Kaspersky VPN Secure Connection подразумевано не укључује VPN приликом повезивања на небезбедне Wi-Fi мреже.
Да бисте конфигурисали успостављање VPN везе:
Отворите главни прозор апликације.
У главном прозору апликације, кликните на дугме .
Изаберите Поставке → Паметна заштита.
Поставите тастер на Укључено. Тада ће од вас бити затражено да прихватите Изјава у вези са Паметном заштитом.
Прочитајте Изјаву и уколико прихватате услове обраде података функционалности Паметна заштита, кликните на Прихватам.
Уколико не прихватате услове из Изјаве, кликните на Не слажем се. У овом случају, конфигурисање функције Паметна заштита неће бити доступно.
Кликните на дугме Поставке.
Овим се отвара прозор Паметна заштита.
У одељку Приликом повезивања нанебезбеднеWi-Fi мреже, изаберите једну од следећих опција:
Питај да ли да се омогући VPN. Када се повезујете на небезбедну бежичну мрежу, Kaspersky VPN Secure Connection приказује обавештења и пита вас да омогућите безбедну везу на основу препорука Kaspersky стручњака. Ова правила могу бити аутоматски ажурирана без претходног обавештења корисника. Ова опција је подразумевано изабрана.
Омогући VPN. Kaspersky VPN Secure Connection омогућава безбедну везу када се повежете на небезбедну бежичну везу.
Занемари. Kaspersky VPN Secure Connection не приказује обавештење и не остварује безбедну везу када се повежете на небезбедну бежичну мрежу.
Кликните на везу небезбедне да бисте отворили прозор Које Wi-Fi мреже су небезбедне.
Изаберите Wi-Fi мреже након повезивања како би апликација могла да успостави VPN везу:
Мреже које нису заштићене лозинком. Такве мреже никада не могу бити сматране безбедним. Апликација увек успоставља VPN везу приликом повезивања на такве мреже. Ову поставку није могуће променити.
Мреже које имају слабо шифровање података. Такве мреже могу имати лошу заштиту јер користе слабо шифровање пренетих података. Поставите прекидач на Укључено уколико желите да апликација успостави VPN везу приликом повезивања на мреже које имају слабо шифровање података.
Мреже које се називају честим именима. Мреже које се називају честим именима могу бити рањиве јер је хакерима лакше да схвате лозинку за такву мрежу. Поставите прекидач на Укључено уколико желите да апликација успостави VPN везу приликом повезивања на мреже које се називају честим именима.
Мреже које имају укључен WPS протокол. WPS је поједностављен протокол за прављење бежичних мрежа. Међутим, такве мреже се не могу сматрати заштићеним. Поставите прекидач на Укључено уколико желите да апликација успостави VPN везу приликом повезивања на мреже којима је укључен WPS протокол.
Јавне мреже. Многи људи користе јавне Wi-Fi мреже, а такве мреже могу да постану мете хакера. Често, јавне мреже имају лозинке које се лако памте и лако их је погодити. Поставите прекидач на Укључено уколико желите да апликација успостави VPN везу приликом повезивања на јавне мреже.
Једном када се Паметна заштита онемогући, пренос и обрада података потребних за ову фунцкионалност биће заустављени.