Komponent Ochrona przed włamaniami uniemożliwia aplikacjom wykonywanie działań niebezpiecznych dla systemu operacyjnego i zapewnia kontrolę dostępu do zasobów systemu operacyjnego (w tym zasobów plikowych znajdujących się na zdalnych komputerach) i Twoich danych osobistych.
Ochrona przed włamaniami śledzi akcje wykonywane w systemie operacyjnym przez zainstalowane aplikacje i kontroluje je w oparciu o reguły. Reguły te kontrolują podejrzaną aktywność aplikacji, łącznie z dostępem aplikacji do chronionych zasobów, takich jak pliki i foldery, klucze rejestru i adresy sieciowe.
W 64-bitowych systemach operacyjnych nie można konfigurować uprawnień aplikacji dla następujących działań:
W 64-bitowej edycji systemu Microsoft Windows 8 i Microsoft Windows 10 nie można konfigurować uprawnień aplikacji dla następujących działań:
Aktywność sieciowa aplikacji jest kontrolowana przez moduł Zapora sieciowa.
Jeżeli aplikacja jest uruchamiana po raz pierwszy, Ochrona przed włamaniami sprawdza, czy jest bezpieczna i przydziela ją do jednej z grup (Zaufane, Niezaufane, Wysokie ograniczenia lub Niskie ograniczenia). Grupa określa reguły, które Kaspersky Small Office Security będzie stosować podczas kontrolowania aktywności aplikacji.
Kaspersky Small Office Security przydziela aplikacje do grup zaufania (Zaufane, Niezaufane, Wysokie ograniczenia lub Niskie ograniczenia) tylko wtedy, gdy włączony jest moduł Ochrona przed włamaniami lub Zapora sieciowa, a także wtedy, gdy oba te moduły są włączone. Jeśli oba moduły są wyłączone, funkcja przydzielania aplikacji do grup zaufania nie działa.
Możesz ręcznie zmodyfikować reguły kontroli aplikacji.
Reguły, które tworzysz dla aplikacji, są dziedziczone przez aplikacje potomne. Na przykład, jeśli zablokujesz całą aktywność sieciową dla cmd.exe, ta aktywność zostanie także zablokowana dla notepad.exe, gdy zostanie uruchomiony przy użyciu cmd.exe. Jeśli aplikacja nie jest potomna dla aplikacji, z której jest uruchomiona, reguły nie są dziedziczone.
Przejdź do góry