Kaspersky rakendusel on mõningaid mittekriitilisi tegevuspiiranguid.
Teatud komponentide tööga ja failide automaatse töötlemisega seotud piirangud
Nakatunud faile ja pahatahtlikke linke töödeldakse automaatselt kooskõlas Kaspersky spetsialistide loodud reeglitega. Neid reegleid ei saa käsitsi muuta. Reegleid võidakse uuendada pärast andmebaaside ja rakendusemoodulite uuendust. Samuti uuendatakse automaatselt tulemüüri, veebikaamera kaitse, rakendushalduri ja sissetungitõrje reegleid.
Kui seadmekontroll käivitatakse My Kasperskyst, töödeldakse faile automaatselt rakenduses määratud reeglite alusel. Seadmes tuvastatud faile saab My Kaspersky taotluse alusel automaatselt töödelda ilma teie kinnituseta.
Failide töötlemise erijooned interaktiivse kaitse režiimis
Kui nakatunud fail on osa Windows Store’ist pärit rakendusest, kuvab interaktiivse kaitse režiimis töötav Kaspersky rakendus teatise, mis palub teil faili kustutada. Toiming Paranda pole saadaval.
Kaspersky Security Networkiga loodud ühenduse piirangud
Töö ajal võib rakendus esitada teabepäringuid Kaspersky Security Networki. Kui Kaspersky Security Networkist andmete hankimine nurjub, teeb rakendus otsused kohalike viirusekaitse andmebaaside põhjal.
Süsteemiseire funktsioonide piirangud
Krüptorite (kasutaja faile krüpteeriva pahavara) vastasel kaitsel on järgmised piirangud.
%TEMP%
. Klõpsake nuppu OK.Krüpteeritud ühenduste kontrolli piirangud
Kontrollimisalgoritmide rakendamise tehniliste piirangute tõttu ei toeta krüpteeritud ühenduste kontroll TLS 1.0 protokolli ja uuemate versioonide (eriti NPN-i ja ALPN-i) teatud laiendusi. Nende protokollide kaudu loodud ühendused võivad olla piiratud. SPDY-protokolli toetavad veebilehitsejad kasutavad SPDY asemel TLS-protokolli kaudu HTTP-d isegi juhul, kui server, millega ühendus luuakse, toetab SPDY-d. See ei mõjuta ühenduse turvataset. Kui server toetab ainult SPDY-protokolli ja ühendust ei saa luua HTTPS-protokolli kaudu, ei jälgi rakendus loodud ühendust.
Rakendus ei töötle HTTP/2-protokolli laienduste kaudu edastatud liiklust.
Kaspersky ei luba andmeid vahetada QUIC-protokolli kaudu. Brauserid kasutavad standardset transpordiprotokolli (TLS või SSL) hoolimata sellest, kas veebilehitsejas on QUIC-protokolli tugi sisse lülitatud või mitte.
Kaspersky jälgib ainult neid krüptitud ühendusi, mida on võimeline dekrüpteerima. Rakendus ei jälgi erandite loendisse lisatud ühendusi (link Veebisaidid aknas Võrgu seaded).
Järgmised komponendid dekrüpteerivad ja kontrollivad krüptitud liiklust automaatselt.
Kaspersky rakendus dekrüpteerib brauseri Google Chrome kasutamisel krüptitud liikluse, kui selles brauseris on laiend Kaspersky Kaitse välja lülitatud.
Kaspersky rakendus ei jälgi liiklust, kui brauser laadib veebilehe või selle elemendid interneti asemel kohalikust vahemälust.
Klientrakendusega The Bat krüptitud ühenduste kontrollimise piirangud
Kuna meiliklient The Bat kasutab oma sertifikaadisalve, loeb Kaspersky rakendus selle meilikliendi ja serveri vahel HTTPS-ühenduse loomiseks kasutatud sertifikaadi ebausaldusväärseks. Selle vältimiseks seadistage meiliklient The Bat töötama kohaliku Windowsi sertifikaadisalvega.
Krüptitud ühenduste kontrollimiserandite piirangud
Kui krüptitud ühenduste kontrollimiseranditesse on lisatud veebisaite, võivad teatud komponendid, nagu ribareklaamifilter, URL-i nõustaja ja privaatne sirvimine, jätkata krüptitud ühenduste kontrollimist. Turvaliste maksete ja ohutu sirvimise komponendid ei kontrolli eranditesse lisatud veebisaite.
Varundamise ja taastamise piirangud
Varundamisel ja taastamisel kehtivad järgmised piirangud.
Salahoidla funktsioonide piirangud
Kui salahoidla luuakse FAT32 failisüsteemis, ei tohi salahoidlafaili maht kettal ületada 4 GB.
Kaitstud veebilehitseja režiimis tuumamälust juurkrattide otsimise erijooned
Kui kaitstud veebilehitseja režiimis tuvastatakse ebausaldusväärne moodul, avaneb veebilehitsejas uus vahekaart teatega pahavara avastamise kohta. Sel juhul soovitame veebilehitsejast väljuda ja käivitada arvuti täiskontrolli.
Lõikepuhvri andmekaitse erijooned
Kaspersky rakendus lubab rakendusel lõikepuhvrile juurde pääseda järgmistel juhtudel.
Rakenduse komponentide teostatava nakatunud failide töötlemise erijooned
Vaikimisi saab rakendus kustutada nakatunud failid, mida ei saa parandada. Vaikimisi eemaldamine võib toimuda, kui faile töötlevad kontrollitegumite käigus sellised komponendid nagu sissetungitõrje, meilide kaitse, failide kaitse või kui süsteemiseire avastab rakenduste pahatahtliku tegevuse.
Teatud komponentidele kohalduvad piirangud juhul, kui rakendus paigaldatakse koos Kaspersky Fraud Prevention for Endpointsiga
Kui rakendus installitakse koos Kaspersky Fraud Prevention for Endpointsiga, on järgmiste Kaspersky rakenduse komponentide töö Kaitstud veebilehitsejas piiratud.
Automaatkäivitusprotsessi töö erijooned
Automaatkäivitusprotsess logib oma töö tulemused. Andmed logitakse tekstifailides, mille nimi on kujul „kl-autorun-<kuupäev><kellaaeg>.log“. Andmete vaatamiseks avage aken Käivita ja tippige väljale Ava väärtus %TEMP% ning klõpsake nuppu OK.
Kõik jäljefailid salvestatakse automaatkäivitusprotsessi käigus alla laaditud seadistusfailide teele. Andmeid talletatakse automaatkäivitusprotsessi käitamise ajal ja pärast protsessi lõpetamist kustutatakse need jäädavalt. Andmeid ei saadeta mitte kuskile.
Kaspersky rakenduse piirangud juhul, kui operatsioonisüsteemis Microsoft Windows 10 RS4 on sisse lülitatud režiim Device Guard
Järgmiste funktsioonide töö on osaliselt piiratud.
Kui Windowsis on sisse lülitatud UMCI-režiim, ei tuvasta Kaspersky rakendus ekraanilukustajaid.
Teave Windowsi sündmuselogisse lõppkasutaja litsentsilepinguga ja Kaspersky Security Networkiga seotud sündmuste logimise kohta
Windowsi sündmuselogisse jäädvustatakse sündmused, mis on seotud lõppkasutaja litsentsilepingu tingimustega nõustumise ja neist keeldumisega ning samuti Kaspersky Security Networkis osalemisega nõustumise ja sellest keeldumisega.
Kaspersky Security Networkis kohalike aadresside reputatsioonikontrolli piirangud
Kaspersky Security Networkis ei kontrollita kohalike ressursside linke.
Hoiatus teavet koguvate rakenduste kohta
Kui teie arvutisse on installitud rakendus, mis kogub teavet ja saadab selle töötlemiseks edasi, võib Kaspersky rakendus liigitada selle rakenduse pahavaraks. Selle vältimiseks saate rakenduse kontrollist välja jätta, häälestades Kaspersky rakenduse käesolevas dokumendis antud juhiste järgi.
Hoiatus rakenduse paigaldusaruande loomise kohta
Paigaldusaruande fail luuakse arvutisse rakenduse paigaldamise korral. Kui rakenduse paigaldamine viiakse lõpuni tõrkega, salvestatakse paigaldusaruande fail ja te saate selle saata klienditeenindusele. Paigaldusaruande faili sisu vaatamiseks klõpsake rakendusaknas kuvatavat linki. Kui rakendus on edukalt paigaldatud, kustutatakse paigaldusaruande fail arvutist kohe.
Veebikaamerakontrolli piirangud Microsoft Windows 10 aastapäevavärskendusega (RedStone 1) operatsioonisüsteemis
Pärast rakenduse paigaldamist Microsoft Windows 10 aastapäevavärskendusega (RedStone 1) operatsioonisüsteemi ei ole veebikaamera juurdepääsukontroll tagatud enne arvuti taaskäivitamist.
Veebipõhise varundamise ja varukoopiatest andmete taastamise piirang
Samas arvutis ei saa korraga käivitada Kaspersky varundustegumit ja Kaspersky taastevahendi andmetaastetegumeid.
Tulemüüri piirangud
Tulemüür ei kontrolli kohalikke ühendusi, mille on paigaldanud kontrollitavad rakendused.
Sissetungitõrje komponendi piirangud
Kui teie arvutisse on installitud VeraCrypt, võib Kaspersky rakendus sulguda, kui töötab komponendiga Sissetungitõrje. Selle probleemi lahendamiseks täiendage VeraCrypt versiooniks 1.19 või uuemaks versiooniks.
Piirangud rakenduse esmakäivitamisel pärast Microsoft Windows 7 täiendamist väljalaskeks Microsoft Windows 10
Kui olete täiendanud Microsoft Windows 7 versiooniks Microsoft Windows 8 / 8.1 või Microsoft Windows 10 / RS1 / RS2 / RS3, töötab Kaspersky rakendus esimesel käivituskorral järgmiste piirangutega.
Hoiatus rakenduse draiverite kohandamistõrke kohta pärast Windows 7 täiendamist väljalaskeks Windows 10
Pärast Windows 7 täiendamist versiooniks Windows 10 võib Kaspersky rakenduse draiverite kohandamisel ilmneda tõrge. Kuna draivereid kohandatakse taustal, ei saa te selle toimingu edenemise kohta teateid.
Kui draiverite kohandamisel ilmnes tõrge, ei saa kasutada rakenduse järgmisi funktsioone.
Tõrke parandamiseks saate kasutada järgmisi meetodeid.
Nutikodu monitori funktsioonide kasutuspiirangud
Etherneti võrgu seadete muutmisel süsteemiregistris võib komponent Nutikodu monitor kuvada Etherneti võrgu tuvastatud Wi-Fi-võrkude loendis ja kuvada selle võrguga ühendatud seadmed.
Piirangud Mozilla Firefoxi veebilehitsejas HTTPS-i kaudu edastatud liikluse kontrollimisel
Versioonis Mozilla Firefox 58.x ja uuemates versioonides ei kontrolli rakendus HTTPS-protokolli kaudu edastatud liiklust, kui veebilehitseja seadete muutmine on kaitstud esmase parooliga. Kui veebilehitsejas tuvastatakse esmane parool, kuvab rakendus teate, mis sisaldab teabebaasiartikli linki. Artikkel sisaldab probleemi lahendamise juhendit.
Kui HTTPS-liiklust ei jälgita, on piiratud järgmiste komponentide töö.
Kaspersky Kaitse laienduse piirangud Google Chrome’is ja Mozilla Firefoxis
Kaspersky Kaitse laiendus ei tööta Google Chrome’is ja Mozilla Firefoxis, kui teie arvutisse on paigaldatud Windowsi jaoks ette nähtud Malwarebytes.
Erikaalutlused rakenduse paigaldamise korral Microsoft Windows 7 hoolduspaketiga 0 ja hoolduspaketiga 1 operatsioonisüsteemi
Kui rakendus paigaldatakse operatsioonisüsteemi, mis ei toeta SHA256 digiallkirjaga sertifikaate, paigaldab rakendus oma usaldusväärse sertifikaadi.
Teave Kaspersky rakenduste funktsionaalsuse automaatse testimise kohta
Ettevõtte Kaspersky Lab rakendused, sealhulgas Kaspersky rakendus, kasutavad rakendusefunktsioonide automaatseks kontrollimiseks spetsiaalset API-t (rakendusliidest). See API on ette nähtud kasutamiseks ainult Kaspersky arendajatele.
Klaviatuurikaitse piirangud mitme terminaliseansi käitamisel
Klaviatuurikaitse pole kasutatav, kui samal ajal töötab mitu terminaliseanssi.
Microsoft Outlooki laienduse piirangud
Microsoft Outlook 2023 ei toeta Microsoft Outlooki laiendust. Järelikult selle meilikliendi puhul komponent Mail Anti-Virus ei tööta.
Lehe algusse