Součást Prevence narušení zabraňuje aplikacím provádět akce, které mohou být pro operační systém nebezpečné, a kontroluje přístup ke zdrojům operačního systému (včetně souborů umístěných na vzdálených počítačích) a vašim osobním datům.
Prevence narušení sleduje činnosti prováděné v operačním systému aplikacemi nainstalovanými v počítači a reguluje je na základě pravidel. Tato pravidla omezují podezřelou aktivitu aplikací, včetně přístupu aplikací k chráněným prostředkům, například k souborům a složkám, klíčům registru a síťovým adresám.
V 64bitových operačních systémech nelze konfigurovat práva aplikací k následujícím akcím:
V 64bitovém operačním systému Microsoft Windows 8 a Microsoft Windows 10 nelze konfigurovat práva aplikací k následujícím akcím:
Síťová aktivita aplikací je řízena součástí Brána firewall.
Pokud je nějaká aplikaci v počítači spuštěna poprvé, Prevence narušení zkontroluje bezpečnost aplikace a zařadí ji do určité skupiny (Důvěryhodné, Nedůvěryhodné, Vysoké omezení nebo Nízké omezení). Skupina definuje pravidla, která aplikace Kaspersky Small Office Security použije pro kontrolu aktivity dané aplikace.
Kaspersky Small Office Security zařazuje aplikace do skupin důvěryhodnosti (důvěryhodné, nedůvěryhodné, vysoké omezení nebo nízké omezení), pouze pokud je povolena součást Prevence narušení nebo Brána firewall nebo pokud jsou povoleny obě součásti. Pokud jsou obě součásti zakázány, funkce zařazující aplikace do skupin důvěryhodnosti nefunguje.
Pravidla kontroly aplikací můžete ručně upravovat.
Pravidla, která pro aplikace vytvoříte, dědí i podřízené aplikace. Pokud například zakážete veškerou síťovou aktivitu pro příkazový řádek cmd.exe, daná aktivita bude zakázána také pro aplikaci notepad.exe, pokud ji spustíte pomocí cmd.exe. Pokud aplikace není potomkem aplikace, ze které je spuštěna, pravidla se nezdědí.
Horní okraj stránky