia grupy administracyjnej, która zawiera urządzenia działające pod kontrolą różnych systemów operacyjnych, możesz przypisać zadanie instalacji do grupy administracyjnej, a następnie włączyć tę opcję, aby pominąć urządzenia, na których jest uruchomiony system operacyjny inny niż wymagany.
Uruchomione aplikacje mogą uniemożliwić ponowne uruchomienie urządzenia klienckiego. Na przykład, jeśli dokument jest edytowany w edytorze tekstu i nie zostanie zapisany.
Jeśli ta opcja jest włączona, zostaje wymuszone zamknięcie takich aplikacji na zablokowanym urządzeniu przed jego ponownym uruchomieniem. W wyniku tego działania użytkownicy mogą utracić niezapisane zmiany.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, zablokowane urządzenie nie zostanie uruchomione ponownie. Stan zadania na tym urządzeniu informuje, że wymagane jest ponowne uruchomienie urządzenia. Użytkownicy muszą ręcznie zamknąć wszystkie aplikacje uruchomione na zablokowanych urządzeniach i uruchomić ponownie te urządzenia.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
Wybierz na jakich urządzeniach chcesz zainstalować aplikację:
Aplikacja zostanie zainstalowana tylko na urządzeniach zarządzanych przez ten Serwer administracyjny. Wybierz tę opcję, jeśli posiadasz więcej niż jeden Serwer administracyjny w swojej sieci i chcesz uniknąć konfliktów między nimi.
Określ, czy urządzenia powinny zostać przeniesione do grupy administracyjnej po instalacji:
Urządzenia klienckie nie są automatycznie uruchamiane ponownie po działaniu. Aby zakończyć działanie, należy uruchomić urządzenie ponownie (na przykład ręcznie lub przy użyciu zadania zarządzania urządzeniem). Informacje o wymaganym ponownym uruchomieniu zostaną zapisane w wynikach zadania oraz w statusie urządzenia. Opcja ta jest odpowiednia dla zadań na serwerach i innych urządzeniach, na których działanie ciągłe jest krytyczne.
Urządzenia klienckie są zawsze automatycznie uruchamiane ponownie, jeśli jest to wymagane do zakończenia działania. Opcja jest przydatna, gdy zadania są uruchamiane na urządzeniach, na których możliwe są regularne przerwy w działaniu (wyłączenie lub ponowne uruchomienie).
Na urządzeniu klienckim wyświetlane jest przypomnienie o ręcznym ponownym uruchomieniu urządzenia. Dla tej opcji można zdefiniować pewne ustawienia zaawansowane: treść wyświetlanego komunikatu, częstotliwość wyświetlania wiadomości oraz przedział czasu, po upływie którego ponowne uruchomienie zostanie wymuszone (bez potwierdzenia ze strony użytkownika). Ta opcja jest najodpowiedniejsza dla stacji roboczych, na których użytkownicy muszą mieć możliwość wyboru odpowiedniej godziny ponownego uruchomienia.
Uruchomione aplikacje mogą uniemożliwić ponowne uruchomienie urządzenia klienckiego. Na przykład, jeśli dokument jest edytowany w edytorze tekstu i nie zostanie zapisany.
Jeśli ta opcja jest włączona, zostaje wymuszone zamknięcie takich aplikacji na zablokowanym urządzeniu przed jego ponownym uruchomieniem. W wyniku tego działania użytkownicy mogą utracić niezapisane zmiany.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, zablokowane urządzenie nie zostanie uruchomione ponownie. Stan zadania na tym urządzeniu informuje, że wymagane jest ponowne uruchomienie urządzenia. Użytkownicy muszą ręcznie zamknąć wszystkie aplikacje uruchomione na zablokowanych urządzeniach i uruchomić ponownie te urządzenia.
Domyślnie opcja ta jest wyłączona.
W razie potrzeby w kroku Wybierz konta w celu uzyskania dostępu do urządzeń dodaj konta, które będą używane do uruchomienia zadania Zdalna instalacja aplikacji:
Jeśli ta opcja jest zaznaczona, nie musisz określić konta, z poziomu którego zostanie uruchomiony instalator aplikacji. Zadanie zostanie uruchomione z poziomu konta, z którego uruchomiona jest usługa Serwera administracyjnego.
Jeśli Agent sieciowy nie został zainstalowany na urządzeniach klienckich, ta opcja nie będzie dostępna.
Wybierz tę opcję, jeśli Agent sieciowy nie jest zainstalowany na urządzeniach, do których przypisano zadanie zdalnej instalacji. W takim przypadku możesz określić konto użytkownika, aby zainstalować aplikację.
Aby określić konto użytkownika, z poziomu którego zostanie uruchomiony instalator aplikacji, kliknij przycisk Dodaj, wybierz Konto lokalne, a następnie określ poświadczenia konta użytkownika.
Możesz określić kilka kont użytkowników, na przykład, jeśli żadne z nich nie ma wszystkich wymaganych uprawnień na wszystkich urządzeniach, dla których definiujesz zadanie. W tym przypadku wszystkie dodane konta są używane do uruchomienia zadania, zaczynając od góry.
Na etapie Zakończ tworzenie zadania kliknij przycisk Zakończ, aby utworzyć zadanie i zamknąć kreatora.
Jeśli włączyłeś opcję Otwórz szczegóły zadania po jego utworzeniu, zostanie otwarte okno ustawień zadania. W tym oknie możesz sprawdzić parametry zadania, zmodyfikować je lub skonfigurować harmonogram uruchamiania zadania, jeśli to konieczne.
Na liście zadań wybierz utworzone zadanie, a następnie kliknij przycisk Start.
Ewentualnie poczekaj na uruchomienie zadania zgodnie z harmonogramem określonym w ustawieniach zadania.
Po zakończeniu zadania zdalnej instalacji wybrana aplikacja zostanie zainstalowana na określonych urządzeniach.