Kontrola sieci

Kontrola sieci pomaga monitorować i zarządzać dostępem do stron internetowych, które użytkownik odwiedza. Możesz skonfigurować preferencje Kontroli sieci dla wszystkich kont użytkowników na komputerze.

Ważne: Kontrola sieci jest dostępna tylko wtedy, gdy aktywowałeś aplikację kodem aktywacyjnym do Kaspersky Small Office Security. Jeśli zmienisz kod aktywacyjny, Kontrola sieci zostanie zastąpiona programem Kaspersky Safe Kids (wszystkie regiony za wyjątkiem Chin i Japonii) lub Kontrolą rodzicielską (Chiny i Japonia). Kontrola rodzicielska posiada taką samą funkcjonalność co Kontrola sieci.

Możesz zablokować dostęp do określonych stron internetowych lub wybranych kategorii stron internetowych.

Uwaga: Kaspersky Internet Security może tylko zablokować dostęp do stron internetowych, które wykorzystują HTTPS do nawiązywania połączeń. Kaspersky Internet Security skanuje połączenia szyfrowane (HTTPS) tylko wtedy, gdy pole Sprawdzaj bezpieczne połączenia (HTTPS) dla <nazwy komponentów> jest zaznaczone w sekcji Ogólne, na zakładce Ochrona.

Blokowanie dostępu do określonych stron internetowych

Blokowanie dostępu do wybranych kategorii stron internetowych

Ważne: Jeśli zainstalowałeś wersję aplikacji przeznaczoną do użycia na terenie Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii lub Brazylii, przed włączeniem modułu Kontrola sieci zaakceptuj Oświadczenie dotyczące przetwarzania danych na potrzeby modułu Kontrola sieci. Oświadczenie jest wyświetlane przy próbie włączenia Kontroli sieci dla pierwszego konta użytkownika na komputerze Mac.

Jeśli to konieczne, możesz dodać strony internetowe do listy wykluczeń. Kontrola sieci nie blokuje stron internetowych dodanych do listy wykluczeń nawet wtedy, gdy należą do ograniczonych kategorii.

Edytowanie listy wykluczeń

Możesz skopiować preferencje Kontroli sieci z konta użytkownika na komputerze i wkleić je na innym koncie użytkownika na komputerze.

Kopiowanie i wklejanie preferencji Kontroli sieci

Przejdź do góry