Tīmekļa satura kategorijas (turpmāk sauktas arī par “kategorijām”), kas norādītas tālāk esošajā sarakstā, ir izvēlētas, lai sniegtu maksimālu detalizācijas līmeni, raksturojot tīmekļa resursos publicētās informācijas blokus, ņemot vērā to funkcionalitāti un tēmas. Uzskaitīto kategoriju secība neatspoguļo to relatīvo nozīmi vai parādīšanās biežumu internetā. Kategoriju nosaukumi ir standarta, un tie tiek izmantoti tikai Kaspersky programmu un tīmekļa vietņu mērķiem. Nosaukumi ne vienmēr atbilst nozīmei, kas tiem piešķirta saskaņā ar spēkā esošajiem tiesību aktiem. Viens tīmekļa resurss vienlaikus var būt saistīts ar vairākām kategorijām.
Tālāk ir sniegts apkopots tīmekļa vietņu kategoriju saraksts. Konkrētu Kaspersky produktu kategoriju saraksts var atšķirties.
Pieaugušajiem paredzēts saturs
Šajā kategorijā ietilpst šādi tīmekļa vietņu veidi:
Šajā kategorijā iekļauti arī tīmekļa resursi ar šādu saturu:
Šajā kategorijā nav ietvertas enciklopēdijas un izglītojošas tīmekļa vietnes, kuru paredzētā mērķauditorija ir bērni un/vai pusaudži.
Šajā kategorijā ietilpst tīmekļa resursi, kuru saturs ir tieši vai netieši saistīts ar alkoholu vai alkoholu saturošiem izstrādājumiem, tabakas izstrādājumiem un narkotiskām, psihotropām un/vai apreibinošām vielām:
Šajā kategorijā ietilpst tīmekļa resursi, kas saistīti ar zinātniskām un medicīniskām tēmām.
Šajā kategorijā ietilpst tīmekļa resursi, kuros iekļauti jebkādi foto, video vai teksta materiāli, kas apraksta fizisku vai psiholoģisku vardarbību, kas vērsta pret cilvēkiem, vai cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem:
Šajā kategorijā neietilpst izglītības portāli, enciklopēdijas, valsts iestāžu tīmekļa lapas vai oficiālās preses un laikrakstu tīmekļa vietnes.
Šajā kategorijā ietilpst tīmekļa resursi, kuros ir konstatēta vulgāra valoda. Pārklājas ar kategoriju “Pieaugušajiem paredzēts saturs”. Šajā kategorijā ietilpst arī tīmekļa resursi ar lingvistiskiem un filoloģiskiem materiāliem, kuru izpētes priekšmets ir slengs.
Ieroči, sprāgstvielas, pirotehnika
Šajā kategorijā ietilpst tīmekļa resursi ar informāciju par militārismu, ieročiem, sprāgstvielām un pirotehniskajiem izstrādājumiem:
Termins “ieroči” nozīmē ierīces, priekšmetus un līdzekļus, kas paredzēti cilvēku un dzīvnieku dzīvības vai veselības apdraudēšanai un/vai aprīkojuma un konstrukciju sabojāšanai. Šajos resursos ir iekļautas ieroču kopijas un gaisa ieroči. Šajā kategorijā neietilpst izglītības portāli, enciklopēdijas, valsts iestāžu tīmekļa lapas vai oficiālās preses un laikrakstu tīmekļa vietnes.
Šajā kategorijā ietilpst tīmekļa resursi, kas izveidoti, lai sapulcinātu vienkop darba devējus un darba meklētājus:
Šajā kategorijā ietilpst tīmekļa resursi, kas darbojas kā starpnieks citu tīmekļa resursu satura lejupielādei, izmantojot speciālas tīmekļa programmas šādiem mērķiem:
Šajā kategorijā ietilpst gan tīmekļa resursi, kas paredzēti vienīgi iepriekšminētajiem mērķiem (“anonimizēšana”), gan tīmekļa resursi ar tehniski līdzīgu funkcionalitāti.
Šajā kategorijā ietilpst tīmekļa resursi, no kuriem lietotāji var lejupielādēt programmatūras pakotnes.
Šajā apakškategorijā ietilpst torentu izsekotāju tīmekļa vietnes, kas paredzētas neierobežota izmēra failu koplietošanai.
Šajā apakškategorijā ietilpst failu koplietošanas tīmekļa vietnes neatkarīgi no izplatīto failu fiziskās atrašanās vietas.
Šajā apakškategorijā ietilpst tīmekļa resursi, kas izplata audio un video materiālus: filmas, sporta raidījumu ieraksti, koncertu ieraksti, dziesmas, filmu klipi, video, apmācības audio un video ieraksti utt.
Azartspēles, loterijas, totalizatori
Šajā kategorijā ietilpst tīmekļa resursi, kas lietotājiem piedāvā finansiālu iesaistīšanos azartspēlēs, pat ja šāda finansiāla iesaistīšanās nav obligāts nosacījums, lai piekļūtu attiecīgai tīmekļa vietnei. Šajā kategorijā ietilpst tīmekļa resursi, kas piedāvā veikt šādas darbības:
Šajā kategorijā ietilpst spēles, kas piedāvā bezmaksas dalību kā atsevišķu režīmu, kā arī tīmekļa resursi, kas lietotājiem aktīvi reklamē šajā kategorijā ietvertos tīmekļa resursus.
Šajā kategorijā ietilpst tīmekļa resursi, kas lietotājiem (reģistrētiem vai nereģistrētiem), ievērojot konkrētus noteikumus, ļauj sūtīt personiskus ziņojumus citiem attiecīgo tīmekļa resursu vai citu tiešsaistes pakalpojumu lietotājiem un/vai pievienot saturu (publiski pieejamu vai ar ierobežot piekļuvi) attiecīgajiem tīmekļa resursiem.
Šajā apakškategorijā ietilpst tikai e-pasta pakalpojuma pieteikšanās lapas un pastkastes lapas, kurās ir e-pasta ziņojumi un ar tiem saistītie dati (piemēram, personiskās kontaktpersonas). Šajā kategorijā neietilpst citas interneta pakalpojumu sniedzēja tīmekļa lapas, kas piedāvā arī e-pasta pakalpojumus.
Šajā apakškategorijā ietilpst tīmekļa vietnes, kas paredzētas kontaktu veidošanai, parādīšanai un pārvaldībai starp personām, organizācijām un valstīm, kurām kā dalības nosacījums ir nepieciešama lietotāja konta reģistrācija.
Šajā apakškategorijā ietilpst tīmekļa resursi, kas paredzēti dažādu tēmu publiskai apspriešanai, izmantojot speciālas tīmekļa programmas, kā arī tīmekļa resursi, kas paredzēti tūlītējās ziņapmaiņas programmu izplatīšanai vai atbalstam, kas nodrošina saziņu reāllaikā.
Šajā apakškategorijā ietilpst emuāru platformas, kas ir tīmekļa vietnes, kuras sniedz emuāru veidošanas un uzturēšanas maksas vai bezmaksas pakalpojumus.
Šajā apakškategorijā ietilpst tīmekļa resursi, kas pilda dažādu sociālo tīklu funkcijas, nodrošinot maksas vai bezmaksas pakalpojumus. Pārklājas ar kategoriju “Pieaugušajiem paredzēts saturs” un “E-mazumtirgotāji, bankas, maksājumu sistēmas”.
E-mazumtirgotāji, bankas, maksājumu sistēmas
Šajā kategorijā ietilpst tīmekļa resursi, kas paredzēti visiem tiešsaistes darījumiem ar bezskaidras naudas līdzekļiem, izmantojot speciāla lietojuma tīmekļa programmas.
Šajā apakškategorijā ietilpst tiešsaistes veikali un izsoles, kas fiziskām un/vai juridiskām personām pārdod jebkādas preces, darbu vai pakalpojumus, tostarp tādu veikalu vietnes, kas veic pārdošanu tikai tiešsaistē, un fizisko veikalu tiešsaistes profili, kas pieņem maksājumus tiešsaistē.
Šajā apakškategorijā ietilpst specializētas banku tīmekļa lapas ar tiešsaistes bankas funkcionalitāti, tostarp elektroniskie pārskaitījumi starp bankas kontiem, bankas depozītu veikšana, valūtas konvertācija, trešo personu pakalpojumu apmaksa utt.
Šajā apakškategorijā ietilpst e-naudas sistēmu tīmekļa lapas, kas nodrošina piekļuvi lietotāja personiskajam kontam. Tehniski samaksu var veikt, izmantojot gan jebkura veida bankas kartes (plastikāta vai virtuālās, debetkartes vai kredītkartes, vietējās vai starptautiskās), gan e-naudu. Tīmekļa resursi var ietilpt šajā kategorijā neatkarīgi no tā, vai tiem ir tādi tehniski aspekti kā datu pārraide, izmantojot SSL protokolu, 3D Secure autentifikācijas izmantošana utt.
Šajā apakškategorijā ietilpst tīmekļa vietnes, kuras piedāvā kriptovalūtas pirkšanas un pārdošanas pakalpojumus, kā arī informācijas pakalpojumi par kriptovalūtām un ieguvi.
Šajā kategorijā ietilpst tīmekļa resursi, kas veltīti dažādu žanru videospēlēm:
Reliģijas, reliģiskās apvienības
Šajā kategorijā ietilpst tīmekļa resursi ar materiāliem par sabiedriskām kustībām, apvienībām un organizācijām ar reliģisku ideoloģiju un/vai kultu jebkādās izpausmēs:
Šajā kategorijā ietilpst tīmekļa resursi ar publisku ziņu saturu, ko izveidojuši masu mediji, vai tiešsaistes publikācijas, kurās lietotāji var pievienot savas ziņas:
Šajā kategorijā ietilpst reklāmkarogi tīmekļa vietnēs un dažu lietojumprogrammu saskarnēs.
Aizliegts saskaņā ar reģionālo likumdošanu
Tīmekļa resursi, kas bloķēti saskaņā ar atsevišķu valstu likumdošanu.
Tīmekļa resursi, kas bloķēti saskaņā ar Krievijas Federācijas likumdošanu.
Tīmekļa resursi, kas bloķēti saskaņā ar Beļģijas Spēļu komisiju.
Tīmekļa resursi, kas tiek nodrošināti pēc vienošanās ar Japānas policiju.
Šī dokumenta versijas
2020. gada 29. jūlijs
Lapas augšpuse