Nastavení součásti Bezpečné procházení

Nastavení

Popis

Úroveň zabezpečení

 

Aplikace používá ke spuštění funkce Bezpečné procházení různé skupiny nastavení. Sady nastavení, které jsou uloženy v aplikaci, se nazývají úrovně zabezpečení:

  • Extrémní. Úroveň zabezpečení webového provozu, kterou součást Bezpečné procházení používá k důkladné kontrole webového provozu, který počítač přijímá prostřednictvím protokolů HTTP a FTP. Bezpečné procházení provádí podrobnou kontrolu všech objektů webového provozu pomocí celého souboru databází aplikace a také provádí nejhlubší heuristickou analýzu.
  • Optimální. Úroveň zabezpečení webového provozu, která zajišťuje optimální rovnováhu mezi výkonem aplikace Kaspersky a zabezpečením webového provozu. Bezpečné procházení provádí heuristickou analýzu na střední úrovni. Tuto úroveň zabezpečení webového provozu doporučují specialisté společnosti Kaspersky.
  • Nízká. Úroveň zabezpečení webového provozu, jejíž nastavení zajišťuje maximální rychlost kontroly webového provozu. Bezpečné procházení provádí základní heuristickou analýzu.

Akce při zjištění hrozby

  • Informovat. Součást Bezpečné procházení vás informuje o detekci infikovaného nebo pravděpodobně infikovaného objektu a vyzve vás k dalším krokům u tohoto objektu.

    Tato možnost je k dispozici, pokud není zaškrtnuto políčko Provést doporučené akce automaticky v části NastaveníNastavení zabezpečeníVýjimky a akce při detekci objektů.

  • Provádět akci automaticky. Bezpečné procházení vybere akci automaticky na základě aktuálního nastavení. Pokud je webový prostředek uveden jako výjimka nebo neobsahuje žádné infikované nebo pravděpodobně infikované objekty, součást Bezpečné procházení k němu povolí přístup. Pokud kontrola prováděná součástí Bezpečné procházení detekuje infikovaný nebo pravděpodobně infikovaný objekt ve webovém prostředku, přístup k webovému prostředku je blokován.

    Tato možnost je k dispozici, pokud je zaškrtnuto políčko Provést doporučené akce automaticky v části NastaveníNastavení zabezpečeníVýjimky a akce při detekci objektů.

  • Blokovat. Pokud vyberete tuto možnost a ve webovém provozu je objeven infikovaný objekt, součást Bezpečné procházení zablokuje přístup k tomuto objektu a v prohlížeči zobrazí zprávu.

Metody kontroly

Porovnat webovou adresu s databází škodlivých webových adres

 

Kontrola odkazů za účelem zjištění, zda jsou zahrnuty do databáze škodlivých odkazů, umožňuje sledovat weby, které byly na seznamu zakázaných webů. Databázi škodlivých odkazů vytvářejí specialisté společnosti Kaspersky. Je součástí sady pro distribuci softwaru a je aktualizována společně s databází aplikace Kaspersky.

Porovnat webovou adresu s databází webových adres obsahujících adware

Příkladem může být software, který přesměruje váš vyhledávací dotaz na internetu na reklamní stránky. Tímto způsobem se namísto webového prostředku, který odpovídá vašemu vyhledávacímu dotazu, dostanete na reklamní web.

Porovnat webovou adresu s databází webových adres obsahujících legitimní aplikace, které mohou použít útočníci k poškození vašeho počítače nebo osobních dat

Příkladem této kategorie mohou být nástroje pro vzdálenou správu, které legálně používají správci systému k řešení potíží. Pachatel může takový nástroj nainstalovat do vašeho počítače bez vašeho vědomí, aby tak získat přístup k vašemu počítači a použil jej k nekalým účelům.

Aplikace Kaspersky umožňuje stahování takových aplikací kliknutím na odkazy na webových stránkách. Výjimkou jsou odkazy na jedno použití. Nemůžete je použít ke stažení legitimních aplikací, které mohou hackeři použít k poškození vašeho počítače nebo vašich dat.

Použít heuristickou analýzu

Technika pro detekci hrozeb, které nelze identifikovat pomocí aktuální verze databází aplikací Kaspersky. Umožňuje vyhledat soubory, které mohou obsahovat neznámý malware nebo novou úpravu známého škodlivého programu.

Když se u webového provozu kontroluje přítomnost virů a dalších aplikací, které představují hrozbu, provede heuristický analyzátor pokyny ve spustitelných souborech. Počet instrukcí, které jsou prováděny heuristickým analyzátorem, závisí na úrovni pro něj určené. Úroveň heuristické analýzy nastaví rovnováhu mezi důkladností hledání nových hrozeb, zátěží na prostředky operačního systému a časem potřebným pro heuristickou analýzu.

Anti-Phishing

Porovnat webovou adresu s databází phishingových a falešných webových adres kryptoměnových platforem (v některých plánech předplatného Porovnat webovou adresu s databází phishingových webových adres)

Obsah databáze phishingových odkazů a falešných kryptoměnových burz zahrnuje webové adresy aktuálně známých webů, které se používají k phishingovým útokům. Společnost Kaspersky doplňuje tuto databázi o adresy získané od mezinárodní organizace Anti-Phishing Working Group. Databáze phishingových odkazů a falešných kryptoměnových burz je součástí sady pro distribuci softwaru a je aktualizována společně s databází aplikace Kaspersky.

Použít heuristickou analýzu

Technika pro detekci hrozeb, které nelze identifikovat pomocí aktuální verze databází aplikací Kaspersky. To umožňuje detekci phishingu, i když adresa URL není v databázi phishingových webových adres.

Zkontrolovat URL adresy

Součást URL poradce kontroluje odkazy na webových stránkách otevřených v prohlížeči Microsoft Edge založeném na projektu Chromium, Google Chrome nebo Mozilla Firefox. Aplikace Kaspersky zobrazí vedle kontrolovaného odkazu některou z těchto ikon:

Bezpečná webová stránka – pokud je podle názoru společnosti Kaspersky odkazovaná webová stránka bezpečná

Neznámá webová stránka – pokud o stavu bezpečnosti odkazované webové stránky neexistují žádné informace

Webová stránka, kterou mohou použít útočníci – pokud podle společnosti Kaspersky mohou hackeři poškodit váš počítač nebo vaše data použitím webové stránky, na kterou odkaz vede;

Webová stránka ohroženým zabezpečením – pokud podle společnosti Kaspersky může být webová stránka, na kterou odkaz vede, infikována nebo hacknuta;

Nebezpečná webová stránka – pokud je podle názoru společnosti Kaspersky odkazovaná webová stránka nebezpečná

Přesunutím ukazatele myši na příslušnou ikonu zobrazíte automaticky otevírané okno s dalšími podrobnostmi o odkazu.

Na všech webech kromě zadaných

Spravovat výjimky

Je-li vybrána tato možnost, aplikace kontroluje odkazy na všech webech s výjimkou těch, které jsou uvedeny v okně Výjimky.

Okno Výjimky se otevře kliknutím na odkaz Spravovat výjimky.

Pouze na zadaných webech

Konfigurovat kontrolované weby

Je-li vybrána tato možnost, aplikace Kaspersky kontroluje odkazy pouze na těch webech, které jsou uvedeny v okně Kontrolované weby.

Okno Kontrolované weby se otevře kliknutím na odkaz Konfigurovat kontrolované weby.

Konfigurovat URL poradce

  • Všechny adresy URL. Aplikace kontroluje odkazy na všech typech webových stránek.
  • Pouze adresy URL ve výsledcích vyhledávání. Aplikace kontroluje odkazy na webových stránkách obsahující výsledky vyhledávání obdržené z vyhledávačů.

Kategorie webů

Je-li zaškrtnuto políčko Zobrazit informace o kategoriích obsahu webů, aplikace přidá k odkazu komentář, aby označila, zda web patří do některé z uvedených kategorií (například Násilí, nesnášenlivost nebo Obsah nevhodný pro děti).

Zaškrtnutí políčka můžete odstranit u kategorií, které nevyžadují upozornění.

Nekontrolovat webový provoz z důvěryhodných adres URL

Pokud je toto políčko zaškrtnuté, Bezpečné procházení nekontroluje obsah webových stránek / webů, jejichž adresy jsou uvedeny v seznamu důvěryhodných webových adres. Do seznamu důvěryhodných webových adres můžete přidat jak konkrétní webové stránky / adresy webů, tak i masky adres webových stránek / webů. Seznam důvěryhodných webových adres je k dispozici v okně Důvěryhodné adresy URL, které lze otevřít kliknutím na odkaz z důvěryhodných adres URL.

Toto nastavení použijte pro následující úlohy:

Kontrola bezpečnosti webu

Horní okraj stránky