Összes kibontása | Összes becsukása
Csak a Kaspersky Premium termékben érhető el.
Okoseszközeinek teljesítménye a Wi-Fi-jel minőségétől függ. A szomszédos hálózatok gyakran ugyanazokat a kommunikációs csatornákat használják. Ennek eredményeképpen az interferencia és a nagy hálózati terhelés miatt romolhat a Wi-Fi kapcsolat. A Wi-Fi elemző segítségével többet tudhat meg otthoni Wi-Fi hálózatáról, megtalálhatja otthonában az optimális helyet az útválasztónak, kiválaszthatja a legkevésbé elfoglalt kommunikációs csatornát, és egyéb módon javíthatja a Wi-Fi beállításait.
A Wi-Fi elemző konfigurálásának folytatása
Ekkor megnyílik a Wi-Fi elemző ablak.
Wi-Fi elemző ablak
A Wi-Fi jelerősségének ellenőrzése
A Wi-Fi elemző ablakban az elérhető Wi-Fi hálózatok parabolaként jelennek meg a grafikonon.
A grafikon függőleges tengelyén megbecsülheti a a Wi-Fi jel erősségét. Minél magasabb az otthoni hálózat parabolája, annál jobb a Wi-Fi jel.
A Wi-Fi jelerősség mérése RSSI-ként (fogadottjel-szint jelzője), azaz a fogadott jel teljes teljesítményszintjeként történik. A mértékegység dBm (decibel 1 milliwattra vonatkoztatva).
A jelerősség értéke 0 és -100 dBm között változhat. A jelerősség magasabb értékei (közelebb a 0-hoz) jobb (erősebb) jelnek, az alacsonyabb értékek (közelebb a -100-hoz) rosszabb (gyengébb) jelnek felelnek meg.
A Wi-Fi jelerősségének következő értékei megközelítőleg megfelelnek annak minőségének:
Javaslat: Helyezze át a routert otthonának egy másik pontjára, vagy vigye a készüléket közelebb a routerhez. A routert a legjobb 1–2 méter magasan elhelyezni, távol az elektromos készülékektől és olyan helyektől, ahol a jelet falak vagy bútorok akadályozhatják.
Néhány további tanács a Wi-Fi útválasztó elhelyezéséhez:
Váltás kevésbé forgalmas Wi-Fi csatornára
A Wi-Fi elemző ablakban láthatja, hogy a Wi-Fi melyik csatornán működik, és megbecsülheti a csatorna terhelését.
A Wi-Fi hálózat grafikonján a csatornák a vízszintes tengely mentén jelennek meg.
Javaslat: Ha azt látja, hogy a Wi-Fi útválasztó által használt csatorna nagyon leterhelt (túl nagy átfedésben van más Wi-Fi hálózatokkal), manuálisan módosíthatja a csatornát a Wi-Fi útválasztó beállításaiban, vagy a Csatorna dinamikus kiválasztása beállítás bekapcsolásával megadhatja, hogy a Wi-Fi útválasztó a leginkább szabad csatornát válassza ki.
Ha a jelenlegi kapcsolat csatornaszélessége 40 MHz, próbáljon meg 20 MHz-es csatornaszélességet beállítani, vagy válasszon egy kevésbé zsúfolt csatornát a router beállításaiban. Válassza az 1., 6. vagy 11. csatornát, mert ezek nem fedik át egymást.
Csatorna módosítása:
A csatornaváltással kapcsolatos további részletekért olvassa el az útválasztó felhasználói kézikönyvét.
A kapcsolat sebességének javítása a Wi-Fi működési módjának megváltoztatásával
A Wi-Fi útválasztó működési módja befolyásolja a kapcsolat sebességét. Jelenleg a következő módok vannak használatban:
A legtöbb modern útválasztó vegyes b / g / n módban működik a 2,4 GHz-es sáv használatakor, ami lehetővé teszi a maximális kompatibilitást a csatlakozó eszközökkel.
Javaslat: Ha csak mostanánan gyártott eszközöket használ, próbáljon meg átváltani a b / g / n vegyes üzemmódról a legnagyobb sebességű n módra a 2,4 GHz-es sávot használó útválasztók esetében. A kétsávos 2,4 GHz-es és 5 GHz-es útválasztókhoz az n / ac kevert mód alkalmasabb.
A Wi-Fi útválasztó működési módjának módosítása:
A Wi-Fi útválasztó működési módjának módosításával kapcsolatos további részletekért olvassa el az útválasztó felhasználói kézikönyvét.
A sebesség növelése a Wi-Fi csatorna frekvenciasávjának és sávszélességének megváltoztatásával
A legtöbb jelenleg forgalmazott útválasztó két frekvenciasávban működik: 2,4 GHz és 5 GHz. A 2,4 GHz-es sávban az adatátviteli sebesség alacsonyabb, de a Wi-Fi-jel erősebb (az eszközök az útválasztótól nagyobb távolságban tudnak majd csatlakozni a Wi-Fi-hez). A 2,4 GHz-es sáv hátránya, hogy forgalmas (sok eszköz használja ezt a frekvenciát). Az 5 GHz-es sávban az adatátviteli sebesség nagyobb, de a Wi-Fi jel gyengébb, vagyis az eszköz és az útválasztó közötti távolságnak kisebbnek kell lennie. Továbbá az 5 GHz-es sáv kevésbé forgalmas.
Mindegyik frekvenciasávhoz kiválaszthatja a sávszélességet. A csatorna sávszélessége az adatátviteli képességet jelenti. Minél szélesebb a csatorna, annál nagyobb az adatátviteli sebesség. A sávszélesség azonban befolyásolja az átfedő csatornák számát is. A 40 MHz-es csatornasávszélesség több átfedő csatornát jelent, mint a 20 MHz-es csatornasávszélesség. A sávszélesség kiválasztása a Wi-Fi útválasztó működési feltételeitől függ.
1. tipp Ha társasházban él, használja a 20 MHz-es sávszélességet. 40 MHz használata nem javasolt.
2. tipp Ha családi házban él, elég távol a szomszédoktól, próbálkozzon a 40 MHz-es sávszélességgel a 2,4 GHz-es sávot használó Wi-Fi útválasztók esetében.
3. tipp Ha az útválasztó és az otthoni Wi-Fi hálózathoz csatlakoztatni kívánt összes eszköz támogatja az 5 GHz-es sávot, próbálja meg kikapcsolni a 2,4 GHz-es sávot, és csak az 5 GHz-es frekvenciát használja 40 MHz-es sávszélességgel. Ha azonban azt észleli, hogy a 40 MHz-es sávszélesség használatakor a sebesség csökken, vagy az eszköz egyáltalán nem tud csatlakozni a Wi-Fi-hálózathoz, fontolja meg a 20 MHz-es sávszélesség használatát. Ha többet szeretne megtudni arról, hogy eszköze vagy Wi-Fi útválasztója melyik Wi-Fi sávon tud működni, tekintse meg a gyártó webhelyét.
A Wi-Fi útválasztó frekvenciasávjának vagy sávszélességének módosítása:
A frekvenciasáv vagy sávszélesség módosításával kapcsolatos további részletekért tekintse meg az útválasztó felhasználói kézikönyvét.
A Wi-Fi jel javítása Wi-Fi barangolás használatával
Ha optimalizálta a Wi-Fi-beállításokat, de otthonában továbbra is vannak gyenge vagy nem létező Wi-Fi-jelű zónák, megpróbálhat létrehozni egy mesh Wi-Fi hálózatot. Ehhez olyan Wi-Fi útválasztóra lesz szüksége, amely támogatja ezt a technológiát. Ha meg szeretné tudni, hogy Wi-Fi útválasztója támogatja-e a mesh hálózatok létrehozását, látogasson el a gyártó webhelyére.
A mesh Wi-Fi hálózat egy olyan Wi-Fi rendszer, amelynek célja a gyenge jelű zónák kiküszöbölése és a zökkenőmentes Wi-Fi lefedettség biztosítása otthoni vagy irodai környezetben. A mesh rendszerek nagyobb adatátviteli sebességet, széles lefedettséget és megbízható kapcsolatot tesznek lehetővé a hálózathoz csatlakozó eszközök számára, mivel több ponton keresztül biztosítják a Wi-Fi-t.
A mesh Wi-Fi hálózat egy Wi-Fi útválasztóból és további Wi-Fi modulokból áll, amelyek olyan helyiségekben vannak telepítve, ahol gyenge vagy nem létező Wi-Fi jel van. Amikor az egyik lefedettségi zónából egy másikba megy, zökkenőmentes átadás történik az egyik Wi-Fi modulról a másikra (Wi-Fi roaming), és a készülék továbbra is ugyanahhoz a Wi-Fi hálózathoz csatlakozik.
A mesh hálózat létrehozásakor fontos szem előtt tartani, hogy nem minden eszköz képes zökkenőmentesen Wi-Fi modulok váltására. Kérjük, ellenőrizze ezeket az információkat az egyes készülékek gyártójának webhelyén.
Ha nem akar mesh hálózatot használni, használhat Wi-Fi erősítőket (átjátszókat). Ezek a jellefedettséget is bővítik, de nem támogatják az eszköz zökkenőmentes átadását az útválasztóról az átjátszóra.
Azt is javasoljuk, hogy győződjön meg arról, hogy erős jelszót és biztonságos titkosítást használ a Wi-Fi hálózatán.
Oldal tetejére