Когато използвате интернет, компютърът Ви е изложен на риск от заразяване с вируси и други заплахи за компютърната сигурност. Заплахите за компютърната сигурност могат да проникнат в компютъра Ви, когато изтегляте безплатни програми или посещавате уеб сайтове, които са били атакувани от хакери. Освен това мрежовите червеи могат да атакуват компютъра Ви веднага щом компютърът Ви установи връзка с интернет, дори преди да отворите уеб адрес или да изтеглите файл.
Приложението на Kaspersky защитава информацията, която Вашият компютър изпраща и получава чрез HTTP и HTTPS протоколите в Safari, Chrome или Firefox.
Забележка: Приложението на Kaspersky следи уеб трафика на портовете, които най-често се използват за изпращане и получаване на данни чрез HTTP и HTTPS. Приложението сканира криптирани връзки (HTTPS) само ако е маркирано полето на „Проверка на защитените връзки (HTTPS) за <име на компонент>“ в частта „Общи“ в раздел „Защита“.
Активиране/дезактивиране на Безопасно сърфиране
Важно: Ако дезактивирате Безопасно сърфиране, то няма автоматично да се активира наново, когато приложението стартира отново или при рестартиране на операционната система. Трябва да активирате отново Безопасно сърфиране ръчно.
Безопасното сърфиране сканира уеб трафика въз основа на настройките, препоръчани от Kaspersky. Злонамерените обекти се разпознават с помощта на анализ на подписите, евристичен анализ и данни от Kaspersky Security Network.
Проверката на връзки в уеб сайтове за фишинг заплахи и злонамерени уеб адреси позволява да се избегнат фишинг атаки. Фишинг атаките обикновено са под формата на писма по имейл от престъпници, които се представят за финансови институции (като банки) и изпращат връзки към измамни уеб сайтове. В тези имейли престъпниците се опитват да подмамят потребителя да посети фишинг уеб сайт и да въведе поверителни данни (като номера на банковата Ви карта или името и паролата за Вашата онлайн банкова сметка). Фишинг атаката може да бъде прикрита – например като съобщение от Вашата банка с връзка към нейния официален уеб сайт, но в действителност връзката Ви отвежда до точно копие на официалния уеб сайт на банката, създадено от измамници.
„Безопасно сърфиране“ следи вашия уеб трафик за опити за посещение на фишинг уеб сайтове (включително уеб сайтове с крипто измами); блокира достъпа до такива уеб сайтове. За да провери връзките на уеб сайтове за фишинг заплахи и злонамерени уеб адреси, приложението на Kaspersky използва базите данни на приложенията, евристичния анализ и данните от Kaspersky Security Network.
Алгоритъм за сканиране на уеб трафика
Всеки уеб сайт или файл, до който Вие или дадено приложение осъществявате достъп чрез протоколите HTTP и HTTPS, се прихваща и сканира за злонамерен код от Безопасно сърфиране:
Информацията относно работата на Безопасно сърфиране и всички открити опасни обекти от уеб трафика се записва в доклад.
Забележка: Ако Безопасно сърфиране спре да работи с грешка, можете да прегледате доклада за Безопасно сърфиране и да опитате да рестартирате компонента. Ако проблемът не бъде решен, можете да се свържете с отдела за обслужване на клиенти на Kaspersky.
Вижте отчета за безопасно сърфиране
Най-горна част на страница