Drošas pārlūkošanas iestatījumi

Iestatījumi

Apraksts

Drošības līmenis

 

Programma izmanto dažādas iestatījumu grupas, lai palaistu drošu pārlūkošanu. Programmā saglabātās iestatījumu kopas sauc par drošības līmeņiem:

  • Ļoti augsts. Tīmekļa datplūsmas drošības līmenis, ko droša pārlūkošana izmanto, lai rūpīgi skenētu tīmekļa datplūsmu, kuru dators saņem, izmantojot HTTP un FTP protokolus. Droša pārlūkošana veic detalizētu visu tīmekļa datplūsmas objektu skenēšanu, izmantojot pilnu programmas datubāzu kopu, kā arī veic dziļāko heiristisko analīzi.
  • Optimāls. Tīmekļa datplūsmas drošības līmenis, kas nodrošina optimālu līdzsvaru starp Kaspersky Small Office Security veiktspēju un tīmekļa datplūsmas drošību. Droša pārlūkošana veic heiristisko analīzi vidējā līmenī. Šo tīmekļa datplūsmas drošības līmeni iesaka Kaspersky speciālisti.
  • Zems. Tīmekļa datplūsmas drošības līmenis, kura iestatījumi nodrošina maksimālu tīmekļa datplūsmas skenēšanas ātrumu. Droša pārlūkošana veic heiristisko analīzi virspusējā līmenī.

Rīcība pēc apdraudējuma konstatēšanas

  • Informēt. Droša pārlūkošana informē jūs par inficēta vai iespējami inficēta objekta konstatēšanu un vaicā, kādas turpmākās darbības jāveic ar šo objektu.

    Šī opcija ir pieejama, ja sadaļā IestatījumiDrošības iestatījumiIzņēmumi un darbības, konstatējot objektu ir notīrīta izvēles rūtiņa Veikt ieteiktās darbības automātiski.

  • Veikt darbību automātiski. Droša pārlūkošana automātiski atlasa darbību, pamatojoties uz pašreizējiem iestatījumiem. Ja tīmekļa resurss ir norādīts kā izņēmums vai tajā nav inficētu vai iespējami inficētu objektu, droša pārlūkošana ļauj tam piekļūt. Ja drošas pārlūkošanas veiktā skenēšana tīmekļa resursā konstatē inficētu vai iespējami inficētu objektu, piekļuve tīmekļa resursam tiek bloķēta.

    Šī opcija ir pieejama, ja sadaļā IestatījumiDrošības iestatījumiIzņēmumi un darbības, konstatējot objektu ir atzīmēta izvēles rūtiņa Veikt ieteiktās darbības automātiski.

  • Bloķēt. Ja atlasāt šo opciju, tad gadījumā, ja tīmekļa datplūsmā tiek atklāts inficēts objekts, droša pārlūkošana bloķē piekļuvi šim objektam un pārlūkprogrammā parāda ziņojumu.

Skenēšanas metodes

Pārbaudīt, vai tīmekļa adrese nav iekļauta ļaunprātīgo tīmekļa adrešu datubāzē

 

Skenējot saites, lai noteiktu, vai tās ir iekļautas ļaunprātīgo saišu datubāzē, jūs varat izsekot vietnes, kas pievienotas neatļauto sarakstam. Ļaunprātīgo saišu datubāzi ir izveidojuši Kaspersky speciālisti. Tā ietilpst programmatūras izplatīšanas komplektā un tiek atjaunināta kopā ar Kaspersky Small Office Security datubāzēm.

Pārbaudīt, vai tīmekļa adrese nav iekļauta reklāmprogrammatūru saturošu tīmekļa adrešu datubāzē

Piemērs varētu būt programmatūra, kas novirza jūsu meklēšanas vaicājumu internetā uz reklāmas tīmekļa vietni. Tādējādi jūs nokļūstat reklāmas tīmekļa vietnē, nevis tīmekļa resursā, kas ir visatbilstošākais jūsu meklēšanas vaicājumam.

Pārbaudīt, vai tīmekļa adrese nav iekļauta legālu programmu saturošu tīmekļa adrešu datubāzē, ko iebrucēji var izmantot, lai kaitētu jūsu datoram vai personas datiem

Šīs kategorijas piemērs varētu būt attālās administrēšanas rīks, kuru likumīgi izmanto sistēmas administratori problēmu novēršanā. Noziedznieks var instalēt šādu rīku jūsu datorā bez jūsu ziņas, lai piekļūtu jūsu datoram un izmantotu to noziedzīgiem nolūkiem.

Kaspersky Small Office Security ļauj lejupielādēt šādas programmas, noklikšķinot uz saitēm tīmekļa lapās. Izņēmums ir vienreizējās lietošanas saites. Tās nedrīkst izmantot, lai lejupielādētu likumīgas programmas, kuras var izmantot urķi, lai kaitētu jūsu datoram vai jūsu datiem.

Izmantot heiristisko analīzi

Tehnika tādu apdraudējumu konstatēšanai, kurus nevar identificēt, izmantojot pašreizējo Kaspersky programmu versiju datubāzes. Tā ļauj jums atrast failus, kuros var būt nezināma ļaunprogrammatūra vai jauna zināmas ļaunprogrammatūras modifikācija.

Pārmeklējot tīmekļa datplūsmu, lai meklētu vīrusus un citas programmas, kas rada apdraudējumu, heiristiskais analizators izpilda instrukcijas izpildāmos failos. Heiristiskā analizatora izpildīto instrukciju skaits ir atkarīgs no līmeņa, kas ir norādīts heiristiskajam analizatoram. Heiristiskās analīzes līmenis iestata līdzsvaru starp jaunu apdraudējumu meklēšanas pamatīgumu, slodzi operētājsistēmas resursiem un heiristiskās analīzes veikšanai nepieciešamo laiku.

Pretpikšķerēšana

Pārbaudīt, vai tīmekļa adrese nav iekļauta pikšķerēšanas un viltotas kriptovalūtas tīmekļa adrešu datubāzē (vai Pārbaudīt, vai tīmekļa adrese nav iekļauta pikšķerēšanas tīmekļa adrešu datubāzē)

Pikšķerēšanas saišu un viltotu kriptovalūtu biržu datubāzes saturā ietilpst šobrīd zināmo vietņu tīmekļa adreses, kuras tiek izmantotas pikšķerēšanas uzbrukumiem. Kaspersky papildina šo datubāzi ar adresēm, kas iegūtas no starptautiskās organizācijas Pretpikšķerēšanas darba grupa (Anti-Phishing Working Group). Pikšķerēšanas saišu un viltotu kriptovalūtu biržu datubāze ietilpst programmatūras izplatīšanas komplektā un tiek atjaunināta kopā ar Kaspersky Small Office Security datubāzēm.

Izmantot heiristisko analīzi

Tehnika tādu apdraudējumu konstatēšanai, kurus nevar identificēt, izmantojot pašreizējo Kaspersky programmu versiju datubāzes. Tā nodrošina iespēju konstatēt pikšķerēšanu pat tad, ja URL nav pikšķerēšanas tīmekļa adrešu datubāzē.

Pārbaudīt URL

Komponents URL padomdevējs pārbauda saites tīmekļa lapā, kas atvērta pārlūkā Microsoft Edge Chromium, Google Chrome vai Mozilla Firefox. Kaspersky Small Office Security blakus pārbaudītajai saitei parāda vienu no šīm ikonām:

Droša tīmekļa lapa – ja saskaņā ar Kaspersky saistītā tīmekļa lapa ir droša;

Nezināma tīmekļa lapa – ja nav informācijas par saistītās tīmekļa lapas drošības statusu;

Tīmekļa lapa, ko var izmantot iebrucēji – ja saskaņā ar Kaspersky urķi var kaitēt jūsu datoram vai jūsu datiem, izmantojot tīmekļa lapu, uz kuru novirza saite;

Apdraudēta tīmekļa lapa – ja saskaņā ar Kaspersky tīmekļa lapa, uz kuru novirza saite, var būt inficēta vai uzlauzta

Bīstama tīmekļa lapa – ja saskaņā ar Kaspersky saistītā tīmekļa lapa ir bīstama.

Lai skatītu uznirstošo logu ar plašāku informāciju par saiti, pārvietojiet peles rādītāju uz atbilstošo ikonu.

Visās tīmekļa vietnēs, izņemot norādītās

Pārvaldīt izņēmumus

Ja ir atlasīta šī opcija, programma skenē saites visās tīmekļa vietnēs, izņemot logā Izņēmumi norādītajās.

Logu Izņēmumi var atvērt, noklikšķinot uz saites Pārvaldīt izņēmumus.

Tikai norādītajās tīmekļa vietnēs

Konfigurēt atzīmētās tīmekļa vietnes

Ja ir atlasīta šī opcija, Kaspersky Small Office Security skenē saites tikai tīmekļa vietnēs, kas ir norādītas logā Atzīmētās tīmekļa vietnes.

Logu Atzīmētās tīmekļa vietnes var atvērt, noklikšķinot uz saites Konfigurēt atzīmētās tīmekļa vietnes.

Konfigurēt URL padomdevēju

  • Visi URL. Programma skenē saites visu veidu tīmekļa lapās.
  • Tikai URL meklēšanas rezultātos. Programma skenē saites tīmekļa lapās, kas satur no meklētājprogrammām saņemtos meklēšanas rezultātus.

Tīmekļa vietņu kategorijas

Ja ir atzīmēta izvēles rūtiņa Rādīt informāciju par tīmekļa vietņu satura kategorijām, programma pievieno saitei komentārus, lai norādītu, vai tīmekļa vietne pieder kādai no norādītajām kategorijām (piemēram, Vardarbība, neiecietība vai Pieaugušajiem paredzēts saturs).

Jūs varat noņemt atzīmi izvēles rūtiņām blakus kategorijām, par kurām nav nepieciešami brīdinājumi.

Neskenēt tīmekļa datplūsmu no uzticamie URL

Ja šī izvēles rūtiņa ir atzīmēta, droša pārlūkošana neskenē to tīmekļa lapu/tīmekļa vietņu saturu, kuru adreses ir iekļautas uzticamo tīmekļa adrešu sarakstā. Jūs varat pievienot uzticamo tīmekļa adrešu sarakstam gan konkrētas tīmekļa lapu/tīmekļa vietņu adreses, gan tīmekļa lapu/tīmekļa vietņu adrešu maskas. Uzticamo tīmekļa adrešu saraksts ir pieejams logā Uzticamie URL, kuru var atvērt, noklikšķinot uz saites sadaļā uzticamie URL.

Lietojiet šos iestatījumus tālāk norādītajiem uzdevumiem

Tīmekļa vietnes drošības pārbaudīšana

Lapas sākums