Když používáte internet, váš počítač je ohrožen infekcí viry a dalšími hrozbami zabezpečení počítače. Hrozby zabezpečení počítače mohou proniknout do vašeho počítače, když si stahujete bezplatné programy nebo navštěvujete weby, na něž zaútočili hackeři. Kromě toho mohou na váš počítač zaútočit síťoví červi, jakmile se počítač připojí k internetu, ještě před otevřením webové adresy nebo stažením souboru.
Aplikace Kaspersky chrání informace, které váš počítač odesílá a přijímá prostřednictvím protokolů HTTP a HTTPS v prohlížečích Safari, Chrome nebo Firefox.
Poznámka: Aplikace Kaspersky sleduje webový provoz na portech nejčastěji používaných k odesílání a přijímání dat prostřednictvím protokolů HTTP a HTTPS. Aplikace kontroluje šifrovaná připojení (HTTPS), pouze pokud je v části Obecné na kartě Ochrana zaškrtnuté políčko Kontrolovat zabezpečená připojení (HTTPS) pomocí součástí <názvy součástí>.
Povolení nebo zakázání součásti Bezpečné procházení
Důležité: Pokud zakážete součást Bezpečné procházení, nebude znovu automaticky obnovena s dalším spuštěním aplikace Kaspersky ani při restartu operačního systému. Musíte ji opětovně obnovit ručně.
Součást Bezpečné procházení kontroluje webový provoz na základě nastavení doporučeného společností Kaspersky. Škodlivé objekty rozpoznává pomocí analýzy podpisů, heuristické analýzy a údajů ze služby Kaspersky Security Network.
Díky kontrole toho, zda odkazy na webech neobsahují phishingové hrozby a nevedou na škodlivé webové adresy, je možné bránit phishingovým útokům. Phishingové útoky mají obvykle podobu e-mailových zpráv od zločinců, kteří předstírají, že jsou finanční institucí (například banka), a posílají odkazy na podvodné weby. V těchto e-mailech se zločinci pokouší uživatele nalákat, aby navštívil phishingový web a zadal tam důvěrné údaje (např. číslo bankovní karty nebo jméno a heslo pro online bankovní účet). Phishingový útok se může tvářit například jako zpráva od vaší banky s odkazem na její oficiální web, ale ve skutečnosti vás odkaz dovede na přesnou kopii oficiálního web banky vytvořenou podvodníky.
Bezpečné procházení monitoruje váš webový provoz a vyhledává pokusy o návštěvu phishingovch webů (včetně webů s podvody s kryptoměnami). Přístup k takovýmto webům blokuje. Ke kontrole toho, zda odkazy na webech neobsahují phishingové hrozby a škodlivé webové adresy, aplikace Kaspersky využívá databáze aplikace, heuristickou analýzu a data ze služby Kaspersky Security Network.
Algoritmus kontroly webového provozu
Součást Bezpečné procházení zachytí každý web nebo soubor, ke kterému vy nebo aplikace přistupujete pomocí protokolů HTTP nebo HTTPS, a kontroluje u něj přítomnost škodlivého kódu:
Informace o provozu součásti Bezpečné procházení a všech zjištěných nebezpečných objektech webového provozu se zaznamenávají do zprávy.
Poznámka: Jestliže součást Bezpečné procházení přestane fungovat kvůli chybě, můžete si zobrazit její zprávu a pokusit se tuto součást restartovat. Pokud tím problém nevyřešíte, můžete kontaktovat zákaznický servis společnosti Kaspersky.
Zobrazení zprávy součásti Bezpečné procházení
Horní okraj stránky