Uczestnictwo w Kaspersky Security Network

W celu zapewnienia bardziej efektywnej ochrony, Kaspersky Endpoint Security for Android używa danych zebranych od użytkowników na całym świecie. Usługa Kaspersky Security Network została zaprojektowana do przetwarzania tych danych.

Kaspersky Security Network (KSN) jest usługą chmury oferującą dostęp do internetowej Bazy Wiedzy firmy Kaspersky, zawierającej informacje o reputacji plików, zasobach sieciowych oraz oprogramowaniu. Korzystanie z danych z Kaspersky Security Network zapewnia przyspieszenie czasu odpowiedzi aplikacjom Kaspersky na zagrożenia, ulepszenie działania niektórych modułów ochrony oraz zmniejszenie ryzyka fałszywych alarmów.

Uczestnictwo użytkownika w Kaspersky Security Network pomaga firmie Kaspersky uzyskać informacje o typach i źródłach nowych zagrożeń w czasie rzeczywistym, rozwijać metody ich neutralizacji, a także zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów Kaspersky Endpoint Security for Android. Uczestnictwo w Kaspersky Security Network pozwala również uzyskać dostęp do statystyk reputacji dla aplikacji i stron internetowych.

Jeżeli uczestniczysz w Kaspersky Security Network, zbierane są pewne statystyki programu Kaspersky Endpoint Security for Android, które następnie są automatycznie wysyłane do Kaspersky. Te informacje umożliwiają śledzenie zagrożeń w czasie rzeczywistym. Pliki lub ich fragmenty, które mogły zostać wykorzystane przez cyberprzestępców do uszkodzenia komputera lub danych również mogą zostać przesłane do Kaspersky w celu przeprowadzenia dodatkowej analizy.

Korzystanie z Kaspersky Security Network jest wymagane do działania Kaspersky Endpoint Security for Android. KSN jest używany przez główne składniki aplikacji: Antywirusa, Ochronę WWW i Kontrolę aplikacji. Odrzucenie możliwości uczestniczenia w KSN zmniejsza poziom ochrony urządzenia, co może doprowadzić do infekcji urządzenia i utraty danych. Aby rozpocząć korzystanie z Kaspersky Security Network, podczas instalowania aplikacji musisz zaakceptować warunki Umowy licencyjnej. W Umowie licencyjnej opisano, które dane są przesyłane do Kaspersky Security Network przez Kaspersky Endpoint Security for Android.

Aby udoskonalić działanie aplikacji, możesz dodatkowo przesłać dane statystyczne do Kaspersky Security Network. Udostępnianie powyższych informacji KSN jest dobrowolne. Aby zacząć korzystać z Kaspersky Security Network, należy zaakceptować warunki specjalnej umowy – Oświadczenia Kaspersky Security Network. Możesz zakończyć uczestnictwo w Kaspersky Security Network w dowolnym momencie Oświadczenie Kaspersky Security Network opisuje typy danych, które Kaspersky Endpoint Security for Android przesyła do Kaspersky Security Network.

W tej sekcji

Wymiana informacji z Kaspersky Security Network

Włączanie i wyłączanie korzystania z Kaspersky Security Network

Używaj Kaspersky Private Security Network

Przejdź do góry