A Kaspersky alkalmazásnak számos nem kritikus működési korlátja van.
Egyes összetevők működésére és a fájlok automatikus feldolgozására vonatkozó korlátozások
A fertőzött fájlok és rosszindulatú hivatkozások feldolgozása automatikus, és a Kaspersky szakemberei által felállított szabályokat követi. Ezeket a szabályokat nem lehet kézileg módosítani. A szabályokat az adatbázisok és alkalmazásmodulok frissítését követően lehet frissíteni. A Tűzfal, a Webkamera-védelem, az Alkalmazáskezelő, és a Behatolásmegelőzés szabályai szintén automatikusan frissülnek.
Ha a My Kaspersky-ről indítja el az eszköz vizsgálatát, a fájlok az alkalmazásban megadott szabályok alapján automatikusan lesznek feldolgozva. Az eszközön észlelt fájlok automatikusan, a beleegyezése nélkül feldolgozhatók a My Kaspersky-től kapott kérés esetén, még akkor is, ha az interaktív védelem engedélyezve van az alkalmazásban.
A fájlok interaktív védelmi módban történő feldolgozásának sajátosságai
Ha a fertőzött fájl a Windows Áruházból származó alkalmazás része, az interaktív védelmi módban működő Kaspersky alkalmazás értesítést jelenít meg, amely felszólítja a fájl törlésére. A Vírusmentesítés művelet nem érhető el.
A Kaspersky Security Network szolgáltatáshoz való kapcsolódás korlátozásai
Működés közben az alkalmazás információkat kérhet le a Kaspersky Security Networktől. Ha a Kaspersky Security Network felhőből származó adatok nem kérhetők le, az alkalmazás a helyi vírusadatbázisok alapján hoz döntést.
A Rendszerfigyelő működésének korlátozásai
A titkosítók (a felhasználói fájlokat titkosító rosszindulatú programok) elleni védelemre az alábbi korlátozások vonatkoznak:
%TEMP%
szöveget. Kattintson az OK gombra.A titkosított kapcsolatok vizsgálatának korlátozásai
A vizsgáló algoritmusok megvalósításának műszaki korlátai miatt a titkosított kapcsolatok vizsgálata nem támogatja a TLS 1.0 protokoll bizonyos bővítményeit és a későbbi verziókat (különösen az NPN-t és ALPN-t). Az ilyen protokollokon keresztül történő kapcsolatok korlátozottak lehetnek. Az SPDY protokollt alkalmazó böngészők a HTTP over TLS protokoll használatát támogatják az SPDY helyett, még akkor is, ha az a kiszolgáló, amellyel kapcsolat jött létre, támogatja az SPDY protokollt. Ez nem befolyásolja a kapcsolat biztonságának szintjét. Ha a kiszolgáló csak az SPDY protokollt támogatja, és nem lehetséges HTTPS protokollon keresztül kapcsolatot létesíteni, az alkalmazás nem figyeli a létrehozott kapcsolatot.
Az alkalmazás nem dolgozza fel a HTTP/2 protokoll bővítményei által továbbított forgalmat.
A Kaspersky megakadályozza a QUIC protokollon keresztüli adatcserét. A böngészők standard átviteli protokollt (TLS vagy SSL) használnak, függetlenül attól, hogy a QUIC protokoll támogatása engedélyezve van-e a böngészőben.
A Kaspersky alkalmazás kizárólag azokat a védett kapcsolatokat figyeli, amelyeket vissza tud fejteni. Az alkalmazás nem figyeli a kizárások listájára felvett kapcsolatokat (Webhelyek hivatkozás a Hálózati beállítások ablakban).
Az alábbi összetevők alapértelmezés szerint elvégzik a titkosított forgalom visszafejtését és vizsgálatát:
A Kaspersky alkalmazás a Google Chrome böngésző használata közben akkor fejti vissza a titkosított forgalmat, ha a böngészőben le van tiltva a Kaspersky védelem bővítmény.
A Kaspersky alkalmazás nem felügyeli a forgalmat, ha a böngésző egy weboldalt vagy az elemeit az internet helyett egy helyi gyorsítótárból tölti be.
A The Bat levelezőprogram titkosított kapcsolatainak vizsgálati korlátozásai
Mivel a The Bat levelezőprogram saját tanúsítványtárolót használ, a Kaspersky alkalmazás nem megbízhatóként azonosítja a program és a kiszolgáló közötti HTTPS-kapcsolat létrehozásához használt tanúsítványt. Ennek megakadályozásához állítsa be a The Bat levelezőprogramot úgy, hogy az a helyi Windows tanúsítványtárolót használja.
A titkosított kapcsolatok vizsgálata kizárásainak korlátozásai
A kizárásokhoz hozzáadott webhely felé irányuló titkosított kapcsolatok vizsgálatakor bizonyos összetevők, mint a Reklámcsíkblokkoló, az URL-tanácsadó és a Privát böngészés folytathatják a titkosított kapcsolatok vizsgálatát. A Biztonságos pénzügyek és a Biztonságos böngészés összetevők nem vizsgálják a kizárásokhoz hozzáadott webhelyeket.
Biztonsági mentés és visszaállítás korlátozásai
A biztonsági mentésre és visszaállításra az alábbi korlátozások vonatkoznak:
A titkos tár működési korlátai
Titkos tár FAT32 fájlrendszerben való létrehozásakor a titkostár-fájl mérete a meghajtón nem haladhatja meg a 4 GB-ot.
A kernelmemória-vizsgálat részletei rootkitek esetén Védett böngésző módban
Ha Védett böngésző módban nem megbízható modul észlelhető, új böngészőlap nyílik, melyen a rosszindulatú programmal kapcsolatos értesítés látható. Ilyenkor javasoljuk, hogy lépjen ki a böngészőből és végezzen teljes vizsgálatot a számítógépen.
A vágólap adatvédelmének részletei
A Kaspersky alkalmazás az alábbi esetekben teszi lehetővé a vágólaphoz való hozzáférést az alkalmazások számára:
A fertőzött fájlok alkalmazás-összetevők általi feldolgozásának konkrét menete
Alapértelmezés szerint az alkalmazás képes az olyan fertőzött fájlokat törölni, amelyeket nem lehet vírusmentesíteni. Alapértelmezés szerint a törlésre sor kerülhet a fájl olyan összetevők által történőfeldolgozása során, mint például a Behatolásmegelőzés, a Levél Anti-Virus és a Fájl Anti-Virus, továbbá vizsgálati feladatok közben, illetve akkor, ha a Rendszerfigyelő alkalmazások rosszindulatú tevékenységét észleli.
Bizonyos összetevőkre korlátozások vonatkoznak, ha az alkalmazás a Kaspersky Fraud Prevention for Endpoints alkalmazással együtt van telepítve
Az alábbi Kaspersky-összetevők működése a Védett böngészőben korlátozott, ha az alkalmazás a Kaspersky Fraud Prevention for Endpoints alkalmazással együtt van telepítve:
Az automatikus indítás feldolgozó művelet adatai
Az automatikus futás folyamat naplózza működése eredményeit. Az adatok naplózása „kl-autorun-<dátum><idő>.log” nevű szövegfájlokban történik. Az adatok megtekintéséhez nyissa meg a Futtatás ablakot, és a Megnyitás mezőbe gépelje be a %TEMP% szöveget, majd kattintson az OK gombra.
Minden nyomkövetési fájl mentése az automatikus futási folyamat működése közben letöltött beállítási fájlok útvonalán történik. Az adatok tárolása az automatikus futási folyamat működésének idejére történik, és ezek a folyamat befejeződésekor véglegesen törlődnek. Az adatokat a rendszer nem küldi el sehová.
A Kaspersky alkalmazás korlátozásai Microsoft Windows 10 RS4 esetén az Eszközvédelem engedélyezett állapotában
Az alábbi funkciók működése részben korlátozott:
Ha az UMCI mód engedélyezve van a Windowsban, a Kaspersky alkalmazás nem észleli a képernyőzárolókat.
A Végfelhasználói licencszerződéshez és a Kaspersky Security Networkhöz kapcsolódó események naplózása a Windows eseménynaplóban
A Végfelhasználói licencszerződés feltételeinek elfogadásával és elutasításával, valamint a Kaspersky Security Networkben való részvétel elfogadásával és elutasításával kapcsolatos események rögzítve vannak a Windows eseménynaplóban.
A helyi címek megbízhatóságára vonatkozó ellenőrzések korlátozásai a Kaspersky Security Networkben
A Kaspersky Security Network nem vizsgálja a helyi előforrások hivatkozásait.
Figyelmeztetés az adatokat gyűjtő alkalmazásokról
Ha a számítógépre egy adatokat gyűjtő és azokat feldolgozásra továbbító alkalmazás van telepítve, a Kaspersky alkalmazás rosszindulatú programként sorolhatja be ezt az alkalmazást. Ennek elkerülésére a Kaspersky alkalmazás jelen dokumentumban leírt módon való konfigurálásával kizárhatja az alkalmazást a vizsgálatból.
Figyelmeztetés az alkalmazástelepítési jelentés létrehozásával kapcsolatban
Az alkalmazás számítógépre történő telepítésekor egy telepítési jelentésfájl lett létrehozva. Ha az alkalmazás telepítése hibával fejeződött be, a rendszer elment egy telepítési jelentésfájlt, ami elküldhető az Ügyfélszolgálatnak. A telepítési jelentésfájl tartalmát az alkalmazásablakban lévő hivatkozásra kattintva tekintheti meg. Ha az alkalmazás sikeresen telepítve lett, a telepítési jelentésfájl azonnal törlődik a számítógépről.
A webkamera felügyeletének korlátozásai a Microsoft Windows 10 Anniversary Update (RedStone 1) operációs rendszerben
Az alkalmazás a Microsoft Windows 10 Anniversary Update (RedStone 1) operációs rendszerre való telepítése után a webkamerához való hozzáférés felügyelete a számítógép újraindításáig nem garantált.
Az online biztonsági mentés és a biztonsági mentésekből való adat-visszaállítás korlátozásai
Nem futtathat egy számítógépen egyszerre a Kaspersky alkalmazás biztonsági mentési feladatát és a Kaspersky Visszaállító segédprogram adat-visszaállítási feladatait.
A Tűzfal korlátozásai
A Tűzfal nem felügyeli a felügyelt alkalmazások által telepített helyi kapcsolatokat.
A Behatolásmegelőző összetevő korlátai
Ha a VeraCrypt telepítve van a számítógépre, a Kaspersky alkalmazás leállhat a Behatolásmegelőzés összetevő használata során. Ezen probléma megoldásához frissítse a VeraCrypt programot az 1.19 vagy újabb verzióra.
Az alkalmazás első indításának korlátozásai a Microsoft Windows 7-ről Microsoft Windows 10 operációs rendszerre való frissítés után
Ha Microsoft Windows 7 operációs rendszerről Microsoft Windows 8 / 8.1 vagy Microsoft Windows 10 / RS1 / RS2 / RS3 operációs rendszerre frissít, a Kaspersky alkalmazás az első alkalommal való elindulásakor a következő korlátozásokkal működik:
Figyelmeztetés az operációs rendszer Windows 7-ről Windows 10-re történő frissítésével kapcsolatos alkalmazás-illesztőprogramok adaptációs hibájáról
A Windows 7 a Windows 10 rendszerre való frissítése hibát okozhat az illesztőprogramok a Kaspersky alkalmazáshoz való adaptálásában. Az illesztőprogramok a háttérben vannak adaptálva, ami azt jelenti, hogy nem kap értesítést ennek folyamatáról.
Ha hiba történt az illesztőprogramok adaptálásával, akkor nem fogja tudni használni az alkalmazás következő funkcióit:
A hiba kijavításához a következő módszereket használhatja:
Az Okosotthon-figyelő funkcióinak használati korlátai
Az Ethernet hálózat beállításainak módosítása a rendszerleíró adatbázisban azt eredményezheti, hogy az Okosotthon-figyelő összetevő megjeleníti az Ethernet hálózatot az észlelt Wi-Fi hálózatok listájában, és megjeleníti a hálózathoz csatlakoztatott eszközöket.
A Mozilla Firefox böngészőben HTTPS-protokollon át zajló forgalom vizsgálatának korlátjai
A Mozilla Firefox 58.x és újabb verzióinál az alkalmazás nem vizsgálja a HTTPS-protokollon át zajló forgalmat, ha a böngésző beállításainak módosítását elsődleges jelszó védi. A böngészőben az elsődleges jelszót észlelve az alkalmazás megjelenít egy értesítést, benne hivatkozással egy Tudásbázis-cikkre. A cikkben utasítások olvashatók a probléma megoldására.
A HTTPS-forgalom figyelésének elmaradása esetén az alábbi összetevők működése korlátozott lesz:
A Kaspersky védelem bővítmény korlátozásai a Google Chrome és Mozilla Firefox böngészőkben
A Kaspersky védelem bővítmény nem működik a Google Chrome és Mozilla Firefox böngészőben, ha a számítógépre telepítve van a Malwarebytes for Windows alkalmazás.
Speciális megfontolások az alkalmazásnak a Microsoft Windows 7 operációs rendszer 0. szervizcsomag és 1. szervizcsomag változatára telepítésére vonatkozóan
Amikor az alkalmazást egy az SHA256 digitális aláírással rendelkező tanúsítványt nem támogató operációs rendszerre telepíti, az alkalmazás telepíti a saját megbízható tanúsítványát.
A Kaspersky-alkalmazások működésének automatikus teszteléséről
A Kaspersky-alkalmazások – köztük a Kaspersky alkalmazás – speciális API-val (alkalmazásfejlesztési felülettel) rendelkeznek az adott alkalmazás működésének automatikus teszteléséhez. Ezt az API-t kizárólag a Kaspersky fejlesztői használhatják.
A Biztonságos adatbevitel a billentyűzetről korlátozásai több terminál-munkamenet futtatásakor
A Biztonságos adatbevitel a billentyűzetről nem érhető el, ha több egyidejű terminál-munkamenet fut.
A Microsoft Outlook bővítményének korlátai
A Microsoft Outlook bővítménye nem támogatott a Microsoft Outlook 2023-ban. Következésképpen a Levél víruskereső összetevő nem fog működni ebben a levelezőprogramban.
Oldal tetejére