Ustawienia
|
Opis
|
Powiadamiaj o lukach w sieciach Wi-Fi
|
Jeśli pole jest zaznaczone, aplikacja Kaspersky wyświetli powiadomienie, jeśli w sieci Wi-Fi zostaną wykryte jakiekolwiek luki.
To pole jest dostępne, jeśli Kaspersky VPN Secure Connection nie jest zainstalowany na komputerze.
Jeśli wybrano pole Blokuj i ostrzegaj o niebezpiecznej transmisji haseł przez internet, aplikacja Kaspersky będzie blokowała przekazywanie hasła w nieszyfrowanym formacie tekstowym, gdy w internecie będziesz wypełniać pole Hasło.
Kliknięcie odnośnika Wybierz kategorie spowoduje otwarcie okna Kategorie, w którym możesz określić typy luk w sieciach Wi-Fi. Aplikacja wyświetli ostrzeżenie, gdy będziesz próbował nawiązać połączenie z siecią Wi-Fi, w której znajduje się określona luka.
|
Pokaż urządzenia, które są połączone z moimi sieciami
|
Jeśli pole wyboru jest zaznaczone, Smart Home Monitor jest włączony i działa.
|
Zezwól na połączenie na losowych portach w aktywnym trybie FTP
|
Jeśli pole jest zaznaczone, Zapora sieciowa zezwala na połączenia z Twoim komputerem na losowych portach, jeśli w momencie połączenia hosta wykryto przełączenie do aktywnego trybu FTP.
|
Nie wyłączaj Zapory sieciowej do momentu całkowitego zamknięcia systemu
|
Jeśli to pole jest zaznaczone, Zapora sieciowa nie przestaje działać, aż do całkowitego zamknięcia systemu operacyjnego.
|
Blokuj połączenia sieciowe, jeśli użytkownik nie może zostać poproszony o podjęcie decyzji
|
Jeżeli pole jest zaznaczone, zapora sieciowa nie przestaje działać, jeśli interfejs aplikacji Kaspersky nie jest załadowany.
|
Reguły aplikacji
|
Kliknięcie tego odnośnika otwiera okno Reguły sieciowe dla aplikacji. To okno wyświetla informacje dotyczące kontroli aktywności sieciowej aplikacji i grup aplikacji.
Komponent Ochrona przed włamaniami reguluje aktywność sieciową aplikacji zgodnie z regułami sieciowymi aplikacji i grup aplikacji.
Możesz skonfigurować uprawnienia aktywności sieciowej aplikacji lub grupy aplikacji za pośrednictwem menu komórki w kolumnie Sieć. Elementy menu zostały opisane w sekcji Reguły Ochrony przed włamaniami.
Wybierając Szczegóły i reguły z menu kontekstowego rzędu, możesz przejść do konfiguracji reguł sieciowych dla aplikacji lub grupy aplikacji.
|
Reguły dla pakietów
|
Kliknięcie tego odnośnika otwiera okno Reguły dla pakietów. Domyślnie, okno wyświetla predefiniowane reguły dla pakietów sieciowych, które są zalecane przez ekspertów z Kaspersky dla optymalnej ochrony ruchu sieciowego komputerów działających pod kontrolą systemów operacyjnych Microsoft Windows.
Reguły pakietów sieciowych nakładają ograniczenia na pakiety sieciowe, niezależnie od aplikacji. Takie reguły ograniczają ruch sieciowy wychodzący i przychodzący przez określone porty wybranego protokołu.
Reguły pakietów sieciowych mają wyższy priorytet niż reguły sieciowe dla aplikacji.
Jak dodać lub edytować regułę dla pakietów?
- Otwórz okno główne aplikacji.
- Kliknij znajdujący się w dolnej części okna głównego.
- Zostanie otwarte okno Ustawienia.
- Przejdź do Ustawienia zabezpieczeń → Zapora sieciowa.
- Zdefiniuj lub edytuj następujące ustawienia:
- Stan. Zapora sieciowa stosuje tylko reguły dla pakietów, które posiadają stan Aktywny. Możesz ustawić stan Nieaktywny, aby tymczasowo wyłączyć regułę dla pakietów bez usuwania jej z listy reguł dla pakietów.
- Nazwa. Nazwa reguły.
- Akcja.
- Zezwól. Aplikacja Kaspersky umożliwia połączenie sieciowe.
- Blokuj. Aplikacja Kaspersky blokuje połączenie sieciowe.
- Zgodnie z regułami aplikacji. Aplikacja Kaspersky nie przetwarza strumienia danych zgodnie z regułą dla pakietów, lecz stosuje regułę aplikacji (patrz Reguły aplikacji).
- Kierunek.
- Przychodzący. Aplikacja Kaspersky stosuje regułę do połączeń sieciowych zainicjowanych przez komputer zdalny.
- Wychodzący. Aplikacja Kaspersky stosuje regułę do połączenia sieciowego zainicjowanego przez Twój komputer.
- Przychodzący / Wychodzący. Reguła jest stosowana do przychodzących i wychodzących pakietów lub strumieni danych niezależnie od tego, który komputer (użytkownika lub zdalny) zainicjował połączenie sieciowe.
- Przychodzący (pakiet). Aplikacja Kaspersky stosuje regułę do pakietów danych otrzymywanych przez Twój komputer.
- Wychodzący (pakiet). Aplikacja Kaspersky stosuje regułę do pakietów danych wysyłanych z Twojego komputera.
- Protokół. Protokół używany przez reguły dla pakietów.
- Ustawienia ICMP. Możesz określić typ i kod pakietów danych, które mają zostać przeskanowane. Sekcja z ustawieniami jest dostępna, jeśli wybrane są protokoły ICMP lub ICMPv6.
- Porty zdalne. Porty komputera zdalnego.
- Porty lokalne. Porty Twojego komputera.
Możesz określić zakres zdalnych lub lokalnych portów (na przykład: 6660–7000 ), lista kilku portów oddzielonych przecinkami lub połączenie obu metod (na przykład: 80–83,443,1080 ).
- Adres (lokalny i zdalny).
- Dowolny adres.
- Adresy podsieci. Aplikacja Kaspersky stosuje regułę do adresów IP wszystkich sieci, które są aktualnie podłączone, i są określonego typu (Publiczna, Lokalna lub Zaufane). Typ sieci może zostać wybrany z listy rozwijalnej, która jest wyświetlana poniżej, jeśli wybrano opcję Adresy podsieci.
- Adresy z listy. Aplikacja Kaspersky stosuje regułę do adresów IP w obrębie określonego zakresu.
- Zapisuj zdarzenia. Rejestrowanie zdarzeń w raporcie aplikacji Kaspersky.
- Karty sieciowe. Karty sieciowe używane przez pakiety sieciowe.
- Użyj TTL. Aplikacja Kaspersky kontroluje przesyłanie pakietów sieciowych, których czas życia (TTL) nie przekracza określonej wartości.
Na ogólnej liście reguł dla pakietów priorytet reguł jest ustalany od góry do dołu, począwszy od najwyższego priorytetu do najniższego. Jeżeli dwie reguły wykluczają się wzajemnie, jako pierwsza zostanie wykonana ta, która znajduje się w górnej części listy. Jeśli dwie reguły uzupełniają się, zostaną wykonane obie.
Aby zmienić pozycję reguły na liście, zaznacz regułę i użyj przycisków W górę I W dół na stronie Reguły dla pakietów.
Aby szybko dodać regułę, możesz wybrać jeden z predefiniowanych szablonów na liście rozwijalnej w dolnej części okna.
|
Dostępne sieci
|
Kliknięcie tego odnośnika otwiera okno Sieci zawierające listę połączeń sieciowych, które zostały wykryte na komputerze przez Zaporę sieciową.
Na liście możesz zmienić typ sieci (Publiczna, Zaufana lub Lokalna), korzystając z menu w komórce Rodzaj sieci. Możesz edytować ustawienia sieci w oknie Właściwości sieci, które może zostać otwarte po dwukrotnym kliknięciu rzędu sieci.
Domyślnie do internetu przypisywany jest typ Publiczna. Nie możesz zmienić typu sieci lub innych ustawień dla internetu.
W oknie Właściwości sieci możesz edytować następujące ustawienia sieci:
- Nazwa sieci.
- Rodzaj sieci.
- Wyświetlanie powiadomień dotyczących następujących elementów:
- Nawiązanie połączenia z siecią.
- Zmiana adresu MAC (na przykład, jeśli karta sieciowa zostanie wymieniona).
- Zmiana parowania adres MAC / adres IP (na przykład, gdy usługa DHCP przypisze inny adres IP).
- Wybór drukarki, która powinna być domyślnie zalecana podczas nawiązywania połączenia z tą siecią. To ustawienie jest wyświetlane, jeżeli w systemie operacyjnym zainstalowano drukarkę.
- Lista dodatkowych podsieci (oddzielone przecinkami).
|