Rekomenduojame naudoti stiprius slaptažodžius, kad apsaugotumėte asmeninius duomenis ir konfidencialią informaciją. Nekurkite paskyrų be slaptažodžių.
Reikalavimai stipriam slaptažodžiui
Slaptažodį turi sudaryti ne mažiau kaip 8 simboliai. Jei naudojate „Windows“, įsitikinkite, kad minimalus slaptažodžio ilgis, sukonfigūruotas operacinės sistemos parametruose, yra bent 8 simboliai.
Slaptažodyje turi būti didžiosios, mažosios raidės, skaitmenys, tarpai ir specialieji simboliai. Pavyzdžiui: oNQZnz$Hx2.
Slaptažodyje neturi būti
Asmeninė informacija, kurią gali lengvai gauti kiti. Pavyzdžiui, vardas arba pavardė, gimimo data.
Akivaizdūs ir paprasti žodžiai, frazės, idiomos ir simbolių sekos, kurias lengva atspėti. Pavyzdžiui: „slaptažodis“, „parol“, „abcd“, „qwerty“ arba „asdfg“, „1234567“.
Slaptažodžių generavimo būdai
Išraskite slaptažodžių sudarymo algoritmą. Pavyzdžiui, paimkite savo mėgstamą eilėraštį ar žinomą citatą. Užrašykite mažosiomis ir didžiosiomis lotyniškos abėcėlės raidėmis, o kai kurias iš jų pakeiskite panašiai atrodančiais skaitmenimis ir specialiaisiais simboliais: @_R0s3 bY_a#y Ot#er n@mE w0u1c|_$me11 as_sVV3Et.
Naudokite slaptažodžių generatorių. Naudodami „Kaspersky Password Manager“ galite generuoti sudėtingus slaptažodžius, patikrinti jų stiprumą ir saugiai juos laikyti. Taip pat galite įdiegti „Kaspersky Password Manager“ naršyklės plėtinį, skirtą automatiškai užpildyti įvesties laukus svetainėse.
Kaip dažnai turėčiau keisti slaptažodį?
Rekomenduojame keisti slaptažodį kas 3 mėnesius.
Slaptažodžio apsauga
Niekam neatskleiskite ir nesiųskite savo slaptažodžio.
Nepalikite slaptažodžių užrašytų ant popieriaus lapo vietose, kur gali būti kitų žmonių.
Naudokite slaptažodžių tvarkyklę arba slaptažodžių saugyklą, integruotą naršyklėje.
Kiekvienai paskyrai naudokite unikalų slaptažodį. Pakartotinis slaptažodžių naudojimas leidžia įsibrovėliui, kuris sužino vienos iš jūsų paskyrų slaptažodį, gauti prieigą prie visų kitų paskyrų.