Interneti kasutamise ajal peate sageli sisestama oma isiklikud andmed või kasutajanime ja parooli. Seda juhtub näiteks veebisaitidel, veebipoodides ja internetipangas konto registreerimise käigus.
On oht, et isiklikud andmed võib kinni püüda riistvaraklaviatuuri andmepüüdur ehk klaviatuurinuhk, mis on klahvivajutusi salvestav programm. Ekraaniklaviatuuri tööriist takistab klaviatuuri abil sisestatud andmete kinnipüüdmist.
Paljud nuhkvaraks liigitatud programmid saavad jäädvustada ekraanipilte, mis edastatakse seejärel automaatselt sissetungijale edasiseks analüüsiks, et varastada kasutaja isiklikke andmeid. Ekraaniklaviatuur kaitseb sisestatud isiklikke andmeid ekraanipiltide kaudu kinnipüüdmise eest.
Ekraaniklaviatuuril on järgmised funktsioonid.
Saate klõpsata ekraaniklaviatuuri nuppe hiirega.
Erinevalt riistvaraklaviatuuridest ei saa ekraaniklaviatuuril korraga vajutada mitut klahvi. Sellepärast tuleb klahvikombinatsiooni (näiteks ALT+F4) sisestamiseks esmalt klõpsata esimest klahvi (näiteks ALT), siis teist klahvi (näiteks F4) ja seejärel uuesti esimest klahvi. Klahvi teine klõps toimib samamoodi nagu riistvaraklaviatuuril klahvi vabastamine.
Ekraaniklaviatuuri keelt saab muuta sama otsetee abil, mis on operatsioonisüsteemi seadetes määratud riistvaraklaviatuuri jaoks. Selleks paremklõpsake teist klahvi (näiteks juhul, kui operatsioonisüsteemi seadetes on klaviatuuri keele muutmiseks seadistatud otsetee VASAKPOOLNE ALT+SHIFT, vasakklõpsake klahvi VASAKPOOLNE ALT ja seejärel paremklõpsake klahvi SHIFT).
Ekraaniklaviatuuri kasutamisel on järgmised piirangud.
Ekraaniklaviatuur takistab isiklike andmete kinnipüüdmist ainult Chromiumi-põhise Microsoft Edge’i, Mozilla Firefoxi või Google Chrome’i veebilehitsejas kasutamise korral. Teistes veebilehitsejates ei kaitse ekraaniklaviatuur sisestatud isiklikke andmeid kinnipüüdmise eest.
Ekraaniklaviatuur ei saa teie isiklikke andmeid kaitsta, kui andmete sisestamist nõudev veebisait on häkitud, sest sel juhul hangivad sissetungijad teabe otse veebisaidilt.
Ekraaniklaviatuur ei takista ekraanipilte, mis tehakse klahviga Print Screen ja muude operatsioonisüsteemi seadetes määratud klahvikombinatsioonide abil.
Kaspersky rakendus ei kaitse operatsioonisüsteemis Microsoft Windows 8 ja 8.1 (ainult 64-bitises) volitamata kuvatõmmiste eest, kui ekraaniklaviatuuri aken on avatud, kuid Kaitstud veebilehitseja protsess on käivitamata.