Zadanie Napraw luki pozwala naprawić luki w oprogramowaniu na zarządzanych urządzeniach. Możesz naprawić luki w oprogramowaniu firm trzecich, w tym w oprogramowaniu firmy Microsoft.
Zadanie Napraw luki możesz utworzyć tylko dla urządzeń z systemem Windows. Nie można utworzyć tego zadania dla urządzeń działających na innych systemach operacyjnych.
Jeśli masz licencję Zarządzania lukami i poprawkami, nie możesz tworzyć nowych zadań typu Napraw luki. Aby naprawić nowe luki, możesz dodać je do istniejącego zadania Napraw luki. Zalecamy użycie zadania Zainstaluj wymagane aktualizacje i napraw luki zamiast zadania Napraw luki. Zadanie Zainstaluj wymagane aktualizacje i napraw luki umożliwia automatyczne instalowanie wielu aktualizacji i naprawianie wielu luk w zabezpieczeniach, zgodnie z określonymi przez Ciebie regułami.
Interakcja użytkownika może być wymagana podczas aktualizacji aplikacji innej firmy lub naprawy luki w aplikacji innej firmy na zarządzanym urządzeniu. Na przykład, użytkownik może zostać poproszony o zamknięcie aplikacji innej firmy, jeśli jest ona aktualnie otwarta.
W celu utworzenia zadania Napraw luki:
W menu głównym przejdź do Zasoby (urządzenia) → Zadania.
Alternatywnie możesz utworzyć to zadanie w oknie właściwości urządzenia, na zakładce Zadania.
Kliknij Dodaj.
Zostanie uruchomiony Kreator tworzenia nowego zadania. Przejdź przez kroki kreatora, korzystając z przycisku Dalej.
Z listy rozwijanej Aplikacja wybierz Kaspersky Security Center.
Z listy Typ zadania wybierz typ zadania Napraw luki.
W polu Nazwa zadania podaj nazwę nowego zadania.
Nazwa zadania nie może zawierać więcej niż 100 znaków oraz nie może zawierać żadnych znaków specjalnych ("*<>?\:|).
Na liście luk zaznacz pola wyboru obok luk, które chcesz naprawić, a następnie kliknij przycisk OK.
Luki w oprogramowaniu firmy Microsoft zwykle zawierają zalecane poprawki. Nie są wymagane żadne dodatkowe czynności.
W przypadku luk w zabezpieczeniach oprogramowania innych producentów należy najpierw określić poprawkę użytkownika dla każdej luki, którą chcesz naprawić. Następnie będzie można dodać te luki do zadania Napraw luki.
Przejdź do następnego kroku kreatora.
Określ ustawienia ponownego uruchamiania systemu operacyjnego:
Urządzenia klienckie nie są automatycznie uruchamiane ponownie po działaniu. Aby zakończyć działanie, należy uruchomić urządzenie ponownie (na przykład ręcznie lub przy użyciu zadania zarządzania urządzeniem). Informacje o wymaganym ponownym uruchomieniu zostaną zapisane w wynikach zadania oraz w statusie urządzenia. Opcja ta jest odpowiednia dla zadań na serwerach i innych urządzeniach, na których działanie ciągłe jest krytyczne.
Urządzenia klienckie są zawsze automatycznie uruchamiane ponownie, jeśli jest to wymagane do zakończenia działania. Opcja jest przydatna, gdy zadania są uruchamiane na urządzeniach, na których możliwe są regularne przerwy w działaniu (wyłączenie lub ponowne uruchomienie).
Na urządzeniu klienckim wyświetlane jest przypomnienie o ręcznym ponownym uruchomieniu urządzenia. Dla tej opcji można zdefiniować pewne ustawienia zaawansowane: treść wyświetlanego komunikatu, częstotliwość wyświetlania wiadomości oraz przedział czasu, po upływie którego ponowne uruchomienie zostanie wymuszone (bez potwierdzenia ze strony użytkownika). Ta opcja jest najodpowiedniejsza dla stacji roboczych, na których użytkownicy muszą mieć możliwość wyboru odpowiedniej godziny ponownego uruchomienia.
Uruchomione aplikacje mogą uniemożliwić ponowne uruchomienie urządzenia klienckiego. Na przykład, jeśli dokument jest edytowany w edytorze tekstu i nie zostanie zapisany.
Jeśli ta opcja jest włączona, zostaje wymuszone zamknięcie takich aplikacji na zablokowanym urządzeniu przed jego ponownym uruchomieniem. W wyniku tego działania użytkownicy mogą utracić niezapisane zmiany.
Jeśli ta opcja jest wyłączona, zablokowane urządzenie nie zostanie uruchomione ponownie. Stan zadania na tym urządzeniu informuje, że wymagane jest ponowne uruchomienie urządzenia. Użytkownicy muszą ręcznie zamknąć wszystkie aplikacje uruchomione na zablokowanych urządzeniach i uruchomić ponownie te urządzenia.
Uzupełnij pola Konto i Hasło, aby określić szczegóły konta, z poziomu którego uruchamiane jest zadanie. Konto musi posiadać wystarczające uprawnienia dla tego zadania.
Hasło do konta, z poziomu którego zadanie będzie uruchamiane.
W kroku Zakończ tworzenie zadania kreatora, włącz opcję Otwórz szczegóły zadania po jego utworzeniu, aby zmodyfikować domyślne ustawienia zadania.
Jeśli nie włączysz tej opcji, zadanie zostanie utworzone z domyślnymi ustawieniami. Możesz zmodyfikować domyślne ustawienia później.
Kliknij przycisk Zakończ.
Kreator tworzy zadanie. Jeśli włączyłeś opcję Otwórz szczegóły zadania po jego utworzeniu, automatycznie zostanie otwarte okno właściwości zadania. W tym oknie możesz określić ogólne ustawienia zadania oraz w razie potrzeby zmienić ustawienia określone podczas tworzenia zadania.
Możesz także otworzyć okno właściwości zadania, klikając nazwę utworzonego zadania na liście zadań.
Zadanie zostanie utworzone, skonfigurowane i wyświetlane na liście zadań w Zasoby (urządzenia) → Zadania.
Aby uruchomić zadanie, na liście zadań wybierz zadanie i kliknij przycisk Uruchom.
Możesz także ustawić harmonogram uruchamiania zadania na karcie Terminarz w oknie właściwości zadania.