Ochrona prywatności

Otwórz okno Prywatność

Kaspersky Internet Security chroni prywatność użytkownika podczas działania komputera Mac. Możesz zablokować swoją kamerę, aby zapobiec jej użyciu przez aplikacje. Jeśli włączysz tę funkcję, Kaspersky Internet Security zablokuje dostęp do bibliotek systemowych, które są używane przez kamerę internetową. Przykłady aplikacji, które nie mogą uzyskać dostępu do kamery internetowej, gdy jest ona zablokowana przez Kaspersky Internet Security oraz listę obsługiwanych kamer internetowych, można znaleźć na stronie działu pomocy technicznej (Baza wiedzy).

Uwaga: Dostęp zostanie zablokowany dla wszystkich aplikacji zainstalowanych na Twoim komputerze. Nie możesz zablokować dostępu do swojej kamery internetowej dla określonych aplikacji.

Blokuj kamerę internetową

Zatrzymaj blokowanie kamery internetowej

Uwaga: Jeśli aplikacja, którą chcesz zablokować, jest uruchomiona podczas blokowania kamery internetowej, należy ponownie uruchomić tę aplikację.

W celu zwiększenia ochrony prywatności, program Kaspersky Internet Security został wzbogacony o funkcję Surfowanie incognito, która blokuje śledzenie użytkownika przez strony internetowe. Możliwe jest także wybranie kategorii stron internetowych, na których śledzenie ma być blokowane.

Uwaga: Kaspersky Internet Security skanuje połączenia szyfrowane (HTTPS) tylko wtedy, gdy pole Sprawdzaj bezpieczne połączenia (HTTPS) dla <nazwy komponentów> jest zaznaczone w sekcji Ogólne, na zakładce Ochrona.

Blokuj śledzenie na stronach internetowych

Zatrzymaj blokowanie śledzenia na stronach internetowych

Wybierz kategorie stron internetowych, na których śledzenie ma być blokowane

Jeśli śledzenie stron internetowych jest zablokowane, Kaspersky Internet Security zablokuje śledzenie na stronach internetowych, które należą do wybranych kategorii, i monitoruje śledzenie na stronach internetowych, które należą do odznaczonych kategorii. Jeśli śledzenie stron internetowych jest dozwolone, Kaspersky Internet Security tylko monitoruje strony internetowe, które należą do wybranych i odznaczonych kategorii.

Możesz dodać strony internetowe do listy wykluczeń. Jeśli śledzenie stron internetowych jest zablokowane, Kaspersky Internet Security nie blokuje śledzenia na stronach internetowych, które znajdują się na liście wykluczeń.

Dodaj/usuń stronę internetową do/z listy wykluczeń

Domyślnie Kaspersky Internet Security nie blokuje śledzenia aktywności na stronach internetowych firmy Kaspersky i jej partnerów. Możesz ręcznie włączyć blokowanie śledzenia aktywności na stronach internetowych firmy Kaspersky i jej partnerów.

Włącz blokowanie stron internetowych firmy Kaspersky i jej partnerów

Niektóre strony internetowe są niekompatybilne z funkcją Surfowanie incognito. Domyślnie, Kaspersky Internet Security nie blokuje śledzenia aktywności na takich stronach internetowych. Możesz ręcznie włączyć blokowanie śledzenia aktywności na stronach internetowych, które są niekompatybilne z funkcją Surfowanie incognito.

Włącz blokowanie na stronach internetowych niekompatybilnych z Surfowaniem incognito

Przejdź do góry