Mēs iesakām izmantot stipras paroles, lai aizsargātu personas datus un konfidenciālu informāciju. Neveidojiet kontus bez parolēm.
Stipras paroles prasības
Parolei jābūt vismaz 8 rakstzīmes garai. Ja izmantojat sistēmu Windows, pārliecinieties, vai operētājsistēmas iestatījumos konfigurētais minimālais paroles garums ir vismaz 8 rakstzīmes.
Personiska informācija, ko var viegli iegūt citi. Piemēram, vārds vai uzvārds, dzimšanas datums.
Pašsaprotami un vienkārši vārdi, frāzes, idiomas un rakstzīmju secības, kuras ir viegli uzminēt. Piemērs: password, parol, abcd, qwerty vai asdfg, 1234567.
Paroles ģenerēšanas metodes
Izgudrojiet algoritmu paroļu izveidošanai. Piemēram, paņemiet savu iecienītāko dzejoli vai slavenu citātu. Pierakstiet to ar latīņu alfabēta mazajiem un lielajiem burtiem un dažus no tiem aizstājiet ar līdzīga izskata cipariem un speciālajām rakstzīmēm: @_R0s3 bY_a#y Ot#er n@mE w0u1c|_$me11 as_sVV3Et.
Izmantojiet paroļu ģeneratoru. Varat izmantot Kaspersky Password Manager, lai ģenerētu sarežģītas paroles, pārbaudītu to stiprumu un glabātu tās droši. Varat arī instalēt Kaspersky Password Manager pārlūkprogrammas paplašinājumu, lai vietnēs automātiski aizpildītu ievades laukus.
Cik bieži man jāmaina parole?
Mēs iesakām mainīt paroli ik pēc 3 mēnešiem.
Paroles aizsargāšana
Nevienam neatklājiet un nenosūtiet savu paroli.
Neatstājiet savas paroles pierakstītas uz papīra vietās, kur var atrasties citi.
Izmantojiet pārlūkprogrammā iebūvēto paroļu pārvaldnieku vai paroļu krātuvi.
Katram kontam izmantojiet unikālu paroli. Paroļu atkārtota izmantošana ļauj iebrucējam, kuram izdodas uzzināt viena jūsu konta paroli, piekļūt visiem pārējiem jūsu kontiem.