Můžete svému dítěti umožnit, aby počítač nebo internet používalo samostatně. Jelikož aplikace Kaspersky Safe Kids sleduje navštívené stránky, spouštěné aplikace a čas strávený u počítače, můžete nastavit, aby se dítěti zobrazovala různá varování. Vaše dítě se pak samo rozhodne, jak na varování bude reagovat.
Pokud dítě varování neuposlechne, aplikace Kaspersky Safe Kids vám automaticky odešle oznámení na web My Kaspersky a na chytrý telefon nebo tablet, na kterém máte nainstalovanou aplikaci Kaspersky Safe Kids.
Více informací o akcích, které aplikace Kaspersky Safe Kids provede, pokud zvolíte možnost Blokovat, naleznete v částech Povolení webové stránky nebo aplikace na žádost dítěte a Prodloužení časového limitu na žádost dítěte.
Safe Search
Pomocí aplikace My Kaspersky nebo chytrého telefonu a tabletu s aplikací Kaspersky Safe Kids můžete filtrovat výsledky internetového vyhledávání svého dítěte prostřednictvím funkce Safe Search (bezpečné vyhledávání). Pokud dítě vyhledává něco, co patří například do kategorií Dospělí, Alkohol, Omamné látky, Vulgarity, Rasismus či Tabák, aplikace Kaspersky Safe Kids žádost vyhledávání označí za zakázanou, zablokuje ji a zobrazí oznámení.
Aplikace Kaspersky Safe Kids podporuje funkci Safe Search u následujících vyhledávačů: Google (včetně „OK Google“), Bing, Mail.ru, Yandex, Yahoo! a YouTube.
Důležité: Pokud dítě něco vyhledává pomocí vyhledávače Google v prohlížeči Google Chrome nebo Mozilla Firefox, možnost Safe Search nefunguje a hledaný text se nezobrazuje ve zprávách na webu My Kaspersky. Aby funkce Safe Search fungovala, můžete jako výchozí vyhledávač pro své dítě nastavit Safari nebo v prohlížečích Google Chrome a Mozilla Firefox zakázat protokol HTTP3 (QUIC).
Horní okraj stránky