Optymalizowanie skanowania plików

Możesz zoptymalizować skanowanie plików, zmniejszając czas skanowania i zwiększając szybkość działania programu Kaspersky Endpoint Security. Można to uzyskać poprzez skanowanie tylko nowych plików i tych plików, które zostały zmodyfikowane od ostatniego skanowania. Ten tryb jest stosowany zarówno do plików prostych, jak i złożonych. Możesz również ustawić ograniczenie skanowania pojedynczego pliku. Po upłynięciu określonego czasu, obiekt zostanie wykluczony z bieżącego skanowania (poza archiwami i plikami zawierającymi wiele obiektów).

Możesz także włączyć korzystanie z technologii iChecker i iSwift. Technologie iChecker i iSwift optymalizują prędkość skanowania plików poprzez wykluczenie plików, które nie zostały zmodyfikowane od ostatniego skanowania.

W celu zoptymalizowania skanowania plików:

 1. W oknie głównym aplikacji kliknij przycisk Zadania.
 2. W otwartym oknie wybierz zadanie skanowania i kliknij przycisk icon_settings.
 3. Kliknij przycisk Ustawienia zaawansowane.
 4. W sekcji Optymalizacja skanowania skonfiguruj ustawienia skanowania:
  • Skanuj tylko nowe i zmienione pliki. Skanuje tylko nowe pliki oraz pliki, które zostały zmodyfikowane od ostatniego skanowania. To pomaga skrócić czas skanowania. Ten tryb jest stosowany zarówno do plików prostych, jak i złożonych.
  • Pomiń pliki skanowane dłużej niż N sekund. Ogranicza czas skanowania pojedynczego obiektu. Po określonym czasie Kaspersky Endpoint Security przestanie skanować plik. To pomaga skrócić czas skanowania.
 5. Zapisz swoje zmiany.

   

Przejdź do góry