Nastavení součásti Mail Anti-Virus

Nastavení

Popis

Úroveň zabezpečení

Aplikace Kaspersky používá ke spouštění součásti Mail Anti-Virus různé skupiny nastavení. Sady nastavení, které jsou uloženy v aplikaci, se nazývají úrovně zabezpečení:

  • Extrémní. V případě výběru této úrovně zabezpečení pošty kontroluje součást Mail Anti-Virus všechny zprávy tím nejpečlivějším způsobem. Mail Anti-Virus kontroluje příchozí a odchozí poštovní zprávy a provádí také hloubkovou heuristickou analýzu. Vysoká úroveň zabezpečení pošty se používá při práci v nebezpečném počítačovém prostředí. Příkladem takového prostředí je připojení k bezplatné e-mailové službě z domácí sítě, která není hlídaná centralizovanou e-mailovou ochranou.
  • Optimální. Úroveň zabezpečení pošty, která zajišťuje optimální rovnováhu mezi výkonem aplikace Kaspersky a zabezpečením pošty. Mail Anti-Virus kontroluje příchozí a odchozí poštovní zprávy a provádí také heuristickou analýzu střední úrovně. Tuto úroveň zabezpečení pošty doporučují specialisté společnosti Kaspersky.
  • Nízká. Úroveň zabezpečení pošty, kterou Mail Anti-Virus používá pouze ke kontrole příchozích e-mailových zpráv a k provádění povrchové heuristické analýzy. Aplikace tuto úroveň nepoužívá ke kontrole archivů připojených ke zprávám. Pokud je vybrána tato úroveň zabezpečení pošty, Mail Anti-Virus kontroluje e-mailové zprávy co nejrychleji a spotřebovává nejmenší množství prostředků operačního systému. Nízká úroveň zabezpečení pošty je doporučena pro práci ve spolehlivě chráněném prostředí. Příkladem takovéhoto prostředí může být místní síť s centralizovaným e-mailovým zabezpečením.

Akce při zjištění hrozby

  • Dotázat se uživatele. Součást Mail Anti-Virus vás informuje o detekci infikovaného nebo pravděpodobně infikovaného objektu a vyzve vás k dalším krokům u tohoto objektu.

    Tato možnost je k dispozici, pokud není zaškrtnuto políčko Provést doporučené akce automaticky v části NastaveníNastavení zabezpečeníVýjimky a akce při detekci objektů.

  • Vybrat akci automaticky. Když jsou detekovány infikované nebo pravděpodobně infikované objekty, součást Mail Anti-Virus automaticky provede akci doporučenou odborníky společnosti Kaspersky. U infikovaných objektů je touto akcí dezinfekce. Tato hodnota je vybrána jako výchozí.

    Před pokusem o dezinfekci nebo odstranění infikovaného objektu vytvoří aplikace Mail Anti-Virus záložní kopii pro případ, že by bylo nutné později objekt obnovit nebo dezinfikovat.

    Tato možnost je k dispozici, pokud je zaškrtnuto políčko Provést doporučené akce automaticky v části NastaveníNastavení zabezpečeníVýjimky a akce při detekci objektů.

  • Dezinfikovat; a pokud se dezinfekce nezdaří, tak odstranit. Pokud je v příchozí nebo odchozí zprávě zjištěn infikovaný objekt, pokusí se Kaspersky objevený objekt dezinfikovat. Uživatel bude mít k dispozici zprávu se zabezpečenou přílohou. Pokud Kaspersky nemůže objekt dezinfikovat, odstraní jej. Aplikace Kaspersky přidává informace o provedené akci do předmětu zprávy: [Zpráva byla zpracována] <předmět zprávy>.
  • Dezinfikovat; a pokud se dezinfekce nezdaří, tak zablokovat. Pokud je v příchozí zprávě zjištěn infikovaný objekt, pokusí se aplikace Kaspersky objevený objekt dezinfikovat. Uživatel bude mít k dispozici zprávu se zabezpečenou přílohou. Pokud nelze objekt dezinfikovat, přidá aplikace Kaspersky k předmětu zprávy varování. Uživatel bude mít k dispozici zprávu se původní přílohou. Pokud je zjištěn infikovaný objekt v odchozí zprávě, pokusí se aplikace Kaspersky objevený objekt dezinfikovat. Pokud aplikace Kaspersky není schopna objekt dezinfikovat, zablokuje odeslání zprávy a poštovní klient zobrazí chybovou zprávu.
  • Blokovat. Pokud je v příchozí zprávě zjištěn infikovaný objekt, přidá aplikace Kaspersky k předmětu zprávy varování. Uživatel bude mít k dispozici zprávu se původní přílohou. Pokud je zjištěn infikovaný objekt v odchozí zprávě, aplikace Kaspersky zablokuje odesílání zprávy a poštovní klient zobrazí chybu.

Rozsah ochrany

Rozsah ochrany zahrnuje objekty, které součást při spuštění kontroluje: příchozí a odchozí zprávy, nebo pouze příchozí zprávy.

Chcete-li chránit své počítače, musíte kontrolovat pouze příchozí zprávy. Abyste zabránili odesílání infikovaných souborů v archivech, můžete zapnout kontrolu odchozích zpráv. Kontrolu odchozích zpráv můžete také zapnout, pokud chcete zabránit odesílání souborů v určitých formátech, například zvukových a obrazových souborů.

Kontrolovat přenosy POP3/SMTP/NNTP/IMAP

Tímto políčkem povolíte nebo zakážete, aby součásti Mail Anti-Virus kontrolovala přenosy pošty odesílané prostřednictvím protokolů POP3, SMTP, NNTP a IMAP.

Připojovat rozšíření pro Microsoft Outlook

 

Pokud je toto políčko zaškrtnuto, budou e-mailové zprávy odesílané prostřednictvím protokolů POP3, SMTP, NNTP a IMAP kontrolovány pomocí rozšíření integrovaného do aplikace Microsoft Outlook.

Pokud je e-mail kontrolován pomocí rozšíření pro aplikaci Microsoft Outlook, doporučujeme použít režim serveru Exchange s mezipamětí. Další informace o režimu Cached Exchange a doporučení, jak jej používat, naleznete ve znalostní bázi společnosti Microsoft.

Heuristická analýza

Technika pro detekci hrozeb, které nelze identifikovat pomocí aktuální verze databází aplikací Kaspersky. Umožňuje vyhledat soubory, které mohou obsahovat neznámý malware nebo novou úpravu známého škodlivého programu.

Při kontrole souborů na výskyt škodlivého kódu provede heuristický analyzátor pokyny ve spustitelných souborech. Počet instrukcí, které jsou prováděny heuristickým analyzátorem, závisí na úrovni pro něj určené. Úroveň heuristické analýzy nastaví rovnováhu mezi důkladností hledání nových hrozeb, zátěží na prostředky operačního systému a časem potřebným pro heuristickou analýzu.

Kontrolovat přiložené soubory ve formátu aplikací Microsoft Office

Aplikace bude kontrolovat soubory aplikace Microsoft Office (DOC, DOCX, XLS, PPT a další přípony společnosti Microsoft). Soubory Office zahrnují rovněž objekty OLE. Aplikace Kaspersky kontroluje velké soubory Office menší než 1 MB bez ohledu na to, zda je toto políčko zaškrtnuté nebo ne.

Kontrolovat připojené archivy

Můžete kontrolovat soubory ZIP, GZIP, BZIP, RAR, TAR, ARJ, CAB, LHA, JAR, ICE a další archivy. Aplikace kontroluje archivy nejen podle jejich přípony, ale také podle jejich formátu. Při kontrole archivů provádí aplikace rekurzivní rozbalování. To umožňuje odhalit hrozby uvnitř víceúrovňových archivů (archiv v archivu).

Nekontrolovat archivy větší než

Pokud je toto políčko zaškrtnuté, součást Mail Anti-Virus vyloučí z kontroly archivy připojené k poštovním zprávám, které překračují vámi zadanou hodnotu. Pokud políčko zaškrtnuté není, součást Mail Anti-Virus kontroluje archivy jakékoli velikosti připojené k e-mailovým zprávám.

Omezit dobu na kontrolu archivů na

Pokud je toto políčko zaškrtnuté, bude doba potřebná ke kontrole archivů připojených k e-mailovým zprávám omezena na zadanou dobu.

Filtr příloh

Filtr příloh nefunguje pro odchozí poštovní zprávy.

Zakázat filtrování. Pokud vyberete tuto možnost, Mail Anti-Virus nebude filtrovat soubory, které jsou připojeny k e-mailovým zprávám.

Přejmenovat přílohy vybraného typu. Pokud vyberete tuto možnost, Mail Anti-Virus nahradí poslední znak přípony nalezený v připojených souborech zadaných typů znakem podtržítka (například příloha.doc_). Uživatel tedy musí soubor přejmenovat, aby jej mohl otevřít.

Odstranit přílohy vybraného typu. Pokud vyberete tuto možnost, Mail Anti-Virus odstraní soubory zadaných typů, které jsou připojeny k e-mailovým zprávám.

V seznamu masek souborů můžete určit typy připojených souborů, které musíte přejmenovat nebo odstranit z e-mailových zpráv.

Toto nastavení použijte pro následující úlohy:

Konfigurace součásti Mail Anti-Virus

Horní okraj stránky